Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

W Elblągu nagminnie łamane są przepisy

18.10.2023, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
W Elblągu nagminnie łamane są przepisy

To kolejna nasza interwencja na prośbę czytelników. W Elblągu, rowerzyści niewiele sobie robią z zakazu jazdy. Do sytuacji, w których miłośnicy jednośladów łamią przepisy, codziennie dochodzi w cały mieście. Nasi fotoreporterzy pokazują tylko wybrane miejsca gdzie nagminnie łamane są przepisy a piesi narażeni na niebezpieczeństwo potrącenia. Zobacz zdjęcia z wybranych miejsc.

 


Elblążanie coraz chętniej przesiadają się na jednoślady. Niestety wiele osób "zapomina", że rowerzystów również obowiązują przepisy ruchu drogowego. Wystarczy, krótki spacer po mieście, aby się o tym przekonać. Jazda w miejscach zabronionych przepisami np. chodnikach, czy po przejściach dla pieszych, na których nie ma wyznaczonych pasów dla rowerów to tylko niektóre z częściej popełnianych przewinień.

 

Takie zachowania, wraz z rosnącą popularnością jednośladów, jest coraz bardziej uciążliwe dla pieszych i kierowców, czyli innych uczestników ruchu drogowego. Często prowadzi również do niebezpiecznych sytuacji. Nasi czutelnicy przekazując nam swoją prośbę o interwencję proszą o dostosowanie się do przepisów i jazdę w miejscach dozwolonych.

 

Apelujemy do rowerzystów o przestrzeganie przepisów!

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Rowerzyści łamiący przepisy ( zdjęć 12 )
Dodano: 2023-10-18 | _INFO_ELBLAG_PL
0

Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +35
  ~ Pieszy
  Środa, 18.10

  Ja boję się tych na hulajnogach

 2. 2
  +2
  ~ Piesi święte krowy
  Środa, 18.10

  Nie znają przepisow i wchodzą na drogi rowerowe bo chyba mają koła zamiast nóg i mózgu. Nie wiedzą kto ma pierwszeństwo na drodze rowerowej, tych pouczyc a ja moge porobic zdjęcia i filmiki z takich akcji

 3. 3
  --12
  ~ Michał
  Środa, 18.10

  a gdzie mają jeździć ? macie na***** z tym wiecznym hejtem na rowerzystów

 4. 4
  +30
  ~ Truso
  Środa, 18.10

  Ja też jeżdżę rowerem,to zdjęcie jest akurat z ulicy 12 lutego, gdzie po drugiej stronie jest dwukierunkowa ścieżka rowerowa,tak więc treść artykułu jest słuszna,część rowerzystów to zwykłe bezmózgie jełopy.

 5. 5
  +8
  ~ Gosc
  Środa, 18.10

  Zlikwidować parkingi i 2 pasu ruchu zredukować do jednego! W ich miejsce posadzić zieleń, ścieżki rowerowe pobudować i trochę ruchu zażywać. A nie tylko alkohol, samochod i opona na brzuchu.

 6. 6
  --6
  ~ jimi
  Środa, 18.10

  Może też nie znacie przepisów? Jeżeli ktoś jedzie z dzieckiem do lat 10 - wręcz MUSI jechać po chodniku bo odpowiada za to dziecko. Innym powodem jest wiatr, deszcz lub coś co zagraża bezpieczeństwu rowerzysty. Wybaczcie ale na 12 lutego z górki - rzadko które auto jedzie 50 km/h

 7. 7
  +4
  ~ ~ Michał
  Środa, 18.10

  Jezdnią.

 8. 8
  +15
  ~ Zwolnic
  Środa, 18.10

  Straż miejska nie wywiązuje sie z obowiązków przyklad zdjecia. Likwidacja tej sluzby. Na bauki do Gdańska tam moment i mandaty.

 9. 9
  +6
  ~ olo
  Środa, 18.10

  Nie poruszam się rowerem i niestety niektóre zachowania rowerzystów są denerwujące. Ale nie róbmy wielkiego problemu jeśli ktoś jedzie sobie rowerkiem po chodniku. Bardziej niebezpieczne są niby ścieżki rowerowe po których niektórzy potrafią jechać dosyć szybko a przecież często obok jest chodnik. Wtedy naprawdę niewiele potrzeba do nieszczęścia. A w takim przypadku jak na zdjęciu pani jedzie rowerkiem z koszykiem na zakupy to jakie może ona spowodować zagrożenie.

 10. 10
  +7
  ~ Qwerty
  Środa, 18.10

  A co z sytuacja gdy na ścieżce rowerowej jest przejście dla pieszych? Kto ma pierwszeństwo pieszy czy rowerzysta?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.85634803771973