Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

„Jestem zadowolony, że młodym nie jest obojętny wygląd naszego miasta”. 19-letni elblążanin z wizytą na dyżurze Antoniego Czyżyka

03.02.2015, 09:30:22 Rozmiar tekstu: A A A
 „Jestem zadowolony, że młodym nie jest obojętny wygląd naszego miasta”. 19-letni elblążanin z wizytą na dyżurze Antoniego Czyżyka
Fot. arch. red.
Wczoraj, 2 stycznia miał odbyć się dyżur Marka Mitala (PO). W jego zastępstwie pojawił się Antoni Czyżyk (PO), który wrócił do sprawy mieszkaniowej rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym oraz zajął się problemem "połamanego" chodnika.
 
Do radnego zgłosił się 19-letni elblążanin w sprawie uszkodzonego chodnika, który znajduje się na wysokości ul. Trybunalskiej 12A-19B. Z jego relacji wynika, że jest "połamany" i nie nadaje się już do użytku. Mieszkańcy osiedla podejmowali próbę aktywności społecznej poprzez złożenie projektu w Budżecie Obywatelskim. Niestety nie został nagrodzony.
 
Radny rozmawiał już z dyrektorem Departamentu Rozwoju i Inwestycji Drogowych i będzie składał interpelację między sesjami w tej sprawie. Być może projekt ma szansę na umieszczenie go w Programie Remontu Dróg.
 
Antoniego Czyżyka pozytywnie zaskoczyła wizyta młodzieńca.
 
Jestem zadowolony, ponieważ to jest 19-letni elblążanin, któremu nie jest obojętne, jak wygląda nasze miasto. To jest ciekawa sytuacja i będziemy kierować tą sprawę dalej. Zamierzam ją pilotować i pomóc młodemu człowiekowi w takiej inicjatywie
 
- mówił radny.
 
Radny wrócił także do sprawy z czwartkowego dyżuru, gdzie również pełnił obowiązki w zastępstwie. Zgłosiła się wtedy do niego rodzina z dzieckiem niepełnosprawnym w sprawie znalezienia innego zastępczego mieszkania. - Państwo podpisali, że przyjmują mieszkanie do remontu, jednak na miejscu się okazało że lokal nie spełnia ich wymagań. Otrzymają oni jeszcze 2 propozycje od miasta. Ewentualnie będą zmuszeni czekać do czwartego kwartału, żeby wejść na inną listę podstawową tego lepszego standardu – stwierdził Antoni Czyżyk.
 
Dodał on również, że 46-metrowe mieszkanie, którego rodzina nie chciała remontować – już zostało przyjęte przez nowych lokatorów.
 
Magdalena Marcinkiewicz

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ powiatowy
  Wtorek, 03.02

  estetyka miasta potrzebna ale niech ktoś zapanuje nad oknami w budynkach. To dopiero koszmar, który razi przyjezdnych.. Jeden budynek mieszkalny, a kilka typów okien plastykowych . Zróbcie coś z tym koszmarkiem na 12 lutego.

 2. 2
  +1
  ~ karamba
  Środa, 04.02

  zgadam się z przedmówcą. wniosek jest prosty lepiej nie pytać urzędników czy można coś zmieniać, bo nikt na to nie pozwoli, a jak się zmieni bez zgody to i tak nikt się czepiać nie będzie. SAMOWOLKA za co oni biorą pieniądze. Każdy robi sobie co chce chyba że ktoś jest niewygodny, aaaaa.aaa to wtedy od razu coś sie znajdzie jak się szuka.....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0527000427246