Poniedziałek, 6.04.2020, Imieniny: Katarzyna, Celestyna, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SŁUŻBA ZDROWIA

Absolwenci kierunku pielęgniarstwa odebrali dyplomy - zobacz zdjęcia

13.05.2017, 07:00:59 Rozmiar tekstu: A A A
Absolwenci kierunku pielęgniarstwa odebrali dyplomy - zobacz zdjęcia
Fot. Ryszard Biel

12 maja to wyjątkowy dzień dla absolwentów kierunku pielęgniarstwa, studiów I stopnia z EUH-E. Wczoraj, w Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki, odebrali oni swoje dyplomy, otrzymali czepek i złożyli przyrzeczenia.

Ceremonia odbyła się w jednej z auli Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. W uroczystości udział wzięli m.in.: Władze Uczelni, Władze Wydziału oraz przedstawiciele elbląskiego środowiska pielęgniarskiego, Elżbieta Gelert- Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, Bożena Ropelewska- Dyrektor ds. Pielęgniarstwa, Wioletta Sulich Świdnicka- Naczelna pielęgniarka, Halina Nowik- Przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych oraz Marek Pruszak- Przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu.

 

Zdecydowana większość kadry pielęgniarskiej w elbląskich ośrodkach medycznych to właśnie absolwenci Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. To pokazuje, jak ważnym źródłem pracowników dla państwa środowiska jest nasza uczelnia. Praca pielęgniarki, pielęgniarza, jest zawodem, który wymaga niezwykłej odpowiedzialności za drugiego człowieka

- przemawia Prezydent EUH-E dr Magdalena Dubiella-Polakowska.

Po wystąpieniach zaproszonych gości, dr n. med. Marzena Sobczak zaprezentowała zgromadzonym wykład pt. „Florencja Nightingale – legenda z ludzką twarzą” o pierwszej pielęgniarce, której święto obchodzimy właśnie 12 maja. Następnie przyszła pora na nagrodzenie najlepszych absolwentów oraz wręczenie dyplomów. Uroczystość zakończyła Ceremonia Czepkowania, złożenie przysięgi przez nowe pielęgniarki oraz odśpiewanie hymnu Pielęgniarek Polskich przez chór Cantata.

Zapytaliśmy absolwentów, jak się czują w ten wyjątkowy dla nich dzień i co zamierzają robić po całkowitym opuszczeniu murów uczelni.

 

Wszyscy bardzo się cieszymy, jesteśmy zadowolone, że wreszcie nadszedł ten dzień, kiedy możemy odebrać dyplomy. Plany na życie już są- będę pracować w Szpitalu im. Jana Pawła II w Elblągu, chociaż wiem, że są też przypadki osób, które chcą wyjechać. Zazwyczaj są to młode osoby lub z większym stażem, doświadczeniem, które chcą szkolić się lub pomagać poza granicami naszego kraju

- stwierdza Ewelina, absolwentka kierunku pielęgniarstwa.

-Przed rozdaniem dyplomów był wielki stres. Tak jak był na początku, tak teraz na końcu też, ponieważ jest to ważne wydarzenie. Ale jestem całkowicie szczęśliwa i zadowolona. Po dyplomie planuję pracę w zawodzie, w swoim miejscu zamieszkania- dodaje Martyna, która również odebrała swój pielęgniarski czepek.

Goście życzyli absolwentom kierunku osobistych i zawodowych sukcesów, szczęścia na nowej ścieżce zawodowej, aby nigdy nie porzucili swoich pasji oraz aby praca zawodowa dawała im satysfakcję przez resztę życia.

 

Oliwia Junik 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Absolwenci kierunku pielęgniarstwa odebrali dyplomy. ( zdjęć 84 )
Dodano: 2017-05-13 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ absolwent euhe
  Sobota, 13.05

  Ta uczelnia - przedsiębiorstwo to śmiech na sali, powinna być zamknięta za brak jakiegokolwiek poziomu nauczania...

 2. 2
  --3
  ~ Adam
  Niedziela, 14.05

  Taka opieka pielęgniarek jaki poziom nauczania na tej uczelni. Żenada. Drżyjcie pacjenci.

 3. 3
  0
  ~ Anka
  Niedziela, 14.05

  Kiedyś były po liceum i wam starczyło, teraz po studiach i Wam źle, Polska to chory kraj 3,5 roku ciężkich studiów i 2000 brutto pensji, jaka płaca taka praca

 4. 4
  +1
  ~ diamentowe serce
  Poniedziałek, 15.05

  Żenada ??? kiedyś starczyło liceum , teraz studia jedne z najcięższych :( Jaka płaca taka praca

 5. 5
  0
  ~ ...
  Poniedziałek, 15.05

  Drogi Adamie tyś jeszcze młody, ale przyjdzie czas kiedy tęsknym okiem będziesz wypatrywał Pani Pielęgniarki w głębi korytarza.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.