Wtorek, 2.03.2021, Imieniny: Halszka, Helena, Radoslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

37-latka zaparkowała na wyjeździe z parkingu, blokując przejazd. Drogo ją to kosztowało

06.07.2017, 14:30:53 Rozmiar tekstu: A A A
37-latka zaparkowała na wyjeździe z parkingu, blokując przejazd. Drogo ją to kosztowało
fot. nadesłane przez Czytelnika

- Ludzka wyobraźnia nie zna granic. Proszę zobaczyć, jak zaparkował ten kierowca na drodze osiedlowej. Przez ponad godzinę nie można było wyjechać z parkingu, bo ktoś zastawił wyjazd. Sprawę rozwiązali dopiero policjanci, którzy wezwali na miejsce lawetę, która odholowała blokujący drogę pojazd - napisał do nas jeden z Czytelników, który opisał nam sytuację, do jakiej doszło w środowy wieczór przy ul. Sobieskiego. 

Nasz Czytelnik poinformował nas w mailu o zdarzeniu, jakiego był świadkiem w środę (5 lipca) po godzinie 19 na parkingu osiedlowym znajdującym się między budynkami mieszkalnymi przy Sobieskiego 16, 16a i Kłoczowskiego 12. 

Usłyszałem ciągłe trąbienie jakiegoś samochodu, Gdy wyjrzałem z okna zrozumiałem, w czym leży problem. Jeden z samochodów nie mógł wyjechać z parkingu, gdyż przejazd blokował mu inny pojazd. Ktoś mało spostrzegawczy nie zauważył, że parkuje na jedynym wyjeździe z parkingu. Trąbienie nic nie pomogło, więc kierowca który nie mógł wyjechać w końcu zadzwonił na policję. Po jakimś czasie przyjechał patrol drogówki i zaczęło się ustalanie właściciela samochodu. Gdy to się nie udało, na miejsce wezwano lawetę, która rozwiązała problem

- napisał w mailu do naszej redakcji nasz Czytelnik.

Okazuje się, że policjanci mieli wszelkie podstawy, by zlecić odholowanie blokującego ruch pojazdu. 

Możliwość odholowania auta istnieje w chwili, gdy pojazd zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub go utrudnia. Zaparkowany niewłaściwie samochód marki Citroen C4 Picasso był zarejestrowany na mężczyznę, z którym nie udało się skontaktować. Wobec tego policjanci wezwali na miejsce lawetę, która zabrała pojazd na policyjny parking

- wyjaśnia podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

To jednak nie koniec całej historii. Na drugi dzień, w czwartkowy poranek dyżurny elbląskiej policji odebrał zgłoszenie o kradzieży pojazdu marki Citroen C4 Picasso, do której miało dojść na ul. Sobieskiego. 

Zgłaszającą była 37-letnia kobieta, która twierdziła, że w nocy skradziono jej Citroena zaparkowanego przy ul. Sobieskiego. Została jednak uświadomiona, że pojazd został odholowany. Po uiszczeniu opłaty na rzecz firmy holującej, mogła odebrać swój pojazd z policyjnego parkingu

- przekazał nam podkom. Krzysztof Nowacki.

Prawdopodobnie opłata w wysokości ok. 500 zł za odholowanie pojazdu, nie będzie jedyną, która nałożona zostanie na kobietę. Możliwe, że dojdzie do tego jeszcze mandat za parkowanie w niewłaściwym miejscu. O tym jednak zdecydują w dalszym toku czynności policjanci. 

Niech to będzie przestroga dla wszystkich kierowców, którzy uważają, że mogą parkować gdzie popadnie

- zakończył swój mail nasz Czytelnik. 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 9

%77.8 %22.2


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +31
  ~ fgf
  Czwartek, 06.07

  jak można być tak głupim

 2. 2
  +41
  ~ Sowa sowa
  Czwartek, 06.07

  Brawo brawo tak trzymać bo ci nie którzy nie wiedzą gdzie parkować i uwazaja,ze w kazdym dowolnym miejscu nie zwazajac uwagi na znaki drogowe nauczka na całe zycie.

 3. 3
  +8
  ~ turban
  Czwartek, 06.07

  co z aidiotka! zabrac babie dozywotnio prawo jazdy. miejmy nadzieje ze nie splodzila potomstwa bo moze nosic jej ulomne geny

 4. 4
  +15
  ~ jjj
  Czwartek, 06.07

  zabrac gluiej babie prawo jazdy dozywotnio

 5. 5
  --41
  ~ as
  Czwartek, 06.07

  nie usprawiedliwiam tej pani, ale czy nie można było zadzwonić do kilku najbliższych mieszkań domofonem i zapytać czy znajduje się tam właściciel? byłoby szybciej może i śmieszniej... a tak pieklenie się i hałas na całym osiedlu. Tak mnie kiedyś zastawiono na parkingu przed wieżowcem, wcisnęłam jednocześnie wszystkie guziki domofonu w najbliższej klatce, mina właścicielki bezcenna

 6. 6
  +32
  ~ ksamol
  Czwartek, 06.07

  I tak będą to robić. Są egoistami którzy mają gdzieś pozostałych użytkowników dróg.

 7. 7
  +8
  ~ Kierozariva
  Czwartek, 06.07

  Proponuję aby drogówka zrobiła akcję ,, zatoczka autobusowa"

 8. 8
  +8
  ~ bJanuś
  Czwartek, 06.07

  Raz zareagowali jak powinni, i wielkie hallo. A ile razy nie podejmują interwencji, tłumacząc iż auto nie zajerestrowane w Eg, tłumacząc się drogą wewnętrzną. ??

 9. 9
  0
  ~ Polak.
  Czwartek, 06.07

  pewnie tutaj to też ona wyjeżdżała z parkingu: https://www.youtube.com/watch?v=CId-uAr34rg powinno się z takimi jak ona w ten sposób postępować: https://www.youtube.com/watch?v=K4bGI6NTCJ0 Ps. ostatnio taką idiotkę widziałem jak zaparkowała wzdłuż na ponad dwóch miejscach parkingowych w dodatku w miejscu niedozwolonym dla niej - przez nią nie mogłem sam zaparkować i jak akurat przyszła, to już miałem jej nawrzucać ale szła z małym dzieckiem i w dodatku w ciąży - to jej głupoty oczywiście nie usprawiedliwiało ale niestety obruciłem swój gniew w strone gościa, który także źle zaparkował obok niej (choć dużo lepiej od niej) i mu nawrzucałem (okazało się potem, że chyba był to poseł PiS ;) - w sumie to nie zasłuzył na aż takie zlebki ale oberwał za tą babę niestety przy okazji...

 10. 10
  +6
  ~ kibic997
  Czwartek, 06.07

  Po raz który mówię że jeździć trzeba umieć i przy tym myśleć a co nie których to boli co pokazuje nam ten artykuł buhaha

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3681509494781