Sobota, 9.12.2023, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

"Artystyczny wandalizm elbląskiej młodzieży nie zna granic". Plac zabaw w parku Dolinka zniszczony

29.07.2018, 08:00:35 Rozmiar tekstu: A A A
"Artystyczny wandalizm elbląskiej młodzieży nie zna granic". Plac zabaw w parku Dolinka zniszczony
Fot. Ryszard Biel
Pan Mirosław poszedł w niedzielę na spacer z dzieckiem. Kiedy dotarł na plac zabaw w parku Dolinka nie mógł uwierzyć, w jakim jest on stanie. - Artystyczny wandalizm elbląskiej młodzieży nie zna granic - stwierdził.
 
W 2013 r. plac zabaw został wybudowany ze środków Budżetu Obywatelskiego. - Plac zabaw w parku Dolinka, wykonany z pieniędzy Budżetu Obywatelskiego, a więc z naszych podatków, jest częściowo zniszczony. Huśtawka połamana, płot z paneli ktoś sobie po prostu rozbiera po kawałku. Toitoika przewrócona, a młodzież obecnie teraz chla na cmentarzu obok. A straż miejska w weekend ma wolne, policja strajkuje - mówił nasz czytelnik.
 
Niestety miejski monitoring nie obejmuje tego miejsca.
 
Czy na prawdę w Elblągu nie może być ładnie? Wszystko musi być zniszczone, połamane obsrane, zaśmiecone, to wtedy jest dobre? Na każdym kroku widać, że Elbląg nie ma gospodarza, a służby podległe prezydentowi nie działają , bo...mają wolne
 
- zaznaczył p. Mirosław.
 
Zwróciliśmy się do Zarządu Zieleni Miejskiej z zapytanie, czy plac zabaw zostanie w najbliższym czasie naprawiony. - W dniu 30 maja 2018 r. stwierdzono dewastację ogrodzenia placu zabaw znajdującego się na terenie Parku Dolinka. Zarząd Zieleni Miejskiej złożył doniesienie na Policję o wszczęcie postępowania w celu znalezienia i ukarania sprawcy dewastacji przedmiotowego ogrodzenia. Obecnie posiadamy informację o prowadzonych działaniach przez Policję zmierzających do ustalenia sprawcy szkody - mówił Leon Budzisiak, dyrektor Zarządu ZZM.
 
- Jeżeli uszkodzenie budynku jest powyżej 500 zł to może być to traktowane jako przestępstwo, a wtedy sprawcy bądź sprawcom grozi do 5 lat. Jeśli uszkodzenia są poniżej 500 zł mamy do czynienia z wykroczeniem i grzywną do 5 tys. zł -  mówi kom. Krzysztof Nowacki z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Ile będzie kosztować naprawa?
 
Szacunkowy koszt naprawy ogrodzenia wynosi ok. 3 tys. zł. Ze względu na dużą skalę dewastacji urządzeń posadowionych na placach zabaw w Elblągu, ZZM sukcesywnie w miarę możliwości finansowych dokonuje wymiany elementów i naprawia zniszczone elementy zabawowe praz wyposażenia placów zabaw
 
- zapewnia Leon Budzisiak.
 
Dyrektor ZZM nie pozostawia złudzeń - nie ma pieniędzy na zamontowanie w tym miejscu monitoringu. - Koszt montażu monitoringu placu zabaw szacuje się na kwotę 100 tys. zł, Zarząd Zieleni Miejskiej nie posiada w roku bieżącym zabezpieczonych środków na ten cel - dodał Leon Budzisiak.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 31

%96.8 %3.2


Galeria / Zniszczony plac zabaw Park Dolinka ( zdjęć 12 )
Dodano: 2018-07-29 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +26
  ~ Ggg
  Niedziela, 29.07

  Do lotu z tą strażą miejską!! Pogonić te leniwe dziadostwo!!!!!

 2. 2
  +27
  ~ Zbych
  Niedziela, 29.07

  100 tys monitoring placu zabaw? A c o do SM pogonić to dziadostwo zgłaszałem parkujące samochody na skrzyżowaniu i chodniku już kilka razy podaję markę i nr samochodu , który codziennie staje w tym samym miejscu. Bez rezultatu.

 3. 3
  +7
  ~ Ksel
  Niedziela, 29.07

  Jaka policja, jaka straż miejska. Pilnujcie swoje bachory a nie macie zawsze jakieś esy. Ci malkontenci to najczęściej elektorat PiSu. Siedzą przed klatką. Palą ruskie fajki i zapijają śmierdzącą kawą albo tanim piwskiem z Biedronki. Ot cała tajemnica.

 4. 4
  --3
  ~ Do ksel
  Niedziela, 29.07

  Autobiografia?

 5. 5
  --11
  ~ Kola
  Niedziela, 29.07

  Do Ksel. Nazwisko Wielgus, Nazwisko Misiło Nazwisko Pichowicz Nazwisko Schetyna Nazwiska Nojman A piszyj wsi Peło.

 6. 6
  --11
  ~ Zła polityka
  Niedziela, 29.07

  A co miasto oferuje młodzieży w trakcie wakacji? A może nic a nic. Nie popieram wandalizmu ale za kwotę wydaną na koncerty podczas dni miasta i strefę kibica, które okazały się niewypałem można było przeprowadzić full działań animacyjnych aktywujacych dzieci i młodzież.

 7. 7
  +7
  ~ Mundilo
  Niedziela, 29.07

  Teraz wszyscy na Straż Miejską z totalną krytyką, ale od lat dąży się do jej likwidacji (w wielu przypadkach tego dokonano). Aby działała wlasciwie to potrzebne są pieniadze i to duże. Stąd moje pytanie co z tymi, którzy domagali się utworzenia tzw policji municypalnej, która zastąpilaby policję państwową w samorządach w sprawach nie będących poważnymi przestępstwami. Na ten cel otrzymano by fundusze z budżetu centralnego. No cóż obecnie lepiej mamić ludzi różnymi socjalnymi hasłami niż rozwiązywać istotne problemy z zakresu powszechnego bezpieczeństwa i porządku publicznego. Czyżby chuligani teraz byli władzy bliżsi niż normalni ludzie?

 8. 8
  +16
  ~ hyhtyhth
  Niedziela, 29.07

  U mnie na dzielnicy plac zabaw nie dewastuje młodzież lecz kilkuletnie dzieciaki. I najgorsze że nawet ich rodzice przymykają na to oko.

 9. 9
  +10
  ~ 112
  Niedziela, 29.07

  na kamery kasy brak a strefę kibica na lans prezydencika jest

 10. 10
  +15
  ~ eWA ..............
  Niedziela, 29.07

  Czas skończyć z chuligaństwem młodych ludzi , oni czują się bezkarni , CZAS pokazać gdzie ich miejsc jest w szeregu ....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.91276478767395