Piątek, 2.12.2022, Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KINO

Za nami Gala otwarcia Cinema City. Oliwier Janiak: W ten filmowy sposób pobłogosławimy to miejsce (zobacz zdjęcia)

13.10.2022, 01:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami Gala otwarcia Cinema City. Oliwier Janiak: W ten filmowy sposób pobłogosławimy to miejsce (zobacz zdjęcia)
Fot. Paweł Friedrich

Od 14 października miłośnicy kina będą mogli skorzystać z 6 sal nowo powstałego w naszym mieście Cinema City. Wczoraj (12 października) odbyła się Gala otwarcia kina. Uroczystość poprowadził dziennikarz Oliwier Janiak.
 

Pierwsze Cinema City w Elblągu znajduje się w Centrum Handlowym Zielone Tarasy - w miejscu, gdzie niegdyś mieściło się Multikino . Na widzów czeka 6 klimatyzowanych sal, które mogą w sumie  pomieścić ponad 900 osób.

 

 

Mnóstwo dobrej kultury, fantastycznej kinomatografii tu zagości. Jednak zanim się to pojawi potrzeba mnóstwa pracy, współpracy, woli działania i chęci zrobienia czegoś dla mieszkańców Elbląga. Dziś finalne dzieło, efekt staje przed państwem otworem

 

– mówił Oliwier Janiak.To 35 kino Cinema City w Polsce. - W 21 polskim miastach miłośnicy kina mogą cieszyć się fantastycznym dźwiękiem i wszechobecną jakością – dodał Oliwier Janiak.


Podczas oficjalnego otwarcia zaprezentowano przedpremierowo filmy „Amsterdam”, „Gdzie diabeł nie może tam babę pośle” oraz „Orzeł. Ostatni patrol”.  - W ten filmowy sposób pobłogosławimy to miejsce – stwierdził Oliwier Janiak.


W Gali udział wzięli współtwórcy filmu „Gdzie diabeł nie może tam babę pośle” - reżyser Heathcliff Janusz Iwanowski, aktor Rafał Zawierucha (który zagrał również w filmie „Orzeł. Ostatni patrol”) oraz Tomasz Jacyków, który był odpowiedzialny za kostiumy.

 

Jest to film o historii polskich fortun.”Gdzie diabeł nie może tam babę pośle” wynika z tego, że za wielkim sukcesem mężczyzny stoi wielka kobieta. Ten film jest oparty na faktach.  (…) Film jest dzisiaj nadal aktualny, bo jest o tym, jak można nadużywać państwa, żeby dorobić się wielkich pieniędzy

 

– mówił Heathcliff Janusz Iwanowski.

 

 

Starałem się pokazać kostiumy inaczej niż wyglądało to naprawdę. Chciałem pokazać je oczami ludzi, którzy brali w tym udział. W związku z tym one są ciut bardziej kolorowe niż naprawdę były, po to, aby wydobyć soczystość stanu rzeczy, żeby pokazać, jak ci ludzie cieszyli się swoją "modnością" i tamtymi czasami

 

– zaznaczył Tomasz Jacyków.Cinema City będzie czynne dla widzów od 14 października.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Galeria / Otwarcie Cinema City w Elblągu ( zdjęć 60 )
Dodano: 2022-10-13 | Fot. Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Kino z barierami architektury
  Czwartek, 13.10

  Super, podobają mi się te...schody dka osób niepełnosprawnych ruchowo Wykonawca zapomniał dostosować,a drugi debil techniczny bubel odebrał, bravo

 2. 2
  +13
  ~ Impra dla vip
  Czwartek, 13.10

  Wielka feta, duzo szumu , a potem jak zawsze pustki ! Takie czasy więc szał zbędny! Zwlaszcza w dobie braku kasy na takie wypady! Ludzie niestety korzystają z netfixa! Zeby tak zaklady otwierali i miejsca pracy , a one padają jak i firmy! Moze będą mieli czas na kino ? I ja tam bylem, wino pilem ..! Śmietanka elblaska dopisała-:)

 3. 3
  +15
  ~ Szejk Ali
  Czwartek, 13.10

  Na pierwszy rzut pójdą dzieci że szkół, to już trochę się nazbiera. Bida w kraju ludzie będą oszczędzać. A w kinach już nie ma takich filmów co przyciągną tłumy. Same gnioty.

 4. 4
  +19
  ~ Nietakt
  Czwartek, 13.10

  Czy wzrok nie myli? Radni zasilili imprezę? Moze tak sprawami miasta by się zajeli? W obecnej ekonomicznej sytuacji brylowanie i zajmowanie się takimi pierdolami przekracza granice dobrego smaku! Trochę instynktu samozachowaczego i umiaru ! Ale z 2 strony jak się nie pokazać i nie wypić szampana ? Coś robić trzeba

 5. 5
  +8
  ~ Yhy
  Czwartek, 13.10

  Miejsce pracy studentów, choć tyle dobrego gdy matka roboty znaleźć nie może w tym mieście

 6. 6
  +10
  ~ Mieszkaniec
  Czwartek, 13.10

  Za dwa bilety z popcornem i napojem 150 zł? Kolejne kino w Elblągu to totalna bzdura. I tak najbardziej lubię Światowid bo tam są normalne ceny.

 7. 7
  +7
  ~ Kinoman a nie był!
  Czwartek, 13.10

  No cóż jakie miasto tacy celebryci!

 8. 8
  +4
  ~ kuk
  Czwartek, 13.10

  A czym się wsławili dwaj byli a teraz radni w powstanie tego kina, no czym?

 9. 9
  +6
  ~ kek
  Czwartek, 13.10

  to "derektor" z EPT /zdjecie nr 18/ też "robi" za elbląskiego VIP-a?

 10. 10
  +6
  ~ Upadlosc za ....3.2.1
  Czwartek, 13.10

  daje im rok dwa max , wspomnicie moje slowa

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6502940654755