Poniedziałek, 16.05.2022, Imieniny: Andrzej, Malgorzata, Wienczyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SŁUŻBA ZDROWIA

Dofinansowanie do in vitro.  Zapisy trwają, liczy się kolejność zgłoszeń

12.05.2022, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dofinansowanie do in vitro.  Zapisy trwają, liczy się kolejność zgłoszeń

Dofinansowanie procedury in vitro dla mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. W ubiegłym roku z podobnego wsparcia skorzystało 45 par, w tym 8 z Elbląga. Tym razem samorząd przeznaczył na ten cel 350 tys. zł, to starczy na 70 procedur zapłodnienia pozaustrojowego.

 

Zapisy do samorządowego programu dofinansowania do in vitro dla mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego potrwają do 17 maja. Liczba miejsc jest ograniczona, a o tym, kto się zakwalifikuje, przesądzi kolejność zgłoszeń. Pary, starające się o finansowe wsparcie, muszą jednak spełniać kilka kryteriów. M.in. określone ustawą o leczeniu niepłodności z dnia 25 czerwca 2015 roku warunki podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie, lub przystąpienia do procedury dawstwa zarodka, a wiek kobiety powinien mieścić się w przedziale 20–42 lata według rocznika urodzenia. 

 

Co więcej, pary muszą zostać zakwalifikowane do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przez realizatora programu zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii. Niezbędne jest także wyrażenie zgody przez pacjentów na samodzielne pokrycie kosztów przechowywania zamrożonych zarodków oraz ich ewentualnych kriotransferów, a także na ewentualne pokrycie kosztów kriokonserwacji oocytów.

 

Program dofinansowań in vitro dla mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego będzie realizowany do 15 grudnia tego roku. 

 

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego przeznaczył na ten cel 350 tys. zł, dzięki czemu możliwe jest dofinansowanie około 70 procedur in vitro - w wysokości do 5 tys. złotych w przypadku procedury zapładniania partnerskiego i innego niż partnerskie oraz do 2,5 tys. złotych w przypadku procedury adopcji zarodka

 

- informuje Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

Samorząd wybrał pięciu realizatorów programu. Wśród nich są ośrodki z Warszawy, Białymstoku, Sopotu i Gdyni. (Ich pełną listę, wraz ze szczegółowymi informacjami o programie znajdziemy TUTAJ). - Przy wyborze realizatora kierowano się przede wszystkim całkowitym kosztem podstawowej procedury in vitro, kwotą dopłaty wnoszonej przez parę oraz procentowym udziałem dopłaty wnoszonej przez parę w całkowitym koszcie procedury - dodają urzędnicy.

 

To druga edycja programu dofinansowań do in vitro dla mieszkańcow warmińsko-mazurskiego. W poprzedniej ze wsparcia finansowego skorzystały również pary z Elbląga i powiatu elbląskiego. 

 

Program Polityki Zdrowotnej w zakresie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego na 2021 rok realizowany był od 10 maja 2021 do 31 grudnia 2021 r. Na realizację Programu Samorząd Województwa przeznaczył kwotę 210 tys. zł i założono  wsparcie w wysokości 5 000 złotych dla 42 par. Ostatecznie z dofinansowania skorzystało 45 par z terenu naszego województwa, z czego 8 par z Elbląga i 8 par z powiatu elbląskiego. Dofinansowanie dla par z Elbląga i powiatu elbląskiego wyniosło ok. 80 tys. zł

 

- informuje Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ Szto
  3 dni temu, Czwartek, 12.05

  W końcu na ratunek ruszył Olsztyn. Jak żona pisała projekt o dofinansowanie z budżetu obywatelskiego do on vitro z Miasta to włodarze olali. Pruszak odpisał wtedy że to nie jest inwestowanie w miasto. Choć mieliśmy zebrane wszystkie wymagane podpisy ale nawet nie raczyli dać tego do głosowania. Dodam że próbowaliśmy to robić aż 3 razy a za 4 już się poddaliśmy.

 2. 2
  --1
  ~ Szto
  3 dni temu, Czwartek, 12.05

  W końcu na ratunek ruszył Olsztyn. Jak żona pisała projekt o dofinansowanie z budżetu obywatelskiego do on vitro z Miasta to włodarze olali. Pruszak odpisał wtedy że to nie jest inwestowanie w miasto. Choć mieliśmy zebrane wszystkie wymagane podpisy ale nawet nie raczyli dać tego do głosowania. Dodam że próbowaliśmy to robić aż 3 razy a za 4 już się poddaliśmy.

 3. 3
  +2
  ~ Alleluja i od tyłu
  3 dni temu, Czwartek, 12.05

  Zaraz kieckowy elbląski klecha zwany biskupem sie odezwie i powie , ze to grzech.

 4. 4
  --2
  ~ straszne
  3 dni temu, Czwartek, 12.05

  a to nie grzech? bozia nie chce dać dzidziusia nie wypada się sprzeciwiać Diabelski pomysł

 5. 5
  +2
  ~ Ploterek
  3 dni temu, Piątek, 13.05

  ~ Szto No i miał rację. Finansowanie in vitro z budżetu obywatelskiego to nie zadanie mające służyć mieszkańcom, tylko wybranej grupie osób, która go potrzebuje. Taki program jest jak najbardziej potrzebny, ale w innej formie finansowania

 6. 6
  --1
  ~ mis
  3 dni temu, Piątek, 13.05

  do SZTO przeciez wiadomo nie od dzisiaj dlaczego tak sie dzieje wrobel i cala ta banda nieudacznikow boi sie jak ognia kieckowych bo zaraz podniesie sie krzyk ze grzech bo oni to uzgodnili z niebem i ich ma byc na wierzchu wiadomo kto rzadzi w tym ciemnogrodzie

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0237331390381