Środa, 20.11.2019, Imieniny: Edyta, Edmund, Anatol
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SŁUŻBA ZDROWIA

Jest szansa, że pogotowie stomatologiczne powstanie w byłym szpitalu wojskowym?

29.01.2015, 13:30:28 Rozmiar tekstu: A A A
Jest szansa, że pogotowie stomatologiczne powstanie w byłym szpitalu wojskowym?
Fot. arch. redakcji

Pogotowia stomatologicznego w Elblągu dalej nie ma, a pacjenci z bólem zęba muszą sobie z nim radzić w pojedynkę. NFZ ogłosiło konkurs na prowadzenie działalności, ale chętnych brak.

Pod koniec 2014 r. NZOZ Mewa świadczący usługi pogotowia stomatologicznego przy ul. Gdyńskiej zrezygnował z umowy z NFZ. Jak poinformowała Aleksandra Kuczko z wydziału organizacyjnego, warmińsko-mazurski oddział ogłosił konkurs na 2015 r. w tym zakresie, niestety żaden gabinet dentystyczny nie jest zainteresowany podpisaniem umowy z WM OW NFZ.

Ponowny konkurs w zakresie pogotowia stomatologicznego zostanie ogłoszony w najbliższym możliwym czasie i będzie ogłaszany do momentu, aż znajdzie się chętna placówka medyczna na podpisanie umowy w tym zakresie. Jesteśmy otwarci na rozmowy ze stomatologami, którzy byliby chętni zabezpieczyć mieszkańcom Elbląga opiekę medyczną w tym zakresie. Chciałabym także podkreślić, iż do konkursu mogą przystąpić wszyscy chętni świadczeniodawcy w rodzaju stomatologia lecznicza. Konkurs nie jest adresowany wyłącznie do jednej placówki, która zrezygnowała z umowy w tym zakresie na 2015 r., ale także do innych podmiotów medycznych. WM OW NFZ posiada środki finansowe na zawarcie nowej umowy

- dodała Aleksandra Kuczko.

Jak się okazuje, NFZ zaproponował NZOZ Mewa zwiększone środki finansowe na kontynuację działalności, jednak nie przyjęli tej propozycji i wycofali się z umowy.

Zdanie w tej sprawie zabrała Maria Kosecka podczas ostatniego dyżuru w Urzędzie Miejskim.- Pory nocne i święta to taki okres, w którym należy zachować wszelkie środki ostrożności. Wydaje mi się, że lekarze patrzą również na ilość pacjentów, a to również kosztuje. Trzeba być ponadto, najważniejszym celem jest zaspokojenie tej potrzeby mieszkańcom - stwierdziła radna.

Wspomniała również, że kiedyś były rozmowy, żeby pogotowie stomatologiczne powstało w byłym szpitalu wojskowym.- To by było chyba najbardziej składne pod względem organizacyjnym jak i bezpieczeństwa. Pogotowie powinno znajdować się w placówkach medycznych.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Mirosławem Gorbaczewskim, dyrektorem szpitala. - Takie rozmowy podejmowane były 10 lat temu. W tym momencie nie mamy już stomatologii, została ona  zastąpiona ginekologią. Raczej nie ma możliwości żebyśmy teraz takie pogotowie u nas otworzyli.

Maria Kosecka przyznaje, że sprawa jest bardziej złożona niż się wydaje. Nie bez powodu placówki te zamykają się jedna po drugiej. Przypomnijmy, że pogotowie stomatologiczne mieściło się także na ul. Tysiąclecia, przy jednostce Policji. Oni również zakończyli swoją działalność.

Zatem mieszkańcy Elbląga, którzy poczują ból zęba w weekendy, święta lub porach nocnych - będą zmuszeni radzić sobie z problemem w pojedynkę, za pomocą środków przeciwbólowych i płukanek dostępnych bez recepty we wszystkich aptekach, do momentu wyłonienia kolejnej placówki.

Jak podkreśla Aleksandra Kuczko, zgodnie z obowiązującymi przepisami, pacjenci z bólem powinni być przyjmowani u dentystów w dniu zgłoszenia, poza kolejką oczekujących.


 

Magdalena Marcinkiewicz

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Pacjent
  Czwartek, 29.01

  Panie dyrektorze rozmowy na temat utworzenia Pogotowia Stomatologicznego w Szpitalu Wojewódzkim były prowadzone za Pana Nowaczyka ,generalnie były szanse tylko Pan na to się nie godził .Informacje na ten temat i oczywiście zabezpieczenia w zakresie pomocy medycznej były szeroko omawiane w mediach .Wszystko jest do sprawdzenia

 2. 2
  +3
  ~ w "żabek czesany"
  Czwartek, 29.01

  To skandal,ąby tak duże miasto nie miało pogotowia stomatologicznego....co to zreszta za usługi na NFZ..skoro i tak trzeba dopłacac od plomb,a do stomatologa na fundusz..czeka się miesiącami...ale prywatnie...to od ręki...Nie wiem..gdzie leży wina,ze tak duże miasto nie ma pogotowia stomatologicznego...po prostu wstyd....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.