Czwartek, 27.01.2022, Imieniny: Angela, Jan, Przybyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Wrak przy Szarych Szeregów szpeci okolice - zobacz zdjęcia i film

11.10.2020, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wrak przy Szarych Szeregów szpeci okolice - zobacz zdjęcia i film
Fot. Adrian Sajko

Czerwone daewoo tico stoi na placu przy ul. Szarych Szeregów od dawna. - Czy nikt nie widzi, że to zdewastowane auto szpeci naszą okolice? Czy naprawdę nikt nie może tego usunąć? - pyta nasz czytelnik.


Rzeczywiście nie da się nie zauważyć porzuconego na Zawadzie auta. Uwagę przykuwa zarówno czerwony kolor, jak i stan, w jakim znajduje się pojazd.


W piątek, 9 października, kontaktowaliśmy się ze Spółdzielnią Mieszkaniową Zakrzewo, by ustalić na czyim terenie stoi daewoo tico.

 

Odpowiedzi możemy udzielić w poniedziałek. Trzeba to sprawdzić, ale prawdopodobnie to auto stoi na terenie prywatnym

- informuje nas pracownik SM Zakrzewo.


Jak podkreśla nasz czytelnik pojazd ten jest nie tylko niemiły dla oka, ale również stwarza niebezpieczęństwo dla "ciekawskich" dzieci z Osiedla. - Szczególnie w tych czasach, gdy tak głośno mówi się o higienie, o walce z wszelkimi wirusami i zarazkami, nikomu nie przeszkadza, że mamy tu, dostępne dla każdego siedlisko bakterii? - zaznaczył nasz czytelnik.
 

W Elblągu za usuwanie nieużytkowanych pojazdów odpowiedzialna jest Straż Miejska. Zgodnie z Prawem o ruchu drogowym Straż Miejska może zlecić odholowanie pojazdu z drogi publicznej, z drogi w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu.
 

Jak przyznają strażnicy miejscy w naszym mieście istnieje problem związany z pojazdami nieużytkowanymi oraz długo trwającym postępowaniem przygotowawczym do odholowania takich pojazdów.

 

Od lipca 2020 roku strażnicy z Elbląga podjęli 46 interwencji w sprawie wraków, z czego na tę chwilę usuniętych na koszt właściciela zostało 8 pojazdów, a sami właściciele usunęli ich już 20

- informuje mł. str. Karol Hoffman ze Straży Miejskiej w Elblągu.


Strażnicy zwracają się także z apelem do właścicieli nieużytkowanych aut. - Prosimy właścicieli pojazdów, których stan wskazuje na to, że są nieużytkowane i które znajdują się w pasie drogowym, aby bez naszych interwencji usunęli swoje pojazdy lub doprowadzili je do stanu używalności - dodał Karol Hoffman.


Czy teren, na którym znajduje się daewoo tico jest prywatnym, a może jest to teren SM Zakrzewo? Czy Strażnicy Miejscy będą mogli usunąć auto? Do tematu powrócimy.

 

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 13

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ Zyga
  Niedziela, 11.10

  Zarąbiaście. Cudownie.Brudasy z Zawady. I ta Spółdzielnia nie reagując na nic!!!!

 2. 2
  +7
  ~ Jeżyk
  Niedziela, 11.10

  Zawada z Tico czy bez i tak jest szpetna.

 3. 3
  +7
  ~ mieszkaniec
  Niedziela, 11.10

  Są firmy które skupują takie auta i bardzo dobrze płacą 100 złotych od sztuki .Za komuny był by szpachelek lakierek i do żyda .

 4. 4
  +8
  ~ Kwadratura koła
  Niedziela, 11.10

  Niczyj, czyli nikt nie dojdzie Czyj to złom.

 5. 5
  +5
  ~ Do niejakiego Jeżyka i innych....
  Niedziela, 11.10

  Jeżyk - Zawada niczym się nie różni od innych dzielnic nie tylko w Elblągu ale i innych miast. Przeciętny poziom kultury i zachowań społecznych jest zbliżony procentowo do ogólnopolskiego. Jeśli chodzi o stan architektoniczny Zawady to jest on typowy dla tego typu osiedli, natomiast kwestie porządku są też zależne od mieszkańców i nie zawsze wina jest po stronie administratora czy zarządcy. Przykładowo w ostatnim czasie na Zawadzie wykonano duży zakres prac termomodernizacyjnych, a także dokonano w wielu budynkach wymiany wind. Niewiele upłynęło czasu, aby na nowych murach pojawiały się jakieś głupie napisy czy w nowych kabinach windy celowo zanieczyszcza się jej wnętrze i nie dba o czystość. Usunięcie tych uszkodzeń to kolejne nieprzewidziane koszty. Oczywiście takie fakty widoczne są i w innych dzielnicach czy miastach. Także wskazywanie, że tylko Zawada jest miejscem takich sytuacji stanowi delikatnie mówiąc duże przekłamania.

 6. 6
  +4
  ~ !!!!!
  Niedziela, 11.10

  To miejsce które pokazuje info. woła o pomstę do niebios

 7. 7
  +1
  ~ pryszczaty
  Niedziela, 11.10

  Auto szpeci? Popatrzcie na siebie.

 8. 8
  +3
  ~ Nick
  Niedziela, 11.10

  Nie szpeci, tylko nadaje kolorytu. W latach 90 to dzieci się bawiły w takich wrakach. :D

 9. 9
  +2
  ~ Pomysłowy Dobromir
  Poniedziałek, 12.10

  Czy nie można podjechać zaczepić na linkę i przesunąć kilka metrów i już będzie w pasie drogowym. Potem 986 i po sprawie. Lecz nie w Polsce się nie da.

 10. 10
  0
  ~ do~ Do niejakiego Jeżyka i inn
  Poniedziałek, 12.10

  Ja nie patrzę co jest wewnątrz budynków bo nie mam takiej możliwości ,nie patrzę na bohomazy na ścianach bo wiadomo jak jest. Ja patrzę na małą architekturę chodniki ,trawniki ,place to wszystko jest niestety nie ruszane w większości od początku istnienia tego osiedla.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.9969789981842