Sobota, 20.04.2024, Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czeslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KINO

Czarnoksiężnik z Krainy Oz na ekranach kin sieci Multikino

12.03.2013, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czarnoksiężnik z Krainy Oz na ekranach kin sieci Multikino
Kadr z filmu "Oz: Wielki i Potężny"

Od 8 marca w kinach sieci Multikino można zobaczyć magiczny film „Oz Wielki i Potężny” Sama Raimiego, reżysera „Spider-Mana”.

„Oz: Wielki i Potężny”, najnowsza produkcja twórców filmu „Alicja w Krainie Czarów”, to zrealizowana z wielkim rozmachem, fantastyczna opowieść o jednym z najbardziej znanych czarodziejów na świecie. Film w reżyserii Sama Raimiego („Spider-Man”) z udziałem Mili Kunis („To tylko seks”), Rachel Weisz („Dziedzictwo Bourne’a”), Michelle Williams („Mój tydzień z Marilyn”) i Jamesa Franco („127 godzin”) został zainspirowany postacią Czarnoksiężnika z Krainy Oz z kart powieści L. Franka Bauma. Jak mówi reżyser: „Z tego filmu dowiadujemy się jak Czarnoksiężnik został Czarnoksiężnikiem. Jak podrzędny kuglarz, kanciarz i egoista przenosi się do fantastycznego świata, by uratować go od zagłady. Jest to bildungsroman o egocentrycznym przeciętniaku, który staje się bezinteresownym Czarnoksiężnikiem”.

Gdy Oscar Diggs, magik cyrkowy, lekkoduch i cwaniaczek, zostaje przeniesiony z zakurzonego Kansas do tętniącej życiem, fantastycznej Krainy Oz, wydaje mu się, że wygrał los na loterii. Sława i bogactwo zdają się leżeć u jego stóp do chwili, w której spotyka trzy piękne i tajemnicze czarownice. Jak zauważa Mila Kunis (Theodora): „Ten film wyjaśnia, skąd wywodzą się poszczególne postacie i jak stały się tym, kim są. Pozwala to zrozumieć je nieco lepiej. Zyskują również na wiarygodności. I choć bohaterom dodano zabawny i uroczy wymiar, nadal pozostają wierni pierwotnej koncepcji L. Franka Bauma”. Film wyświetlany będzie z napisami oraz w polskiej wersji językowej, w której usłyszymy m.in. Antoniego Pawlickiego, Magdalenę Różczkę, Agnieszkę Więdłochę i Jacka Braciaka.

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.go

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4667298793793