Poniedziałek, 22.07.2024, Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

W budżecie Miasta zaplanowano 27 tys. zł na zakup defibrylatorów. "Kupujemy je, a nie śledzimy czy jest taka potrzeba”

27.12.2017, 06:00:05 Rozmiar tekstu: A A A
W budżecie Miasta zaplanowano 27 tys. zł na zakup defibrylatorów. "Kupujemy je, a nie śledzimy czy jest taka potrzeba”
Fot. Archiwum redakcji

W projekcie budżetu Miasta na 2018 r. zaplanowano 27 tys. zł na zakup kolejnych defibrylatorów. - Czy jest jakaś statystyka ich użycia? - pytał podczas Komisji Gospodarki Miasta radny Zenon Lecyk. - My je kupujemy, a nie śledzimy czy jest taka potrzeba.

 

Radny PiS poruszył podczas Komisji Gospodarki Miasta kwestię monitorowania tego, czy zakupowane defibrylatory są w naszym mieście używane.
 
To by dawało obraz tego, czy są w odpowiednim miejscu. Kupujemy wciąż nowe, a nie wiemy, czy jest taka potrzeba, a może te już wystarczą
 
– mówił Zenon Lecyk.

Zaskoczony takim pytaniem był wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak.
 
To tak, jakby zapytać, po co są gaśnice
 
– stwierdził.

- Tak, one muszą być i tyle – dodała radna PO Małgorzata Adamowicz. - Defibrylator to jest trochę wyższy poziom uspołecznienia. Gdyby się rzeczywiście coś zdarzyło można uratować życie.

Radna niezależna Maria Kosecka przypominała, że ta sama kwestia była poruszana podczas Komisji Spraw Społecznych. - Czy jest potrzeba dokupywania defibrylatorów? Należałoby przeprowadzić analizę – zaznaczyła.

- Jeżeli jest taka dyskusja to znaczy, że jest potrzeba, żeby się tym zająć – dodał Przewodniczący Komisji, Janusz Hajdukowski.

Kwestię obsługiwania defibrylatorów poruszył radny PO Piotr Derlukiewicz. - Na pewno jest potrzeba jeżeli chodzi o umiejętność posługiwania się tym narzędziem – zauważył. - Myślę, że istnieje duża obawa, że ludzie nie wiedzą, jak je obsługiwać, a chcieliby.

Defibrylatory znajdują się m.in. w NZOZ Zawada (ul. Wiejska 18), Gimnazjum nr 2 (ul. Robotnicza 173), Centrum Handlowe Ogrody (Ul. Płk. Dąbka 152), NZOZ „Duży Medyk” (ul. ul. Myliusa 20), Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (ul. Karowa 1), Państwowa Straż Pożarna, Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza Nr 1 (ul. Bema 17), CSE Światowid Pl. K. (Jagiellończyka 1), MOPS ul. (Winna 9), PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami ul. Dyrekcyjna 2-4, 80-852 Gdańsk, (Budynek Dworca PKP w Elblągu pl. Dworcowy), Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego (ul. Skrzydlata 1), kryta pływalnia przy ul. Karowej, basen hotelu Młyn przy ul. Kościuszki, kaplica górna na cmentarzu Dębica, market E.Leclerc przy ul. Żeromskiego, Centrum Rehabilitacji przy ul. Królewieckiej, Zarząd Komunikacji Miejskiej przy ul. Browarnej, Elbląski Park Technologiczny, Katedra św. Mikołaja i nowy Sąd Okręgowy w Elblągu.

Lokalizacje nowych defibrylatorów nie są jeszcze znane.




Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ mr.x
  Środa, 27.12

  akurat przy takim sprzęcie lepiej go mieć i nie używać, nie potrzebować użyć a nie mieć...

 2. 2
  +10
  ~ Wyborca
  Środa, 27.12

  Drodzy radni, skoro są one nie potrzebne oddajcie te które są w UM. Jak wam serducho stanie to trudno się mówi i adijos. Może na Wasze miejsce przyjdzie ktoś mądrzejszy.

 3. 3
  +3
  ~ Kat Na Idiotów
  Środa, 27.12

  No i tutaj zgadzam się z panem Lecykiem, a co do słów Nowaka, i parafrazując klasyka milczenie jest złotem bo cóż on może wiedzieć .....?

 4. 4
  +15
  ~ NoNo
  Środa, 27.12

  Panie Lecyk czy Pan naprawdę jest taki głupi, czy klei Pan durnia aby zaistnieć? statystyki użycia defibrylatorów? to Pana zdaniem skoro nie są używane i oby nie były to znaczy, że są niepotrzebne? ciekawe gdyby trzeba było udzielić pomocy nagle Panu abo Panu bliskim i by nie było sprzętu to co by Pan wtedy mówił?

 5. 5
  +11
  ~ PanDoktor
  Środa, 27.12

  Lecyk specjalista od wszystkiego - zna się już na ekologii, smogu teraz na leczeniu ludzi

 6. 6
  +11
  ~ Mazgaj
  Środa, 27.12

  Panie radny przestan pan sie w koncu kompromitiwac, pana jekow w mikrofon i placzacego tonu nie da sie juz sluchac, , ulzyj pan ludziom w cierpieniach i skoncz z pomyslami tak marnymi jak to pana ugrupowanie

 7. 7
  +7
  ~ Oikl
  Środa, 27.12

  Radny powinien złożyć oświadczenie, by nie ratować go w razie potrzeby ani defibrylatorami zakupionymi ze środków miasta, ani sprzętem WOŚP.

 8. 8
  +4
  ~ Ploterek
  Środa, 27.12

  Jeszcze jeden jest na Urzędzie Celnym na Warszawskiej. A co do tematu, szkoda strzepic język na takie debilizmy pana radnego. Defibrylatory muszą być i argument, że nie są używane jest na plus a nie na minus.

 9. 9
  +12
  ~ Duet
  Środa, 27.12

  Lecyk i Kosecka dwoje znawców, co będą gadać aby tylko zaistnieć.

 10. 10
  +4
  ~ Prorok Igor
  Środa, 27.12

  Panie Zenek poszedłbym dalej...poważnie od kiedy są defibrylatory i ile? Ile osób i kiedy było przeszkolonych do ich użycia? Jak łatwy jest do nich dostęp? Czy dla wszystkich wiadomo gdzie są? Kto szkolił strażaki czy ratownicy medyczni szpitala lub może prywatna firma i za ile? Najważniejsze za ile już ich kupiono od jakiej firmy jaka jest ich żywotność i gwarancja...Aż dziwi że uśmiechniętą pani autorkę nie ciekawi ten temat....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1956028938293