Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Kolejne doniesienie na FB o niebezpiecznym zachowaniu wobec dzieci. Realne zagrożenie czy fałszywa informacja?

17.07.2019, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kolejne doniesienie na FB o niebezpiecznym zachowaniu wobec dzieci. Realne zagrożenie czy fałszywa informacja?
Fot. Ryszard Biel

Po raz kolejny w ostatnich dniach na forach internetowych przeznaczonych do dyskusji, jeden z facebookowiczów zaalarmował wszystkich czytelników o niebezpiecznym zachowaniu wobec dzieci. Postanowiliśmy przyjrzeć się sprawie.

Internauta zamieścił niepokojącego posta na jednym z portali społecznościowych. Informacja ta wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczestników dyskusji, którzy podzieli się na grupę zaniepokojonych opisanym zdarzeniem i tych wątpiących w prawdziwość informacji.

W ostatnich dniach przy wejściu do Elamu na monitoringu widziano, że starszy mężczyzna z charakterystycznym białym wąsem, bródką, ciemnymi okularami i czapką z daszkiem, molestuje dziewczynkę. Uważajcie i pilnujcie swoich dzieci

-pisał użytkownik Facebooka.

Czy taka sytuacja miała miejsce i czy informacje trzeba brać na poważnie?

W ostatnim czasie nie otrzymaliśmy żadnej informacji dotyczącej niepokojącego zachowania w stosunku do dziecka. Tego rodzaju sytuacje są dla nas niezwykle ważne, monitorujemy je i zwracamy na nie szczególną uwagę

- informuje kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP.

Molestowanie dzieci przez osoby dorosłe jest problemem, który coraz pojawia się w opinii publicznej. Wiele osób poważnie traktuje niepokojące informacje, jakie krążą w sieci. Jednak jak twierdzi elbląska policja w naszym mieście w przeciągu ostatnich  kilkunastu miesięcy nie doszło do podobnej sytuacji jak ta opisywana przez facebookowicza.

Tego rodzaju fałszywe wiadomości, tzw. Fake Newsy, publikowane są w mediach z intencją wprowadzenia odbiorcy w błąd, w celu osiągnięcia korzyści finansowych, politycznych lub prestiżowych. Wiadomości te często wzbudzają sensacje, a niekiedy potraktowane zbyt poważnie mogą prowadzić do nieszczęścia. Powinniśmy wystrzegać się podejrzliwości w stosunku do wszystkich nieznajomych nam osób. Jednak nie jest to jednoznaczne z brakiem czujności.

Prosimy o telefon, informacje, jeżeli zauważymy zagrożenie, agresje, molestowanie seksualne, nie możemy tego zbagatelizować

-poucza Krzysztof Nowacki.

My również przyłączmy się do apelu policji. Jeśli zauważysz niepokojące sytuacje, byłeś uczestnikiem jakiegoś zdarzenia, gdzie nikt nie zareagował. Napisz na redakcja@info.elblag.pl , postaramy się pomóc.

Jak traktują takie doniesienia nasi czytelnicy? Czy warto rozpowszechniać takie informacje?

 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Miesskaniec
  Środa, 17.07

  Sa wakacje i moim zdaniem powinna byc wzmożony patrol policji ktory powinien chodzic po eg po parkach,kolo szkol.W parkach widoczne jest ogrom młodzieży którzy pala pija laweczki dalej siedza stsrsi panowie tez z alkoholem potem sama młodzież (wicej dziewczyn) pod wplywem alkoholu i moze czegos podchodza zaczepiaja itp. Chodze codziennie przez dwa parki do pracy i od rana do późnego popołudnia to parki sa odlegane młodzieżą niepelnoletnia która wulgarnym zachowaniem moze prowokowac.Moja prośba niech policja będzie miala wiecej patrolu bo jeszcze nigdy nie widzialam.

 2. 2
  +4
  ~ MAKAPAKA
  Środa, 17.07

  To czemu operator monitoringu dyskretnie nie przekazał ochronie obiektu, ż trzeba zboczeńca ująć? Ach no tak, na ELZAMIE pracują " ochroniarze", którzy z powodu zaawansowanego wieku, sami ledwo stoją na nogach i trzeba ich chronić , by się nie przewrócili. Oczywiście te dziadki są zatrudnienie po to by tylko być . O podjęciu skutecznej interwencji na ELZMIE , przez nich nie ma mowy, bo często taki dziadek stoi od strony parkingu i pali faje, zamiast pracować .

 3. 3
  +11
  ~ balanced
  Środa, 17.07

  Nie mam dzieci, więc może moje zdanie nie będzie na tyle istotne, lecz nie popadajmy w paranoję. Żyjemy w czasach madek, tatełów, "bezstresowego wychowania", powszechnej roszczeniowości, "dej mam horom curke", uśmiech bombelka jest najważniejszy" i pieluszkowego zapalenia mózgu, przez co z jednej strony dzieciaki latają samopas, a dopiero jak coś się stanie, to wtedy lament i raban. Z drugiej strony natomiast obsesyjna paranoja, że każdy nieciekawie wyglądający facet z aparatem to pedofil niedługo spowoduje, że zwykły uśmiech do dziecka będzie groził wszechobecnym potępieniem. Zdrowy rozsądek i czujność wystarczą, a jak jest podejrzenie - wystarczy zrobić fotkę i mieć takiego delikwenta na uwadze.

 4. 4
  +8
  ~ Do @MIESZKANIEC
  Środa, 17.07

  Policja ma swoje sprawy. Niech dupy ruszą w miasto Strażnicy Miejscy, a nie siedzą w kebabowni i żrą w godzinach pracy. Patrole piesze SM na mieście powinny być. onowy , niech działa.

 5. 5
  +5
  ~ Fan Gargamela
  Środa, 17.07

  ...a gdzie w to wszystko wpisuje się to coś co wynosi się z domu i praca rodziców? Mo ze warto edukować i zapobiegać niż potem płakać i szukać winnego?

 6. 6
  +8
  ~ Zanimplotka
  Środa, 17.07

  Większość tego typu informacji to plotki i tzw sianie zamętu. To mi przypomina słynne z przeszłości histerie o czarnej wołdze, kiedy to z tego samochodu porywano dzieci lub młode kobiety. Ludzie lubią się straszyć i tworzyć zagrożenia. Teraz jest moda na szeroko pojętą pedofilię. Prawdziwy przestępca, obojetnie jaki planuje czy dokonuje czyn karalny, "nie rzuca się w oczy". Zawsze w opiniach innych był dotąd grzeczny, mówił dzień dobry i w ogóle dobry człeczyna był.

 7. 7
  +3
  ~ Kaktus
  Środa, 17.07

  Na moim osiedlu przy ul. Jaśminowej dzieciaki hałasują na dworze nawet przed 23:00 i nikogo to nie interesuje dlaczego tak długo małe dzieci są na dworze ... oczywiście nie są pod swoimi oknami ... rodzice musza mieć spokój

 8. 8
  +3
  ~ noname
  Środa, 17.07

  od kiedy wpisy na fb traktuje się na serio

 9. 9
  +2
  ~ Misiek
  Środa, 17.07

  Jeszcze kilka takich artykułów i będziemy dzieci omijać dużym łukiem a z rodziców zrobią zboczeńców

 10. 10
  --1
  ~ jan
  Czwartek, 18.07

  coraz więcej psycholi na tym portalu, !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2607882022858