Sobota, 24.08.2019, Imieniny: Bartlomiej, Jerzy, Bartosz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Z głową w... liściach. Czytelnicy skarżą się na drzewa rosnące przy ul. Wyspiańskiego

10.08.2018, 17:00:36 Rozmiar tekstu: A A A
Z głową w... liściach. Czytelnicy skarżą się na drzewa rosnące przy ul. Wyspiańskiego
Fot. Ryszard Biel

Gałęzie wierzb rosnących obok mostku przy ul. Wyspiańskiego zwisają bardzo nisko nad ścieżką, skarżą się Czytelnicy. - Tutaj ciężko jest przejść, nie zahaczając głową o liście, trzeba się schylać. Problem mają piesi i rowerzyści - mówi mieszkający niedaleko mężczyzna.

Na problem zbyt bujnych gałęzie drzew nad ścieżką i chodnikiem przy ul. Wyspiańskiego, w okolicach rzeki Kumieli i mostku przez nią prowadzącego zwrócił nam uwagę Czytelnik. Jak podkreśla to problem pieszych i rowerzystów.

Gałęzie i liście kilku rosnących w tym miejscu wierzb, nie tylko utrudniają poruszanie się w tym miejscu, ale też zasłaniają widok, co szczególnie w przypadku przejeżdżających tam rowerzystów może być niebezpieczne. Mieszkam niedaleko tego miejsca i nie raz widziałem, jak rowerzysta próbował ominąć te gałęzie i wjeżdżał na chodnik przed pieszych. Owszem te drzewa wyglądają malowniczo w tym miejscu i nikt nie myśli o tym, aby się ich pozbywać, ale należałoby je zwyczajnie przyciąć

- mówi pan Marek.

Rzeczywiście te wierzby trochę w tym miejscu przeszkadzają, ale wystarczy przyciąć zwisające zbyt nisko gałęzie i będzie po kłopocie

- dodaje kobieta, którą spotkaliśmy na ul. Wyspiańskiego.

Problemem zainteresowaliśmy zieleń miejską, odpowiedzialną za utrzymanie drzew w tym miejscu.

Zrobimy to. Jeśli rzeczywiście jest taki problem, zajmiemy się tym. W tej chwili trudno mi powiedzieć dokładnie kiedy, nasi pracownicy mają już plan pracy na najbliższy czas. Jeśli nie uda nam się przyciąć tych gałęzi jeszcze w tym tygodniu, na pewno zrobimy to w przyszłym

- zapewnia Irena Czarniejewska z Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%40.0 %60.0


Galeria / Wierzby przu ulicy Wyspiańskiego ( zdjęć 12 )
Dodano: 2018-08-10 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ mieszkaniec
  Piątek, 10.08

  Naprawdę jest piękna panoram , tego ne wolno niszczyć niech zwisa , Pochylić głowy i dalej iść .

 2. 2
  --1
  ~ wysoki
  Piątek, 10.08

  ten problem jest praktycznie w całym mieście :(

 3. 3
  +2
  ~ maryla
  Piątek, 10.08

  a na pruchnika to samo spacer tylko ulica

 4. 4
  +5
  ~ Ina
  Piątek, 10.08

  Zostawcie te drzewa w spokoju bo wkrótce będzie pustynia. Pochylić się nisko albo poszukać innej drogi. Nie wolno wszystkiego niszczyć.

 5. 5
  +21
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Piątek, 10.08

  Wystarczy sekator i podciecie zwisajacych witek. Dla wierzby taki zabieg to jak dla człowieka fryzjer. Tylko ktoś tego musi dopilnować po prostu

 6. 6
  +4
  ~ Jamaleg
  Piątek, 10.08

  Gdybyśmy mieli prezydenta miasta a nie atrapę to ten problem byłby rozwiązany ale niestety jeszcze te parę miesięcy musimy się przemęczać

 7. 7
  +16
  ~ gall anonim
  Piątek, 10.08

  To ci dopiero sensacja. Gałęzie zwisają nad chodnikiem. Trzeba ustalić kto do tego dopuścił i go zdymisjonować. Powołać komisję, która ustali z pomocą biegłych do jakiej wysokości przyciąć gałęzie. Następnie ogłosić przetarg w celu wybrania najlepszego sekatora.

 8. 8
  --4
  ~ Toooth
  Piątek, 10.08

  No i co z tego, podobnie jedyne innych miastach, nawet w naszej stolicy, miedzy innymi w Alei Żwirki i Wigury, ale nie słyszałem aby ktoś z tego tytułu robił problem.

 9. 9
  +2
  ~ Il..ing
  Sobota, 11.08

  a może ktoś by pomyślał co można z tego stworzyć a nie od razu niszczyć (taki pisiorski sposób na wszystko) - wystarczy zrobić taki piękny drewniany tunel nad mostkiem z wycienciem na widok na rzeke a "opady" by sie opierały. i jest atrakcja ...a nie tylko wycinac

 10. 10
  +2
  ~ jurek w.
  Sobota, 11.08

  Typowe polskie głupki, w pierwszej kolejności gazeta, TV, publikatory. Normalny obywatel zgłosił by to telefonicznie do Urzędu Miasta lub ZZM i po sprawie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.