Wtorek, 5.07.2022, Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SŁUŻBA ZDROWIA

Przeorganizowano pracę w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. "Lekarze sami podjęli decyzję o odejściu"

04.01.2016, 13:00:49 Rozmiar tekstu: A A A
Przeorganizowano pracę w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. "Lekarze sami podjęli decyzję o odejściu"

W listopadzie ub.r. informowaliśmy o problemie, jaki powstał w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, wchodzącym w skład Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Lekarze  medycyny ratunkowej zapowiedzieli, że odchodzą z pracy. Choć prowadzone były rozmowy z dyrekcją placówki, od stycznia trzech specjalistów zakończyło współpracę z WSZ.

Przypomnijmy, że w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym pracuje 26 lekarzy, 41 pielęgniarek i 11 ratowników. Powodem odejścia lekarzy miała być nadmierna ilość obowiązków, które z biegiem czasu wzrastały. - Brakowało ludzi, a ci którzy byli, byli przepracowani. Mieli za dużo godzin - informował nas czytelnik.

By zweryfikować te informacje zgłosiliśmy się do Koordynatora SOR-u, dr n. med. Andrzeja Czerniewskiego, który przyznał, że "coś w tym temacie jest". - Tutaj są lekarze, którzy stanowią trzon. W ostatnim czasie się to zmieniało bardzo płynnie. Trzon odchodzi. To trudne. Niech się wypowie dyrekcja. Odchodzą wszyscy specjaliści medycyny ratunkowej - mówił.

Rzeczniczka szpitala zapewniła jednak, że choć lekarze złożyli wymówienia obecnie prowadzone są rozmowy, które tę sytuację mogą zmienić. - Konieczność podejmowania bieżących decyzji kadrowych to nieodłączny element funkcjonowania każdego zakładu pracy i dotyczy to także placówek szpitalnych. Zadaniem dyrekcji szpitala jest wówczas takie zorganizowanie pracy oddziałów, by nie odbyło się to ze szkodą dla pacjentów - poinformowała nas Anna Kowalska.

Niestety nie uzyskaliśmy odpowiedzi na pytanie ilu dokładnie lekarzy złożyło wypowiedzenie. - Rozmowy i ustalenia w tej sprawie oczywiście trwają, nie umiem jednak na dzisiaj powiedzieć, jaki będzie ich finał- dodała w listopadzie ub. r. Anna Kowalska. - Najważniejsze jest to, że nie ma mowy o zamknięciu czy zmianie godzin pracy SOR-u.

Rozmowy z dyrekcją szpitala nie zakończyły się pomyślnie, bowiem  z końcem 2015 r. trzech lekarzy zakończyło pracę w WSZ. Byli to doświadczeni specjaliści.

Lekarze sami podjęli decyzję o odejściu ze szpitala. W związku z tym dyrekcja szpitala nominowała nowego koordynatora Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Jest nim lek. Michał Dąbrowski, specjalista z dziedziny ortopedii - w trakcie specjalizacji z medycyny ratunkowej. To lekarz z dużym doświadczeniem w pracy w SOR

- zapewnia Anna  Kowalska.

Rzeczniczka zaznaczyła, że problemy kadrowe dotknęły nie tyko elbląski szpital.

Brak lekarzy tak wąskiej specjalizacji, jaką jest medycyna ratunkowa, to problem występujący obecnie w całym kraju. Naszym zadaniem było takie przeorganizowanie pracy oddziału, aby pacjenci mieli pełną i jak najlepszą opiekę

- podkreśliła.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Tak dalej
  Poniedziałek, 04.01

  Gratulujemy pani Gelert!!!!!!!!!

 2. 2
  +8
  ~ głusi
  Poniedziałek, 04.01

  A o powrocie dyspozytorni pogotowia do Elbląga nadal cisza.

 3. 3
  +16
  ~ turban
  Poniedziałek, 04.01

  bierny i fatalny posel a jeszcze gorszy dyrektor szpitala, kto ja jeszcze trzyma na tak wysokich stanowiskach? jaka sila trzyma ja na stolkach? kogo ta babcia w laczkach reprezentuje

 4. 4
  --15
  ~ Nieznany
  Poniedziałek, 04.01

  No i mamy dalszy ciąg wymuszania tzw. SZANTAŻ podwyżek swoich pensji przez lekarzy ratowników, którzy odchodzą. Znakiem tego, że nigdy nie skończy się w tym Kraju takie parcie na podwyżki płac, bo jak jedni skończą, to drudzy zaczną np. Pielęgniarki i cały ten łańcuszek będzie brnął z nieskończoność. Przykre to.

 5. 5
  +25
  ~ jan
  Poniedziałek, 04.01

  Nieznanemu i reszcie będzwałów proponuję pracę w SOR po 200 - 220 godzin w miesiącu w nocy, niedzielę i święta. Z roszczeniowym często pijanym , awanturniczym towarzystwem. Zawracanie głowy bzdurami ( infekcjami, katarami, przewlekłymi chorobami ), które zamazują obraz poważnych spraw. Większość nie rozumie co to jest SOR i traktuje oddział jak przychodnię. Nic dziwnego, że następuje "wypalenie" i chęć spokojniejszej pracy. Zdrowie i życie ma się jedno.

 6. 6
  +3
  ~ Jacenty 786
  Wtorek, 05.01

  Jak przyjeżdża erka to brak lekarza. Szpital na Królewieckiej to jakiś biznes a nie szpital. Owszem ładnie ale jak poszedłem z córka do chirurga to czekałem godzinę, bo lekarz był na oddziale. To w końcu lekarz ma dyżur na pogotowiu i oddziale jednocześnie?

 7. 7
  +2
  ~ aaa
  Wtorek, 05.01

  Ela na taczkę! i do kumieli...

 8. 8
  0
  ~ Liberał
  Wtorek, 05.01

  do Nieznanego- Ktoś przecież za pomocą Ustawy Sejmowej przeobraził szpitale w Przedsiębiorstwa Podmiotów Leczniczych- a teraz używa się słów "Szantaż"- przecież w przedsiębiorstwie obowiązuje zasada, że "popyt na umiejętności danego pracownika reguluje podaż- czyli Jego wynagrodzenie"- więc gdzie jest Trybunał i KOD ?

 9. 9
  --1
  ~ aaa
  Wtorek, 05.01

  I klepnięte. .... został powiatowy SOR w powiatowym szpitalu. Kolejna zamiana na gorsze - kolejny po ***dający punkt na mapie po ***dającego miasta....

 10. 10
  0
  ~ aaa
  Wtorek, 05.01

  I klepnięte. .... został powiatowy SOR w powiatowym szpitalu. Kolejna zamiana na gorsze - kolejny po ***dający punkt na mapie po ***dającego miasta....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2325141429901