Piątek, 23.02.2024, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

„Jest -14 stopni , a my czekamy na tramwaj widmo. Czy ktoś nad tym panuje?"

09.01.2024, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Jest -14 stopni , a my czekamy na tramwaj widmo. Czy ktoś nad tym panuje?"
fot. nadesłane

Wczoraj (8 stycznia), na przystanek „Płk. Dąbka - Brzozowa”, o godz. 9.47 powinien przyjechać tramwaj nr 4. Taką informację elblążanie mogli wyczytać w rozkładzie jazdy zamieszczonym na stronie Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu. W praktyce tramwaj ten nie przyjechał o wyznaczonej godzinie. - Jest -14 stopni , a my czekamy na tramwaj widmo. Czy ktoś nad tym panuje?" - pytała nasza czytelniczka.

 

 

 


- Ja bym zrozumiała dwie, trzy minuty opóźnienia. Zawsze przychodzi się wcześniej na przystanek, bo tramwaje przyjeżdżają albo chwilę wcześniej albo chwilę później. Ale jest – 14 stopni, a my marzniemy od 10 minut i tramwaju nie widać – stwierdziła elblążanka.

 


Na przystanku czekało kilkanaście osób. - Część z nich zrezygnowała, bo jest naprawdę zimno, jak stoi się na dworze – zaznaczyła elblążanka. - Słyszałam, jak jakiś młody chłopak po angielsku wyjaśniał przez telefon, że nie wie co się dzieje, ale nadal nie ma tramwaju, którym miał już jechać.

 

 

Ostatecznie tramwaj przyjechał 15 minut po wyznaczonym czasie.

 

 

Czy mrozy są powodem takiego opóźnienia? Czy takie sytuacje zdarzają się często? Rzadko jeżdżę tramwajami i wolałabym wiedzieć, czy to jednorazowy incydent, czy nasze tramwaje nie za bardzo sprawdzają się w niskich temperaturach

 

 

– dodała elblążanka.
 

 


Skąd aż takie opóźnienie? - Powodem opóźnienia na opisanym kursie była awaria sieci na al. Grunwaldzkiej. Dzięki szybkiej i sprawnej reakcji Tramwajów Elbląskich opóźnienia zostały ograniczone jedynie do kilkunastu minut – wyjaśnia Michał Górecki z Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu.Czy takie opóźnienia często się zdarzają?

 

 

 

Wiele czynników ma wpływ na funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Znaczna część sytuacji w których występują utrudnienia w kursowaniu miejskich autobusów i tramwajów wynika ze zdarzeń losowych, których jest na szczęście stosunkowo niewiele i to pomimo dość trudnych warunków atmosferycznych

 

 

– dodał Michał Górecki.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (32)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +32
  ~ Darek
  Wtorek, 09.01

  A ja mam pytanie dlaczego 13-tka wciąż przyjezdza spóźniona. Nie 2,3 minuty. Znacznie więcej. Przez ostatnie dni raz jeden przyjechała w miarę punktualnie, na tym koniec. Czy przyczyną tych spóźnień są awarie??? Czy może są inne powody? Chętnie się dowiem .

 2. 2
  +18
  ~ Gorecki i jego wyjasnienia
  Wtorek, 09.01

  Specjalista o wszystkiego, na wszystkim się zna , więc wyjaśnił nie wyjaśnione ;)

 3. 3
  +24
  ~ Argo
  Wtorek, 09.01

  Jak dojechać po22 z Grunwaldzkiej nad Jar?

 4. 4
  +26
  ~ 16!
  Wtorek, 09.01

  16 tez pozostawia wiele do życzenia zwlaszcza po poludniu wiecznie spóźniona

 5. 5
  +36
  ~ Zdjecie
  Wtorek, 09.01

  Co za pustak wymyslil takie przystanki. Pada deszcz nie chronią,wieje wiatr nie chronią. Na dodatek na ile osób te kameralne przystanki.

 6. 6
  +32
  ~ Mll
  Wtorek, 09.01

  Wszystko tak działa w tym mieście

 7. 7
  --6
  ~ emeryt
  Wtorek, 09.01

  Może tak wrócić do dawnych czasów, gdy nie było na przystankach rozkładów jazdy i czekało się w ciemno na jedyny autobus linii nr "5" od dworca do pętli na ulicy Kamiennej. Jakaż była radość gdy się pojawił Jelcz.

 8. 8
  +30
  ~ ...
  Wtorek, 09.01

  Ten kto zamówił i kupił wiaty widoczne na zdjeciach powinien zwrócić za ta idiotyczna decyzje i to z własnej kieszeni . Atrapa wiaty swego czasu zamontowana na wielu przystankach w mieście . Odpowiedzialni za ten stan rzeczy oczywiście dyskretnie milczą .

 9. 9
  +7
  ~ zuzu
  Wtorek, 09.01

  Do tych ,,wiat" na przystankach wystarczy dorobić boczne ścianki ...

 10. 10
  --10
  ~ Jprd
  Wtorek, 09.01

  15 min opóźnienia jednorazowo i już dramat... W Olsztynie ostatnio przez godzinę w tramwaju było ludzie uwięzieni #to dopiero coś do opisania... :P

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.92433094978333