Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Biegała nago po ul. Mostowej. „Od kilku tygodni ta 28-latka terroryzuje Stare Miasto!”

12.09.2018, 10:03:00 Rozmiar tekstu: A A A
Biegała nago po ul. Mostowej. „Od kilku tygodni ta 28-latka terroryzuje Stare Miasto!”

1 września, przy ul. Mostowej doszło do nietypowej interwencji. Tam, ok. godz. 6.00, policjanci zatrzymali agresywną 28-latkę. - Zupełnie naga biegała po Starym Mieście, rzucała butelkami, chciała wybić szybę wystawową sklepu, a co więcej próbowała to zrobić głową. Funkcjonariusze udaremnili jej te zamiary i przewieźli do szpitala. Tam trafiła pod opiekę specjalistów. 28-latka z terenu województwa pomorskiego miała w plecaku woreczki z amfetaminą i marihuaną – informował Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg.

 
Okazuje się, że to był pojedynczy incydent. - Od kilku tygodni 28-latka terroryzuje Stare Miasto. Jest to ta sama osoba, która kilka dni temu nago biegała po ul. Mostowej – zaznaczył nasz czytelnik.
 
Pan Arkadiusz, pracownik jednego z lokali na Starym Mieście  poczynania 28-latki obserwuje często.
 
Sytuacja wymyka się z pod kontroli. Osoba ta staje się coraz bardziej agresywna. Robi awantury, wszczyna bójki, grozi śmiercią. Wbiega do lokali, krzyczy, kradnie, wybiega. Również demoluje witryny, oraz zmienia wystrój lokalu według swojego upodobania. Zastrasza klientów oraz pracowników. Często również w lokalach gastronomicznych się rozbiera. Niestety dochodzi do tego, że lokale trzeba przed nią zamykać na klucz
 
– podkreślił.
 
W poniedziałek, 10 września, elblążanie kilkukrotnie musieli wzywać policję. - Miarka się przebrała, kiedy na ul. Stary Rynek podjechała na rowerze do siedzącej kobiety i zaczęła ją wyzywać oraz próbowała się bić. Kilkanaście minut później uderzyła młodego chłopaka w twarz, ponieważ przechodził obok jej roweru. Tylko w poniedziałek było kilka zgłoszeń na policje, niestety czas reakcji to 50 min, a kiedy tylko zauważyła radiowóz, to kobieta ta uciekła. Niestety policja jest bezradna. Zatem czy musi dojść do tragedii nim ktoś zareaguje? - pyta p. Arkadiusz.
 
Policja zachęca do zgłaszania niebezpiecznych sytuacjach dzwoniąc pod numer 112.
 
Prosimy o zgłaszanie tego typu zdarzeń. Będziemy podejmować kolejne interwencje i jeśli sytuacja będzie tego wymagała, kierowali kobietę na badania psychiatryczne. Średni czas dojazdu radiowozu na interwencję ok. 10 min. Zawsze staramy się przyjechać jak najszybciej
 
– zapewnia Krzysztof Nowacki z KMP w Elblągu.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --33
  ~ Elblążanin
  Środa, 12.09

  Ostatnio widziana była w czasie przebierania piekarczyka w koszulkę " konstytucja" wraz z innymi członkami KODu.

 2. 2
  --28
  ~ 123
  Środa, 12.09

  Naćpana,agresywna na bank KODziara POrąbana

 3. 3
  +30
  ~ K
  Środa, 12.09

  Wy tak na serio, ze łączycie to z polityka?

 4. 4
  +36
  ~ obserwator
  Środa, 12.09

  Wczoraj zaatakowała kobietę na ul. Wojska Polskiego, kobieta ma złamane palce. To psychicznie chory człowiek. Zamknąć wariata w szpitalu, zanim dojdzie do tragedii.

 5. 5
  --32
  ~ yataman
  Środa, 12.09

  prawdopodobnie prowokacja KODu. Nie było w poblizu towarzysza z zastawna i jego kumpla jurka motorowki?

 6. 6
  +39
  ~ Robert Koliński
  Środa, 12.09

  Internauci urządzają sobie podśmiechujki pod artykułem a sprawa jest niestety poważna - władze miejskie dopuściły do tego, by całe Stare Miasto zostało zawłaszczone przez alkoholików, bezdomnych i osoby chore psychicznie. Ciężko jest mi pojąć, że ładna Starówka, która jest wizytówką miasta, nie może liczyć na patrol Policji i Straży Miejskiej. Sytuacja taka trwa od lat. Policja na wezwania reaguje z opóźnieniem, najczęściej jak już coś się wydarzy, a Straż Miejska wcale. Włodarze miasta, z prezydentem i RM na czele, mają tę sprawę gdzieś, bo oni pokazują się na mieście wyłącznie na oficjalnych imprezach, które chronią miejskie służby, mieszkańcy natomiast są zostawieni samym sobie i tylko czekać tragedii. Temat powinien być nagłośniony, bo to jest porażka wizerunkowa całego miasta i służb.

 7. 7
  +28
  ~ Zzzxzz
  Środa, 12.09

  Powinna byc pokazana twarz tej kobiety dla przestrogi aby sie trzymać z dala od tej kobiety

 8. 8
  +30
  ~ Aaaa
  Środa, 12.09

  Dlaczego nie jest pokazana sylwetka tej kobiety? Przeciez w takiej sytuacji nawet na stare miasto z dzieckiem strach iść

 9. 9
  +17
  ~ imponderabilia
  Środa, 12.09

  @Robert Koliński - sedno! Dodajmy do tego "grającego" swoje obłąkane tango (już na szczęście bardzo sporadycznie grającego) Jasia i mamy piękną wizytówkę miasta Elbląg - swoistą alegorię - miasta patologii, chorych psychicznie i meneli rzucającymi urwami gdzie władza jest kompletnie bezsilną i bez pomysłu, polotu i zaangażowania grupą stetryczałych miernot z trzema podbródkami, którzy nawet w takich prostych tematach sobie nie radzą. Smutne. Jeszcze jedno - Panowie policjanci, którzy przyjeżdzają na interwencje do tych pijaczyn - więcej stanowczości. Gdy tylko odchodzicie cała ta hołota w najlepsze daje upust swojemu rozbawieniu z tego jak to oni nie je...ią policji i jakimi to nie jesteście frajerami - i tu trzeba przyznać im rację bo powinniście dawno zrobić porządek z tym ścierwem

 10. 10
  +10
  ~ Fettoo
  Środa, 12.09

  Elblażanin i inni proszę o zaprzestanie epatowania swoją głupotą. Ten sposób komentowania wyjątkowo przekracza dopuszczalne formy i jest zwykłym przejawem nie tyle braku kultury ale arogancji i chamstwa. Ciekawe jakbyście komentowali zdarzenie, gdyby ta osoba was opluła albo znieważyła w inny sposób. Fuj proszę was fuj jak mawiają maluchy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2486572265625