Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Dlaczego media zostały wyproszone z posiedzenia Komisji? "To nie są już rozmowy, gdzie chcielibyśmy, aby byli wszyscy"

21.04.2015, 07:00:23 Rozmiar tekstu: A A A
Dlaczego media zostały wyproszone z posiedzenia Komisji? "To nie są już rozmowy, gdzie chcielibyśmy, aby byli wszyscy"
fot. Adrian Sajko

Na kilka dni przed sesją Rady Miasta odbywają się posiedzenia komisji. Nasza redakcja uczestniczy w każdej, aby następnie przekazać mieszkańcom sprawy, nad którymi debatowali radni. Wczoraj, 20 kwietnia, po omówieniu głównych tematów na Komisji Spraw Społecznych i Samorządowych, media zostały wyproszone. 

 
Mediom też już bardzo dziękujemy, bo teraz będziemy omawiać sprawy bieżące, także w swoim gronie. Dziękujemy bardzo za obecność i zapraszamy na kolejną komisję
 
– usłyszeliśmy w trakcie trwania posiedzenia od przewodniczącej komisji Małgorzaty Adamowicz, radnej Platformy Obywatelskiej
 
Po raz pierwszy spotkaliśmy się z czymś takim. Pojawiły się pytania, dlaczego zostaliśmy wyproszeni z komisji? Przecież są one otwarte i media mogą w nich uczestniczyć? Ponadto czy sprawy bieżące nie powinny już interesować mieszkańców?
 
Postanowiliśmy po zakończonej komisji zadzwonić do radnej Platformy Obywatelskiej w celu uzyskania, co było powodem takiego zachowania.
 
- Czy wyproszeni? Nie. To są już takie rozmowy między nami, kiedy się spotkamy następnym razem, a co będziemy robić we wrześniu, a co w październiku, to nie są już rozmowy, gdzie chcielibyśmy, aby byli wszyscy. Tak zwane oficjalne punkty zostały wypełnione, a sprawy bieżące to są już takie sprawy, gdzie nie widzę, jakiegoś wielkiego wyproszenia – poinformowała nas Małgorzata Adamowicz – Prosiłabym Państwa, żebyście się nie irytowali z tego powodu i nie denerwowali to są sprawy, gdzie radni chcą porozmawiać między sobą o powiedzmy naszych sprawach, zagadnieniach, planach.
 
Jak zauważyła radna sugestią wszystkich członków komisji było, że chcieliby porozmawiać w swoim gronie, ale radni nie tworzą żadnej tajemnicy. Jedyny temat, który poruszyli w sprawach bieżących, który będzie omawiany na późniejszych komisjach to sprawy pacjentów w placówkach opiekuńczych, którym potrzebna jest pomoc, czy to domy pomocy. Radni chcą zorientować się jaka jest sytuacja w mieście. 
 
Myśmy tam nie stworzyli żadnej rzeczywistości i chcieliśmy sobie zadać te kilka pytań w naszym gronie. Nie uważam, żebyśmy my stworzyli tam jakąś tajemnice, która przeszkadzała wszystkim po kolei i gdzieś to by miało byś jakąś tajną informacją
 
– dodała radna Platformy Obywatelskiej
 
W sprawach bieżących na komisjach często są omawiane problemy mieszkańców. Radna zauważyła, że nie mieli żadnego wniosku od mieszkańca, więc chcieli poświęcić ten czas na rozmowy pomiędzy sobą, na pewne ustalenia. Małgorzata Adamowicz dodała, żebyśmy nie odbierali tego jako złośliwość ze strony komisji.
 
Także proszę przyjąć moje przeprosiny , a następnym razem, nawet zanim zacznie się komisja zawsze proszę podejść i o tych sprawach bieżących będziemy rozmawiać, bo rzeczywiście tak jak Pani mówi często są tam wnioski, problemy, sprawy mieszkańców
– dodała na koniec przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych i Samorządowych
Ines Kuraś

Oceń tekst:

Ocen: 8

%37.5 %62.5


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Mariusz Lewandowski
  Wtorek, 21.04

  No to chyba czas zatańczyć z Panią Adamowicz . Widać jest nie tylko niedouczona ale i leniwa .

 2. 2
  +11
  ~ Poldek
  Wtorek, 21.04

  Ale wciska kit. PO i wiadomo, że nie czyste zagrywki.

 3. 3
  +12
  ~ nagrania
  Wtorek, 21.04

  Wielkie rzeczy zadzwońcie do radnych PIS na pewno nagrywali, będziecie mieli wszystko i po temacie

 4. 4
  --9
  ~ ... a moim zdaniem
  Wtorek, 21.04

  myślę że sprawy naszego miasta są ważne i każdy kto się angażuje całym sobą ma prawo porozmawiać o nich bez mediów tak normalnie po ludzku, może to jest czasami lepsze dla miasta niż oficjalne rozmowy przed kamerą, nawet jak trzeba poprzeklinać. Ale oczywiście Prawi i Sprawiedliwi nie przeklinają. Nie sądzę aby tam była mowa o jakichś tajemnicach. Zwyczajnie męska rozmowa typu: "co wy kur.... robicie..... z tymi spółkami.... trzeba to zmienić". Rozumiem że nie wszystko dla mediów i rozumiem że media chciałyby wszystko ale tak się nie da. :(

 5. 5
  --8
  ~ tolek
  Wtorek, 21.04

  zaczęło się polowanie na wolnomyślicielki przykro nam pani Małgosiu, jest pani za mocna i komuś się to nie podoba

 6. 6
  +13
  ~ jestem za
  Wtorek, 21.04

  Artykuł moim zdanie to nie robienie afery tylko zwrócenie uwagi . Jawność i transparentność spraw publicznych to podstawa. Przy tej okazji wyszło że nie całe chyba komisje są nagrywane. Prywatnie we własnym gronie to można sobie porozmawiać w kawiarni. Ustalenie planów ,terminów spotkań itp to też element publiczny.

 7. 7
  +1
  ~ wniosek
  Wtorek, 21.04

  Po co są łapki, skoro nie można zapunktować.

 8. 8
  +8
  ~ ori
  Wtorek, 21.04

  Przecież to niezgodne z prawem.

 9. 9
  +3
  ~ Abraham
  Wtorek, 21.04

  Nie wierzę, Info.elblag również usuwa niewygodne komentarze? Pani Ines urażona. Przepraszam najmocniej, jak to mówią?.... prawda w oczy kole?.......

 10. 10
  +2
  ~ dzięcioł
  Wtorek, 21.04

  Jasne..... z pewnością wyprosili dziennikarzy żeby się podzielić kasą i przyznać sobie nagrody.... weźcie ludzie puknijcie się.....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.283833026886