Sobota, 3.12.2022, Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Poczekajmy z podwyżkami biletów do rzeczywistego zakończenia prac drogowych

18.02.2013, 21:46:23 Rozmiar tekstu: A A A
Poczekajmy z podwyżkami biletów do rzeczywistego zakończenia prac drogowych
fot. Mateusz Smoliński

Podczas zwołanej dzisiaj konferencji prasowej Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości zostały omówione sprawy dotyczące m. in. podwyżek cen biletów. - Chciałbym poinformować, że w ostatnim okresie władze miasta zaczęły zabiegać bardzo o sympatię mieszkańców. Podejrzewamy, że jest to związane z przewidzianym terminem referendum, które w najbliższych dniach komisarz wyborczy chyba ogłosi - tymi słowami Przewodniczący Klubu Radnych PiS Jerzy Wilk rozpoczął konferencję. - Mamy dobrą pamięć, a w dodatku posiłkujemy się protokołami z sesji Rady Miejskiej.

Czego szuka PiS w stenogramach z sesji? - Chcę przypomnieć decyzje, które zapadały wcześniej, a teraz są korygowane - wyjaśnia Jerzy Wilk. - Dobrze, że są korygowane, ale szkoda, że tak późno. Przypominam np. sprawę żłobków i przedszkoli. Klub PiS zgłosił, by obniżyć opłaty. Nasz projekt trafił do szuflady, gdzie przeleżał kilka miesięcy, by po tym czasie zostać przedstawionym jako pomysł Prezydent Miasta i trafił na obrady sesji. Efekt jest ten sam, tylko dla rodzin i dla mieszkańców miasta to jest strata finansowa. Tak samo wygląda sytuacja z komunikacją miejską.

W zeszłym tygodniu Klub Platformy Obywatelskiej zwołał konferencję prasową, podczas której zaproponował przesunięcie terminu podwyżki cen biletów z marca na lipiec br. Jak wyjaśniali radni Antoni Czyżyk i Marek Kucharczyk, powodem zmiany  jest opóźnienie terminu wznowienia ruchu tramwajowego w okolicy Placu Słowiańskiego. - Harmonogram robót budowlanych uległ zmianie z uwagi na odkrycia archeologiczne – przypominał 13 lutego br. Antoni Czyżyk, przewodniczący Klubu Radnych PO. - Uznaliśmy więc, że
zasadna jest zmiana terminu wprowadzenia podwyżki cen biletów.

- Przygotowana jest propozycja uchwały, która od jutra będzie dyskutowana w komisjach Rady Miejskiej - dodał radny Marek Kucharczyk. - Będziemy dyskutować projekt uchwały z kolegami z innych klubów.

Podczas konferencji prasowej radny Jerzy Wilk (PiS) przytoczył uchwałę, która została uchwalona 27 listopada 2012 roku, dotyczącą cen biletów komunikacji miejskiej. - Wtedy mówiłem tak: „Wysokość podwyżek oraz termin ich wprowadzenia są niekorzystne dla mieszkańców Elbląga. Zdaniem Klubu najpierw trzeba uruchomić komunikację miejską, szczególnie newralgiczny dla sieci tramwajowej i komunikacji autobusowej węzeł przy Placu Słowiańskim. Dopiero, gdy oczekiwania mieszkańców zostaną spełnione, co do jakości, można mówić o podwyżkach. Obecnie zarówno tabor, którym przewożeni są mieszkańcy Elbląga, jak i jakość świadczonych usług, konieczność dokonywania częstych przesiadek, powodują niezadowolenie z funkcjonowania komunikacji miejskiej. Powyższe budzi uzasadniony protest mieszkańców naszego miasta.” W związku z tym wnioskowaliśmy o odłożenie w czasie tej podwyżki. Niestety uchwała została podjęta. Rada Miejska przegłosowała ją 14 głosami za. Przeciw było 4 radnych. Głosów wstrzymujących się nie było. Za przyjęciem uchwały głosowali radni z  Platformy Obywatelskiej i Dobrego Samorządu. Przeciw głosował Klub PiS oraz czterech radnych SLD.

Jerzy Wilk nie ukrywa, że dziwi Go zmiana nastawienia radnych PO. - Dziwnym zbiegiem okoliczności przed ogłoszeniem ewentualnego referendum Klub Radnych Platformy Obywatelskiej zaproponował, aby podwyżki cen biletów weszły w życie od 1 lipca, bo zgodnie z nowym harmonogramem w czerwcu ma zostać wznowiony ruch na Placu Słowiańskim - mówi Jerzy Wilk. - Bardzo się cieszymy z tego zapewnienia (…) Wierzymy w szczere intencje Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej i Prezydenta Miasta, ale jeżeli tak, to odłóżmy tą podwyżkę do rzeczywistego czasu zakończenia tego remontu, ponieważ na Komisji Finansowej, która odbyła się w piątek, pytany zarówno pan wiceprezydent, jak i dyrektor ZKM-u nie mogli potwierdzić, czy rzeczywiście 1 lipca zostanie uruchomiony ten newralgiczny Plac Słowiański i czy rzeczywiście tramwaje pojadą z ul. Ogólnej na  ul. Grunwaldzką i z ul. Bema na ul. Marymoncką.

Ostateczna decyzja w sprawie cen biletów zapadnie podczas jutrzejszej sesji Rady Miejskiej.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ elsinek
  Poniedziałek, 18.02

  ELSIN zapamiętamy ci... ucieka szczur z tonącego okrętu!

 2. 2
  +6
  ~ pracownik elsin
  Poniedziałek, 18.02

  opowiadanie bzdur, że zła sytuacja finansowa Elsinu to wina Jerzego Wilka to cios poniżej pasa. Winę za tą sytuację ponosi PFRON, który nie przelewa dofinansowania za osoby niepełnosprawne

 3. 3
  +8
  ~ Czujny mieszkaniec
  Poniedziałek, 18.02

  Jutro Rada Miejska w Elblągu przegłosuje nowelizację uchwały o Strefach Płatnego Parkowania. Co to oznacza dla nas mieszkańców ? Ano oznacza, iż stoi przed prezydentem miasta i jego służbami możliwość wprowadzenia opłat za parkowanie w całej strefie. Stref jest dziesięć i obejmują swoim zasięgiem połowę Elbląga Oznacza to, iż za samo zamieszkiwanie w takiej strefie i parkowanie na publicznej ulicy będziemy my mieszkańcy tej ulicy musieli wnosić opłaty: miesięczne, kwartalne, półroczne albo roczne. Nasi znajomi, którzy przyjadą do nas będą musieli wykupić bilety parkingowe aby zgodnie z przepisami zaparkowć samochód. Może dotyczyć to całych stref. Uchwała o której piszę jest uchwałą, która uderzy nas mieszkańców najbardziej finansowo. Z Elbląga chcą radni pod tym względem zrobić Londyn.

 4. 4
  +10
  ~ Czujny mieszkaniec
  Poniedziałek, 18.02

  Nowelizacja uchwały o Strefach Płatnego Parkowania pozwoli wydrenować z mieszkańców miasta ostatnie grosze. Zapamiętajmy, kto będzie głosował za przyjęciem tej uchwały. Jest to najbardziej fiskalna uchwała dla mieszkańców naszego miasta na tej sesji. Czy dziennikarze w naszym mieście tego nie widzą. Jakie wnioski uwzględnia ta zmiana? Jeden jedyny jaki widzę to nabicie dziurawej kasy miasta resztkami pieniędzy mieszkańców. Ta nowelizacja to kpina z mieszkańców Naszego Miasta. Myślę, że radni opozycji na wizji TV Elbląg w czasie sesji otworzą oczy mieszkańcom na co zezwala urzędującej władzy podjęcie tej uchwały. Do boju Panie Wilk. Czas Na Nasz Elbląg. Koniec wprowadzania uchwał fiskalnych tylnymi drzwiami. Elbląg to nie miasto idiotów jak myśli urzędujące Peło.

 5. 5
  +14
  ~ Zły Krasnal
  Poniedziałek, 18.02

  Milościwie nam panujący Nowaczyk i jego ludzie będą rozdawali wino, zboże i oliwe tak zeby każdy z mieszczan mógł napchać brzuch do pełna. Odbędą sie także igrzyska które trwać bedą ponad dni 40 i zakończą się 7 kwietnia roku pańskiego 2013.

 6. 6
  --8
  ~ drugi pracownik
  Poniedziałek, 18.02

  pracownik elsin - a co ma Pan Wilk wspólnego z osobami niepełnosprawnymi proszę Pana ? Elbląg jak wiele miast ustanowiło dla najbardziej poszkodowanych zdrowotnie Kartę N+, Pan Wilk stwierdza "Jedną z proponowanych zmian, będzie likwidacja kart N+ - informuje Jerzy Wilk. - Od początku mówiliśmy, że wprowadzenie tej karty, jest bardzo złym rozwiązaniem, dlatego cieszymy się, że miasto naprawia swój błąd" obłuda, obłuda jeszcze raz obłuda ! Pracowniku jak zwykle niepełnosprawni są środkiem cie celem. Ten Pan na ich rzecz nie robi nic !!!! Bajka o PEFRONIE ! Ha, Ha, Ha

 7. 7
  +3
  ~ Solidarny
  Wtorek, 19.02

  Bardzo dobrze powiedziane Panie Wilk. Świetnie wypunktował Partie Obłudy :)

 8. 8
  +8
  ~ turban
  Wtorek, 19.02

  za fatalny stan taboru,skrocone trasy,objazdy to bilety powinny byc tansze o polowe!!!!NOWACZYK WOONNN!!!!

 9. 9
  +3
  ~ jarek193
  Wtorek, 19.02

  popieram Jerzego Wilka a nie tych aroganckich platformensów

 10. 10
  +2
  ~ arek
  Wtorek, 19.02

  Oczywiście przyjdzie PiS i wszystko się zmieni jak za dotknięciem czarodziejską różdżką ,pełen budżet od razu, powodzenia

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3076591491699