Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Startował w wyborach prezydenckich z listy KNP. Teraz popiera Kukiza?

02.07.2015, 11:30:10 Rozmiar tekstu: A A A
Startował w wyborach prezydenckich z listy KNP. Teraz popiera Kukiza?

Jeszcze rok temu 27-letni wówczas Adrian Meger był jednym z kandydatów o fotel Prezydenta Elbląga. Startował wtedy z listy Kongresu Nowej Prawicy, która z czasem przekształciła się w Partię KORWiN. Obecnie nie zasila już ich szeregów. Dlaczego?

- Postanowiłem wziąć udział w wyścigu o Prezydenta Elbląga nie po to , by wygodnie pożyć sobie na koszt podatników. Biorę udział w tych wyborach po to, by walczyć o nowe miejsca pracy dla elblążan oraz po to, aby bronić miasto przed bankructwem - mówił podczas konferencji prasowej w zeszłym roku Adrian Meger. - Elbląg potrzebuje radykalnej zmiany zarówno pokoleniowej, jak i mentalnej  na wszystkich szczeblach  samorządowych. Jeżeli w dalszym ciągu będziemy głosować na tych samych ludzi i te same partie polityczne, to za 10 lat zostaną tu sami emeryci, urzędnicy i służby mundurowe. Nie wolno do tego dopuścić.

Na oficjalnej stronie elbląskiego oddziału Partii KORWiN  pojawił się wpis nie pozostawiający złudzeń, że Adrian Meger nie ma już nic wspólnego z sympatykami Janusza Korwina - Mikke.

Panie i Panowie w związku z zawirowaniami personalnymi w oddziale i okręgu elbląskim bardzo proszę o przeniesienie swych polubień na podaną stronę. Przepraszamy Was bardzo, ale zmusiło nas do tego skandaliczne zachowanie Adriana Megera (który nie jest już członkiem KORWiN)

- czytamy na stronie Partii.

Na swojej stronie, na portalu społecznościowym Facebook, Adrian Meger przyznał, że zakończył pracę dla Partii KORWiN 26 czerwca br., przestając tym samym pełnić funkcję  Prezesa Okręgu Elbląskiego

Co było powodem rozstania? Członkowie elbląskiego oddziału partii KORWiN twierdzą, że wyszła na jaw zmiana poglądów byłego kandydata na Prezydenta Elbląga. Opublikowali oni print screen  z konta Adriana Megera, w którym widnieje wstąpienie do grupy Kuźnia Liderów Pawła Kukiza Okręg Elbląski.

O powody wystąpienia z szeregów Partii KORWiN zapytaliśmy samego zainteresowanego. - Zrezygnowałem z funkcji prezesa okręgu elbląskiego partii KORWiN, ponieważ nie widzę żadnych szans na powodzenie tego projektu w samodzielnej walce o Sejm – stwierdził. - Liczyłem na zawarcie szerokiego porozumienia pomiędzy środowiskami skupionymi wokół partii KORWiN, Ruchu Narodowego, KNP +++ oraz Ruchu Pawła Kukiza, co niestety okazało się niemożliwe. Uważam, że tylko w ramach takiej współpracy w Sejmie mogłoby się znaleźć co najmniej kilkudziesięciu posłów o zdrowych, wolnorynkowych poglądach, którzy mogliby być języczkiem uwagi w ważnych głosowaniach.


Czy Adrian Meger potwierdza zasilenie szeregu sympatyków Pawła Kukiza?

Jeśli chodzi o Ruch Pawła Kukiza, to na razie jest on wielką niewiadomą, choć jego współpraca ze stowarzyszeniem Koliber czy Centrum im. Adama Smitha daje nadzieję, że skieruje się on w stronę wolnego rynku, a nie w stronę rozwiązań etatystyczno-socjalistycznych. W nadchodzących wyborach będę kibicował wszystkim tym, dla których priorytetem jest proste prawo, niskie podatki oraz likwidacja przymusu ubezpieczeń, bez względu na to z jakich list będą startować

– zaznaczył Adrian Meger.
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 62

%29.0 %71.0


Komentarze do artykułu (48)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +38
  ~ Prorok Igor
  Czwartek, 02.07

  dwóch pozostałych bija piane...kim są, w jakiej dziedzinie maja sukcesy, co zrobili dla Elbląga, jakie maja doświadczenie? Czasami jak zdarza mi się ich słyszeć i czytać mam wrażenie jakby żyli w wirtualnym świecie dziecięcej wyobraźni....

 2. 2
  +26
  ~ odurzony
  Czwartek, 02.07

  Megier nie martw się wystarczy chcieć rozwalić system i nie mieć programu i już możesz się zapisać do kukiza!;)

 3. 3
  --7
  ~ Manio.
  Czwartek, 02.07

  Każdy tak mówi i tyle w temacie.

 4. 4
  +2
  ~ PiS
  Czwartek, 02.07

  Megier to dzieciak, sam nie wie co chce. Parasolka na wietrze. My spadochroniarzy nie przyjmujemy.

 5. 5
  0
  ~ Maciuś88
  Czwartek, 02.07

  Koryto większe u Kukiza wiadomo tfu!

 6. 6
  --3
  ~ Kryspin
  Czwartek, 02.07

  Zwyczajnie liczył na jedynkę z KORWiNA, a jeszcze bardziej na jedynkę z porozumienia KORWIN -KUKUZ. Chłopaki się bardzo szybko na nim poznali. Nie dla korzyści....uśmiałem się. WOJownik zatroskany. Takich ludzi trzeba izolować od polityki. Młody o przyzwyczajeniach starego kacyka. Leń i buc. Tyle w temacie . Macie mój głos. Brawo.

 7. 7
  --5
  ~ XD
  Czwartek, 02.07

  Pan Adrian Meger nie zrezygnował tylko został odwołany (zdegradowany). Nic dla partii Korwin nie zrobił i tyle w temacie.

 8. 8
  --5
  ~ Członek KORWiN
  Czwartek, 02.07

  Che,che ,że niby sam odszedł? Został wywalony na zbity pysk przez cały oddział. Osobiście interweniował Janusz Korwin-Mikke i Wipler. Jak kłamie bezczelnie. Cały Adrianek byle trwać -niezatapialny.

 9. 9
  --8
  ~ Tom
  Czwartek, 02.07

  Jakie parcie. Musimy zapamiętać człowieka-chorągiewkę, żeby czasem podczas wyborów nie pomylić się i nie postawić krzyżyka przy jego nazwisku.

 10. 10
  --6
  ~ Członek partii Korwin
  Czwartek, 02.07

  Adrian Meger najsłabsze ogniwo w partii (było) :-) Dobrze, że już go z nami nie ma. Kłamać to on potrafi, że niby zrezygnował. Wszyscy zdążyli się na nim poznać. Nie można robić na lesera.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0945539474487