Sobota, 23.01.2021, Imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Kandydaci z pierwszej tury wyborów wciąż proszą mieszkańców o głosy

23.09.2013, 07:00:08 Rozmiar tekstu: A A A
Kandydaci z pierwszej tury wyborów wciąż proszą mieszkańców o głosy
fot. Monika Skowrońska

Na kampanię wyborczą komitety przeznaczyły znaczne środki finansowe. Reklamy, plakaty, billboardy, wiece i konferencje to to, co serwowali nam elbląscy politycy w czasie kampanii wyborczej. Emocje po kampanii wyborczej już opadły, gwiazdy sceny politycznej nie odwiedzają już naszego miasta, media ogólnopolskie nie relacjonują na żywo politycznych doniesień z Elbląga. Oprócz nowych radnych i prezydenta po kampanii pozostało coś jeszcze. 

Gdzieniegdzie widnieją uśmiechnięte sylwetki kandydatów na prezydenta miasta zachęcające do oddania na nich głosów w wyborach. Przy ul. Grottgera jeszcze kilka dni temu wisiał plakat Edwarda Pukina z KWW Naszą Partią Jest Elbląg. – Dwukrotnie informowano mnie, że mój plakat jeszcze tam gdzieś wisi – mówi Edward Pukin. – Jeździłem tam, żeby go zdjąć, ale nie mogłem znaleźć – dodaje. 

Po naszym telefonie i podaniu dokładnej informacji o lokalizacji plakatu Edward Pukin zapewnił, że osobiście go zdejmie. Jak zapowiedział tak zrobił. Pół godziny po tym plakatu już nie było. – Był niedawno taki starszy siwy Pan i go zdjął. Chyba ten kandydat z plakatu – zrelacjonowała Pani Monika, mieszkanka bloku przy ul. Grottgera. – Sama byłam zdziwiona, że tak długo wisiał i nikt go nie zdjął – dodaje. 

Z plakatu wita przechodniów również inny były kandydat - Paweł Kowszyński z Solidarnej Polski. Plakat znajduje się w okolicy parkingu przy hali CSB. – Dobrze, że mnie o tym poinformowaliście. Dam znać wolontariuszom, którzy w tym terenie wieszali plakaty i na pewno go niedługo zdejmą – mówi Paweł Kowszyński. – Większość plakatów zdjęliśmy i przechowujemy w magazynie na kolejne wybory – dodaje. 

Od pierwszej tury wyborów minęły trzy miesiące. Czas, w jakim materiały wyborcze powinny zostać uprzątnięte reguluje kodeks wyborczy (art.110, § 6 Ustawy z dnia 5 stycznia 2011 roku). - Plakaty i hasła wyborcze oraz urządzenia ogłoszeniowe ustawione w celu prowadzenia agitacji wyborczej pełnomocnicy wyborczy obowiązani są usunąć w terminie 30 dni po dniu wyborów – mówi Adam Okruciński, dyrektor Delegatury Krajowej Komisji Wyborczej w Elblągu. Wszystkie plakaty i hasła wyborcze, które zostały umieszczone na infrastrukturze nie przeznaczonej do plakatowania, lampy oświetleniowe, balustrady drogowe, itp., muszą zostać uprzątnięte. W przeciwnym razie zapomniane plakaty sprzątają służby miejskie na koszt komitetu wyborczego. 

O znajdujących się na terenie miasta plakatach wyborczych poinformowaliśmy Urząd Miasta. – Jeśli mieszkańcy wiedzą, gdzie znajdują się zalegające plakaty wyborcze mogą nas o tym poinformować – mówi Łukasz Mierzejewski z biura prasowego UM. – Zapewne nie będziemy obciążać kosztami usunięcie zaległych plakatów komitetów wyborczych, bo byłoby taką kwotę ciężko wyliczyć. Nie będziemy wyciągać konsekwencji – dodaje. 

Oba plakaty mogły umknąć uwadze sprzątających je komitetów wyborczych. Jeden z nich był zawieszony na lampie oświetleniowej, ale zsunął się do ziemi. Jak twierdzi Edward Pukin to, że jego plakat nie został jeszcze zdjęty wynikało z przeoczenia. – Nie jest to w żadnym wypadku strategia na przyszłe wybory.

Drugi plakat, Pawła Kowszyńskiego, ukrył się między drzewami. – Przechowamy go w magazynie, może go jeszcze wykorzystamy – komentuje kandydat Solidarnej Polski. 

Marta Kierszka

Oceń tekst:

Ocen: 10

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ i inny też
  Poniedziałek, 23.09

  do niedawna wisiał Wilka nad siedzibą PIS ,także po terminie

 2. 2
  +7
  ~ eee tam
  Poniedziałek, 23.09

  Nad siedzibą może sobie cały rok wisieć, mam to gdzieś. Byleby nie wisiały właśnie na słupach, ogrodzeniach itd...

 3. 3
  +4
  ~ Wczoraj widziałem,że...
  Poniedziałek, 23.09

  A pan Pukin wciaz "wisi"na płocie dworca PKS,od strony przystanku autobusowego. Troche wyblakły,ktos mu wąsy dorobił.

 4. 4
  +2
  ~ Esh i Te
  Poniedziałek, 23.09

  hehe dobre, strategia na przyszłe wybory.

 5. 5
  +4
  ~ d
  Poniedziałek, 23.09

  STANOWCZO ŻĄDAM KONSEKWĘCJI FINANSOWYCH W STOSUNKU DO TYCH OSÓB. zwykłych obywateli gnoi się finansowo na każdym kroku więc ich też to obowiązuję!!!!

 6. 6
  +3
  ~ Tomek G
  Poniedziałek, 23.09

  Dowalić mandat porządkowy dla łysego i spółki !!! Plakat tego gości wisi też na teatralnej !!!!!!

 7. 7
  +2
  ~ oli
  Wtorek, 24.09

  ja tez bym mandaty powlepiala - zwykły szary człowiek coś źle zrobi już mandat - piesek zrobi kupkę na chodniku mandat przejdziesz na czerwonym mandat , źle zaparkujesz mandat , impreza w domu po 22 giej mandat - a oni co 3 miesiące mieli na ściągniecie plakatów i co ??? MANDAT !!!!!!!!!

 8. 8
  0
  ~ bezrobotny
  Wtorek, 24.09

  Proszę nie zrywać portretow mimo ,ze wyblakły, niedługo wybory . Ci kandydaci to są etatowi wisielcy .

 9. 9
  0
  ~ Marta
  Środa, 25.09

  A Prezydent Wilk wciąż wisi na Królewieckiej.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1988370418549