Wtorek, 16.07.2019, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Przedsiębiorcy prosili o interwencje i... będzie dodatkowy wjazd na Giełdę Elbląską!

01.03.2018, 07:00:49 Rozmiar tekstu: A A A
Przedsiębiorcy prosili o interwencje i... będzie dodatkowy wjazd na Giełdę Elbląską!

- Na podkreślenie zasługuje bardzo szybka reakcja, co w mojej ocenie wywołał artykuł. Natomiast najbardziej istotne jest uwzględnienie postulowanego przeze mnie dodatkowego wjazdu "od strony ulicy Lotniczej z kierunku ulicy Grunwaldzkiej" z końcem marca. Uważam, że są to bardzo dobre wiadomości zarówno dla kupców, jak i dla odwiedzających – zaznaczyła radna Maria Kosecka.


Przypomnijmy - Do radnej Marii Koseckiej zgłosiła się grupa przedsiębiorców, których zmartwieniem jest znacznie utrudniony dojazd do Giełdy Elbląskiej spowodowany  budową wiaduktu, który ma połączyć dzielnicę Zatorze z centrum miasta. 

Efektem reorganizacji układu drogowego dojazd do terenów giełdy został ograniczony do wyłącznie jednego, od strony al. Grunwaldzkiej, obok dawnego biurowca Elzamu. Wcześniejsze rozwiązania umożliwiały dodatkowo wjazd w dwóch punktach od strony Lotniczej

– mówiła radna.


Radna zwróciła się z wnioskiem do Prezydenta Miasta o przeprowadzenie pogłębionej analizy i zorganizowanie dodatkowego wjazdu na tereny „Giełdy Elbląskiej” od strony ul. Lotniczej.


Jak zareagował Prezydent? -Realizacja wiaduktu oraz budowa i przebudowa przyległego układu drogowego powodować może czasowe utrudnienia do przyległych nieruchomości w tym obiektów położonych na terenie Giełdy Elbląskiej – przyznał Witold Wróblewski. - Nadmienić trzeba, że na każdym etapie realizacji robót budowlanych dojazd do nieruchomości był i jest zapewniony.


Prezydent przypomniał, że do grudnia 2017 r. dojazd do osiedla Zatorze i Giełdy Elbląskiej od strony al. Grunwaldzkiej odbywał się poprzez tereny należące do PKS.  - Zaawansowanie robót wymusiło likwidację tego dojazdu – wyjaśniał Witold Wróblewski. - Według nowej zatwierdzonej przez Departament Dróg i Komendę Miejską Policji organizacji ruchu, objazd wyznaczony został ulicami Malborską i Fabryczną. Ponadto dojazd do osiedla Zatorze i terenów Giełdy Elbląskiej zapewniony jest przez ul. Akacjową i tereny przejęte od jednostki wojskowej (dojazd do Giełdy elbląskiej od strony Zatorza przez istniejący przejazd kolejowy) oraz tereny Elzamu za stacją paliw. Bez zmian pozostał istniejący dojazd bezpośrednio z al. Grunwaldzkiej.


Radna zaproponowała, aby umożliwić dojazd obok sklepu Żabka. - Nie jest to możliwe z uwagi na prowadzone w tym obszarze roboty budowlane oraz przepisy o ruchu drogowym – taka organizacja ruchu powodowałaby zagrożenie dla ruchu pieszych – wyjaśniał Witold Wróblewski.


Okazuje się jednak, że nie jest to sytuacja bez wyjścia.

Mając na uwadze interesy wszystkich zainteresowanych stron znajdujących się w obszarze oddziaływania inwestycji, zostały podjęte działania w celu uruchomienia dojazdu od strony ul. Lotniczej z kierunku al. Grunwaldzkiej. Dojazd ten według zapewnień wykonawcy robót mógłby zostać uruchomiony z końcem marca bieżącego roku, uzależnione jest to między innymi od sprzyjających warunków pogodowych i usunięcia w tym rejonie kolizji z infrastrukturą techniczną

  - zapewnia Witold Wróblewski.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ elblążkowo
  Czwartek, 01.03

  Jeśli się tylko chce można wyjść na przeciw oczekującym pomocy .Zobaczymy na ile usprawni to ruch i dostęp do giełdy.

 2. 2
  +10
  ~ wbr
  Czwartek, 01.03

  Dojazd przez stację Circle K i teren Elzamu zagraża bezpieczeństwu kierowców. Tam są już takie dziury i wyrwy, że przejechać nie można. Gdzie jest Policja Państwowa ?

 3. 3
  +5
  ~ mieszkaniec
  Czwartek, 01.03

  Jeśli chodzi o tą budową to nadzór słabiutki ,dużo błędów organizacyjnych ,a kupców szkoda .Szkoda także mieszkańców bo o nich w ogóle się nie myśli

 4. 4
  +7
  ~ Robotnik
  Czwartek, 01.03

  Występują właśnie niekorzystne warunki pogodowe, roboty są wstrzymane. Na koniec marca dodatkowego przejazdu na pewno nie będzie. Jak się pojawi to najszybciej w kwietniu

 5. 5
  +5
  ~ steffen
  Czwartek, 01.03

  Przecież teraz są 3 wjazdy na giełdę, to mało? Od Grunwaldzkiej, od Lotniczej i od Statoilu.

 6. 6
  +5
  ~ śnieg
  Czwartek, 01.03

  pani radna cały Elbląg ogarnia? To może PiS wystawi ją jako kandydatkę na prezydenta miasta? Czy pani radnej bliżej jest do partii Gowina, czy do PiS-u?

 7. 7
  --3
  ~ xczzz
  Czwartek, 01.03

  radna nieporadna Kosecka powinna oddać kasę z pobranych diet przez tyle lat, bo siedzi i ***zi w krzesło tyle czasu, zresztą inni radni też

 8. 8
  0
  ~ do xczzz
  Czwartek, 01.03

  Jak widać z tego artykułu i innych Radna Kosecka robi dużo i ma się czym pochwalić. Jest to najbardziej aktywna radna. Pochwal się TY swoimi osiągnięciami. W czym jesteś lepszy, co osiągnąłeś, jakie masz sukcesy! Takim wpisem pokazujesz jedynie olbrzymi poziom frustracji i zazdrości.

 9. 9
  +1
  ~ Zapomnieli
  Czwartek, 01.03

  A o lądowisku na helikopter zapomnieli, absurd goni absurd.

 10. 10
  +1
  ~ klara
  Czwartek, 01.03

  Ty znawca radnej nieporadnej Koseckiej no wymień jej zasługi, co zrobiła takiego, oprócz bicia piany? A i skoro tak znasz radną to napisz nam tu skąd ma te działki w Bogaczewie nad jeziorkiem co?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.