Poniedziałek, 4.12.2023, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Mistrzowie parkowania w Elblągu! "Problem z parkowaniem w naszym mieście jest bardzo duży"

20.03.2018, 07:00:43 Rozmiar tekstu: A A A
Mistrzowie parkowania w Elblągu! "Problem z parkowaniem w naszym mieście jest bardzo duży"
Fot. BS

Z roku na rok rośnie ilość samochodów, jednak nie można tego samego powiedzieć o miejscach parkingowych.  - Rzeczywiście zgłoszeń dotyczących nieprawidłowego parkowania i tzw. interwencji drogowych jest naprawdę bardzo dużo – przyznała Karolina Wiercińska, rzeczniczka prasowa Straży Miejskiej w Elblągu.


- Problem z parkowaniem w naszym mieście jest bardzo duży. Od minionego roku praktycznie nic się nie zmieniło – mówi Karolina Wiercińska.

Jakie miejsca są najczęściej oblegane? - Miejsca najczęściej oblegane przez kierowców to tereny przy parkingach, na których obowiązuje strefa płatnego parkowania. Kierowcy, aby nie płacić za miejsce parkingowe stają, gdzie popadnie, przy szpitalach i przychodniach (Szpital przy ul. Komeńskiego), chodniki i trawniki – wymieniała Katarzyna Wiercińska. - Duży problem jest przy Szpitalu Wojewódzkim. Tam parkowanie odbywa się na chodniku i trawniku, na skrzyżowaniu, przy samym wjeździe. No i szczególnie postój nieuprawnionych pojazdów na miejscu dla osób z niepełnosprawnością, Stare Miasto - szczególnie w weekendy oraz osiedla mieszkaniowe.

 

Niestety w naszym mieście w miejscach niedozwolonych najczęściej parkują... elblążanie.

Najczęściej wykroczenia związane z nieprawidłowym parkowaniem popełniają elblążanie. Myślą, że wiedzą, gdzie i na jak długo mogą sobie pozwolić na pozostawienie swojego pojazdu, aby uniknąć kary. Osób przyjezdnych z innych miejscowości jest niewiele, ale się zdarzają

– przyznaje Karolina Wiercińska.


Jak prezentują się statystyki za zeszły rok? - W 2017 r. strażnicy miejscy podjęli 975 interwencji drogowych i wystawili 64 mandaty, pouczyli 775 osób, sporządzili 11 wniosków do sądu o ukaranie - informuje rzeczniczka Straży Miejskiej.


Jakich nieprawidłowości dotyczyły interwencje strażników?

Nieprawidłowego parkowania np. postój pojazdu bez uprawnień na miejscu dla inwalidy, niedostosowanie się do znaku "zakaz zatrzymywania" czy "zakaz postoju", postój pojazdu poza miejscem wyznaczonym w strefie zamieszkania, niszczenie roślinności poprzez postój na trawniku, postój pojazdu na skrzyżowaniu, na chodniku, na drodze dla rowerów, na przejściu dla pieszych i wiele innych, za które kierowcy otrzymują mandat karny, pouczenie lub ostrzegawczą żółtą kartkę. Są również sytuacje, że sprawca wykroczenia nie przyznaje się do jego popełnienia i nie przyjmuje mandatu, więc wtedy sporządzany jest wniosek o ukaranie do sądu

– wymieniała Karolina Wiercińska.

 

Co grozi kierowcy, który zaparkuje na niedozwolonym miejscu? - Oczywiście podczas większości takich interwencji strażnicy stosują pouczenia lub żółte kartki. Wszystko zależy od rodzaju i rozmiaru szkody wyrządzonej wykroczeniem, stopnia winy, sposobu działania sprawcy i stosunku do popełnionego wykroczenia – zaznaczyła Karolina Wiercińska. - Funkcjonariusz wymierzając karę według swojego uznania, oczywiście zgodnie z obowiązującymi przepisami i taryfikatorem, ocenia stopień społecznej szkodliwości czynu. Stosujemy tzw. dyrektywy wymiaru kary zawarte w ustawie Kodeks Wykroczeń.

 

Za „złe parkowanie” strażnik miejski może wystawić mandat od 20 do 800 zł.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0


Galeria / Tak nie parkujemy! ( zdjęć 20 )
Dodano: 2018-03-20 | fot.BS
0

Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ hmm
  Wtorek, 20.03

  Droga Redakcjo ! To w końcu jest Pani Karolina czy Katarzyna?

 2. 2
  +11
  ~ E tam
  Wtorek, 20.03

  Są dowody zdjęcia, zamiast taki dać mandat by jeden baran z drugim miał wspomnienia że był ukarany. Czekamy czyznajdzie się mądry że za parkuję na ścianie budynku. Bokiem.

 3. 3
  +11
  ~ Kra
  Wtorek, 20.03

  Mandat za wszystkie przekroczenia i wykroczenia bo nigdy tych debili nikt i nic nie nauczy. Polacy to chamy wstyd pokazać się za granicą i mówić po polsku.

 4. 4
  +14
  ~ mieszkanka
  Wtorek, 20.03

  na daszynskiego to dopiero parkuja nawet smietnik potrafia zablokowac

 5. 5
  +12
  ~ pipp
  Wtorek, 20.03

  na konopnickiej w nowych budynkach tez mieszkają mistrzowie parkowania

 6. 6
  +18
  ~ jjj
  Wtorek, 20.03

  gdyby straz miejska pracowala tak jak powinna to ludzie nie parkowali by tak jak teraz!!!! to czysta glupota ludzka takie parkowanie .W innych miastach straz miejska dziala sprawnie przynoszac do kasy miasta miliony a u nas tylko sie woza po miescie nieroby!!!

 7. 7
  +6
  ~ Koło
  Wtorek, 20.03

  Koło panika ofiar sprawy e , to dopiero burdel. Chodniki i wszystko zastawiony. Niech sobie k na halach produkcji postawią te złomy.

 8. 8
  --4
  ~ PRAWO NA DRODZE
  Wtorek, 20.03

  Pani nie-do-rzecznik Wiercińska. Straż Miejska NIE MA RAWA występować z wnioskami do sądu jako oskarżyciel publiczny. Nieznajomość prawa szkodzi, pani rzecznik, proszę się douczyć. :http://3obieg.pl/sad-najwyzszy-straz-miejska-nie-ma-prawa-byc-oskarzycielem-publicznym Zatem kierowcy, wszystkie wnioski, jakie kieruje SM w Elblągu możecie uwalić.

 9. 9
  +4
  ~ Jasiuu
  Wtorek, 20.03

  Ja uważam z obserwacji, że problemem z miejscami do parkowania nie ma, no chyba, że jako cel obierzemy jedno i tylko tam chcemy zaparkować - mimo iż dwa auta dalej mamy puste miejsce. Takie sytuacje są w centrum. A SM czy policja nie reaguje tylko przejeżdża obojętnie. Nie wspominając o niszczeniu chodników autami o DMC powyżej 2,5 t - według przepisów takie auta nie mogą parkować na żadnym chodniku czyli np. Vw transporter, opel vivaro, renault master vw crafter - i co?? I nic.

 10. 10
  +4
  ~ eWA ..............
  Wtorek, 20.03

  Proszę przyjechać na osiedle ZAWADA tu jest CYRK na kółkach z parkowaniem gdzie popadnie , parkujący czują się bezkarni łamiąc prawo , czas z tym skończyć drodzy Panowie , stróże prawa w naszym mieście .....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1416528224945