Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

"Łączymy się, działamy razem. Nie mamy innego wyjścia, żeby odsunąć PiS od władzy"

20.07.2017, 12:20:33 Rozmiar tekstu: A A A
"Łączymy się, działamy razem. Nie mamy innego wyjścia, żeby odsunąć PiS od władzy"
fot. Kamila Jabłonowska

Platforma Obywatelska, Komitet Obrony Demokracji, Nowoczesna, Partia Razem i Strajk Kobiet połączyły siły, by wspólnie protestować przeciwko rządowi Prawa i Sprawiedliwości. W Elblągu dają tego dowód zbierając się od dwóch dni pod Sądem Okręgowym, by wspólnie zapalić znicze. - Łączymy się, działamy razem. Nie mamy innego wyjścia, żeby odsunąć PiS od władzy – stwierdziła Katarzyna Królak, członek zarządu regionu warmińsko-mazurskiego Nowoczesnej.

 


 
To wspólna platforma porozumienia przeciwko temu, co się dzieje u nas w kraju, przeciwko łamaniu Konstytucji, przeciwko niedemokratycznym ustawom, które mają już miejsce. Stoimy w tej chwili na spalonych pozycjach, niemniej ta inicjatywa jest w nas cały czas. Jest nie tylko ogólnopolska, ale i lokalna
 
– mówił Tadeusz Kasza z elbląskiego oddziału KOD podczas zorganizowanej dziś konferencji prasowej.

Od dwóch dni, pod Sądem Okręgowym, punktualnie o godz. 21.00, grupa elblążan zapala znicze na znak protestu przeciwko zmianom, jakie PiS chce prowadzić w ustawach dot. sądownictwa. - Tą akcję będziemy kontynuować ile będzie trzeba – dodał Tadeusz Kawa. - Nie patrząc na to, kto co sobą reprezentuje, jesteśmy razem po to, żeby obalić rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Wśród osób zapalających znicze pod sądem byli członkowie Młodych Nowoczesnych Oliwier Taraszkiewicz i Michał Kornacki. - Coraz więcej młodych ludzi bierze udział demonstracjach, jak i akcjach lokalnych. Chciałby zaapelować, głównie do młodych osób, aby się zmobilizowali, bo zmiana, która nas dotknie nie dotknie nas dzisiaj, ale kiedy ją poczujemy będzie już za późno – mówił Oliwier Taraszkiewicz.

- Dziś o godz. 21.00 zachęcamy, aby każdy przyniósł Konstytucje, abyśmy pokazali, że jest ona dla nas ważna i że ją cenimy – dodał Michał Kornacki.

 
W niedzielę podczas manifestacji przed Parlamentem KOD, Nowoczesna i Platforma zawarły porozumienie, że będą ze sobą współpracowały w obronie demokracji w Polsce. A jest ona zagrożona. Od pewnego czasu trwa proces niszczenia polskiego sądownictwa. Rozpoczęto od zniszczenia Trybunału Konstytucyjnego poprzez Krajową Radę Sądownictwa, Sądy Powszechne, a dzisiaj jest stawiana kropką nad „i”, czyli likwidowany jest niezależny Sąd Najwyższy
 
– zaznaczał senator PO Jerzy Wcisła.

Jutro projekty ustaw dot. sądownictwa trafią do Senatu. - Większość przegłosuje to, co chce, czyli ten filar demokracji zostanie w Polsce zniszczony – mówił Jerzy Wcisła. - Podczas niedzielnej demonstracji doszliśmy do wniosku, że nie możemy być nieobecni w procesie mordowania polskiej demokracji, a ono nie odbywa się tylko w Warszawie, ale i w całej Polsce.

- Państwo prawa musi opierać się na prawie. Żyjemy w XXI wieku i każde działanie musi opierać się na prawie. Bez prawa nie jesteśmy w stanie funkcjonować – zaznaczyła Katarzyna Królak.

Czy PO i Nowoczesna zamierzają wytrwać we współpracy podczas zbliżających się wyborów samorządowych? - Grzegorz Schetyna (PO) jak i Ryszard Petru (Nowoczesna) mówią o tym, że współpraca Platformy i Nowoczesnej będzie miała miejsce. Nie jest jeszcze jasne czy to będzie tak, jak mówi Schetyna – wspólne listy, czy tak, jak mówi p. Petru – front demokratyczny. Na dzień dzisiejszy to nie jest ważne. My porozumiewamy się centralnie, czyli na poziomie parlamentu, jak i na poziomach lokalnych – zapewniała Katarzyna Królak.
 
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 23

%65.2 %34.8


Komentarze do artykułu (44)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +27
  ~ Bagyy
  Czwartek, 20.07

  A to jednak chcecie odsunąć PIS od władzy, to co barykady? PIS został wybrany w demokratycznych wyborach, co to za gadanie. Dla koryta chcecie walki? Cały czas, ze chodzi o Sąd , a tu cała prawda wyszła.Nie dacie ludziom wyboru i trzeba będzie głosować tylko na PIS,. Powiecie , że wybory zafałszowane jak wygra PIS ,ale to już wasza sprawa.

 2. 2
  --19
  ~ słowa kaczora
  Czwartek, 20.07

  Pogonić tych pisiorów. Jak to guru Kaczyński mówił nie można już patrzeć na wasze mordy!!!!!!!!!

 3. 3
  +21
  ~ Bagyy
  Czwartek, 20.07

  Do czego nawołuje pani Królak, dlaczego Policja nie reaguje, czy to ma być tak nowocześnie? PIS to nie mój Rząd , ale prawo jest prawem skoro jak mówicie jesteście prawi.

 4. 4
  +45
  ~ Darops
  Czwartek, 20.07

  Ale bzdury, władzę łatwo przejąć, wystarczy rozwijać kraj i dbać o obywateli. W przypadku PO nie było tak i dlatego przegrali. Zamiast robić zadymy zróbcie coś dla ludzi a oni zagłosują. A nie że to Wy musicie rządzić bo tak, Jak 3 letnie dzieci.

 5. 5
  +20
  ~ mayk
  Czwartek, 20.07

  Playi rozgonic stara komune

 6. 6
  +25
  ~ mietek
  Czwartek, 20.07

  Dawaj PIS do przodu oni sie nie sprawdzili paly i pogonic peowcow i ich poplecznkow.

 7. 7
  +9
  ~ mayk
  Czwartek, 20.07

  Playi rozgonic stara komune

 8. 8
  +32
  ~ bugi
  Czwartek, 20.07

  wcisła czego bronisz ? hanki za przekręt w warszawie, kolesiów z ambergold, czego? chłopcy już nie wjeżdżają z paliwkiem i fajeczkami? kasy nie ma? a może chłopcy boja się puszki , bo będą sypac? sorry już wiem czego broni wcisła c....uj, *** i kamieni kupa brawo!!!!!!!!!!!!!! 8 lat łajdactwa , przekreów, reformowac chcą sądownictwo pod siebie, by uciec przed sądami nie usłużnymi łajdactwo

 9. 9
  +19
  ~ Miki
  Czwartek, 20.07

  Ostatni sondaż PIS 38% haha.....

 10. 10
  +29
  ~ LOL
  Czwartek, 20.07

  Eh POpaprancy. Bujajcie sie. Nic dobrego dla Polakow nie robicie tylko o koryto sie klocicie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0154480934143