Wtorek, 5.07.2022, Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SŁUŻBA ZDROWIA

Ten zespół zadecyduje o połączeniu miejskich szpitali. Zobacz, kto w nim zasiądzie

22.02.2016, 11:00:54 Rozmiar tekstu: A A A
Ten zespół zadecyduje o połączeniu miejskich szpitali. Zobacz, kto w nim zasiądzie

Prezydent Witold Wróblewski powołał zespół ds. optymalizacji funkcjonowania miejskich szpitali. Jego zadaniem będzie wypracowanie modelu funkcjonowania nowego podmiotu na elbląskim rynku usług medycznych, jaki powstać ma po połączeniu Szpitala Miejskiego ze szpitalem przy ul. Komeńskiego. W jego skład weszli miejscy radni, członkowie Rad Społecznych obu placówek, przedstawiciele załogi, związków zawodowych oraz Urzędu Miejskiego. Przewodniczącym zespołu został Sekretarz Miasta Artur Zieliński.

Przypomnijmy, że prezydent Witold Wróblewski spotkał się w tym tygodniu z załogami elbląskich szpitali miejskich. Podczas spotkań przekazano pracownikom obu placówek m.in. propozycję dalszego funkcjonowania obu szpitali. Chodzi o połączenie Szpitala Miejskiego przy ul. Żeromskiego z Elbląskim Szpitalem Specjalistycznym przy ul. Komeńskiego.

Prezydent zaznaczył, że głównymi argumentami przemawiającymi za takim rozwiązaniem i podjęciem działań jest: pogarszająca się sytuacja finansowa Szpitala Miejskiego, obowiązek dostosowania pomieszczeń i urządzeń podmiotów leczniczych do nowych standardów określonych rozporządzeniem Ministerstwa, których spełnienie będzie wymagane do prowadzenia dalszej działalności leczniczej. Trzecim czynnikiem jest przygotowywana mapa potrzeb zdrowotnych w Polsce, uwzględniających specyfikę potrzeb zdrowotnych społeczności lokalnych. Znalezienie się na niej zwiększy możliwość pozyskania dla szpitala funduszy unijnych.

Włodarz podkreślił, że połączenie obu placówek spowoduje powstanie silnego podmiotu, który będzie konkurencyjny dla innych szpitali. Tym samym będzie miał szanse na wyższy kontrakt z Narodowego Funduszu Zdrowia, co ułatwi pacjentom miejskich szpitali dostęp do usług medycznych. Prezydent zaznaczył, że połączenie nie spowoduje zwalniania pracowników. Przewidziano jedynie zmniejszenie wśród kadry pozamedycznej 15,3 etatów, co związane będzie z przechodzeniem pracowników na emerytury lub wygaszaniem umów na czas określony.

Szczegóły i konkretne rozwiązania dot. połączenia, opracować ma powołany przez prezydenta Elbląga 31-osobowy zespół ds. optymalizacji funkcjonowania miejskich szpitali.

W skład zespołu weszli:

Przedstawiciele Rady Społecznej Szpitala Miejskiego: przedstawiciel wojewody Katarzyna Dośla oraz pięciu przedstawicieli Rady Miejskiej - Janusz Hajdukowski, Wojciech Karpiński, Maria Kosecka, Jan Redzimski i Piotr Derlukiewicz.

Przedstawiciele Rady Społecznej Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego: przedstawiciel wojewody Ryszard Święcicki oraz trzech przedstawicieli Rady Miejskiej - Jolanta Lisewska, Michał Missan i Zdzisław Olszewski.

Przedstawiciele Szpitala Miejskiego: dyrektor Wiesława Lech, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Dariusz Paulo, zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa Ewa Wąsowska, lekarz ortopeda-traumatolog Paweł Bazela, koordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Andrzej Czerniewski oraz kierownik Izby Przyjęć szpitala Andrzej Grigorjew.

Przedstawiciele Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego: dyrektor Mirosław Gorbaczewski,  zastępca dyrektora ds. lecznictwa Jacek Wójcik, zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa Arletta Peplińska, ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Sławomir Głowacki, ordynator Oddziału Chirurgicznego Ogólnego Wojciech Skonieczny i lekarz chirurg Przemysław Babraj.

Przedstawiciele Związków Zawodowych Szpitala Miejskiego: przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Jolanta Archramowicz, przewodnicząca NSZZ Solidarność Krystyna Maciejewska, przewodnicząca Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia Elżbieta Goryńska.

Przedstawiciele Związków Zawodowych Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego: przewodniczący NSZZ Solidarność Jarosław Adamski, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Magdalena Budziszewska.

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego: Skarbnik Miasta Zbigniew Pater, Sekretarz Miasta Artur Zieliński, kierownik Referatu Zdrowia i Spraw Społecznych Barbara Dyrla oraz główny specjalista  w Referacie Zdrowia i Spraw Społecznych Anna Zawisza.

Przewodniczącym Zespołu będzie Artur Zieliński, a jego zastępcą Janusz Hajdukowski.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (31)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ Kat Na Idiotów
  Poniedziałek, 22.02

  No fakt same omnibusy i specjaliści najwyższej klasy lepszych specjalistów już nie było? Dlaczego nie ma w zespole przedstawicieli mieszkańców? Eh tylko Elbląga żal, a kompromitacji końca nie widać? A co z EPECem prezydent już po rozmowie ze specjalista od siedzenia w ciepłym pokoiku?

 2. 2
  +20
  ~ zdrowie
  Poniedziałek, 22.02

  Największym specjalistą jest pan sekretarzyk, dlateco jest przewodniczącym, w urzedzie jest jeszcze jeden omnibus, aż żal, że go nie ma wśród takich znakomistości

 3. 3
  +16
  ~ yataman
  Poniedziałek, 22.02

  tandeciarstwa,amatorszczyzny i kompromitacji końca nie widać. zal Elblaga. Ale ktos ich w tych wyborach wybrał. niekturzy sie wturlali niespelna 200 głosami

 4. 4
  +10
  ~ do Kat Na Idiotów
  Poniedziałek, 22.02

  Wczoraj na TV Olsztyn było wystąpienie dyrektora EPEC, a potem pana prezydenta. Chyba właśnie rozmowa już była, tak jakby olsztynianie byli zainteresowani ta sprawą.

 5. 5
  +8
  ~ obiektywny
  Poniedziałek, 22.02

  A kto ma to zrobić .Przedstawiciele załogi też będą brali udział w tych pracach .Prawda jest taka ,że miejski stacza się w dół .Wilk obiecał nic nie zrobił ,Nowaczyk próbował to PIS przeszkadzał i tak w kółko .Lata lecą i nic .Pamietajmy ,że za tą pracę nie pobierają pieniędzy .Tak łatwo krytykować

 6. 6
  +21
  ~ GRYF
  Poniedziałek, 22.02

  Wykluczyć hajdukowskiego ten najchętniej by sprzedał cały Elbląg za psie grosze razem ze swym przyjacielem Z

 7. 7
  +21
  ~ fgh
  Poniedziałek, 22.02

  widziałem ostatnio pana Olszewskiego i przepraszam ale ten pan ledwo chodzi, czy nie lepiej już odpocząć i dać pracować młodszym?

 8. 8
  +10
  ~ wqw
  Poniedziałek, 22.02

  no i kolejna rada i ***zenie w stołki! Czy ten Wróblewski już nic nie potrafi zrobić tylko otaczać się wianuszkiem samych rad????

 9. 9
  +15
  ~ pełen nadziei
  Poniedziałek, 22.02

  Szczególnie obiecujący wydaje się być udział i wkład Marii Koseckiej która wprowadzi nowe nazwy oddziałów leczniczych. Nie bez znaczenia będzie też uzdrawiający wkład wibitnego etatowego specjalisty od finansów profesora Patera

 10. 10
  +11
  ~ gogo
  Poniedziałek, 22.02

  ...sami znawcy przedmiotu...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2451250553131