Środa, 20.02.2019, Imieniny: Leon, Ludmila, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Brak dróg dojazdowych do Giełdy Elbląskiej? Przedsiębiorcy proszą o interwencje

13.02.2018, 16:00:20 Rozmiar tekstu: A A A
Brak dróg dojazdowych do Giełdy Elbląskiej? Przedsiębiorcy proszą o interwencje
Fot. Ryszard Biel

Trwa budowa wiaduktu, który ma połączyć dzielnicę Zatorze z centrum miasta. Do radnej Marii Koseckiej zgłosiła się grupa przedsiębiorców, których zmartwieniem jest znacznie utrudniony dojazd do Giełdy Elbląskiej
 
Inwestycja polega na budowie wiaduktu w ciągu ulic Lotniczej i Skrzydlatej, budowie dróg dojazdowych do wiaduktu i przebudowie kanalizacji deszczowej w ciągu alei Grunwaldzkiej (na odcinku od Lotniczej do rzeki Kumieli).


Wykonawca ma za zadanie m.in. budowę wiaduktu drogowego nad torami linii kolejowej, przebudowę i rozbudowę odcinków ulic Lotniczej i Skrzydlatej wraz ze wzmocnieniem podłoża gruntowego oraz nasypami, budowę dwóch łącznic wraz z mini rondem na połączeniu ulicy Lotniczej z odcinkiem tej ulicy stanowiącym dojazd do dworca kolejowego i autobusowego, przebudowę skrzyżowania ulicy Lotniczej - Skrzydlatej - Kilińskiego na rondo, przebudowę odcinka ul. Fredry z przebudową skrzyżowania z odcinkiem ul. Lotniczej na przedłużeniu ul. Fredry, a także budowę łącznika pomiędzy tym skrzyżowaniem do skrzyżowania ul. Skrzydlatej i Lotniczej. Planowana jest także budowa przejścia dla pieszych, chodników i ścieżek rowerowych wzdłuż przebudowanych i rozbudowanych ulic.


- Budowa wiaduktu na ul. Lotniczej to dla dużej części mieszkańców nadzieja na bezproblemowy dojazd do i z dzielnicy Zatorze. Skutkuje to jednak nową organizacją ruchu w najbliższym otoczeniu. Zwrócili na to uwagę zaniepokojeni kupcy z „Giełdy Elbląskiej” -mówiła Maria Kosecka.

W czym tkwi problem?

Efektem reorganizacji układu drogowego dojazd do terenów giełdy został ograniczony do wyłącznie jednego, od strony ul. Grunwaldzkiej, obok dawnego biurowca Elzamu. Wcześniejsze rozwiązania umożliwiały dodatkowo wjazd w dwóch punktach od strony Lotniczej

- wyjaśnia radna.
   

Takie rozwiązanie ma, jak zgłasza radna,duży wpływ na spadek  liczby klientów. - Giełda Elbląska to jedno z ostatnich miejsc w naszym mieście, gdzie mali przedsiębiorcy prowadzą działalność handlową – mówi Maria Kosecka. - Dynamiczna ekspansja różnego rodzaju sieciowych marketów na terenie Elbląg doprowadziła do likwidacji małych sklepików. Taki los spotkał Gildię Elbląską przy ul. Płk. Dąbka. Kupcy z „Giełdy Elbląskiej” przy ul. Lotniczej wierzą w powodzenie prowadzonych przez siebie biznesów, jednak ograniczanie możliwości dojazdu odbierają w kategoriach dużego zagrożenia na przyszłość.


Jak radna ocenia zgłoszony przez grupę elblążan problem?

Na zaproszenie kupców dokonałam zapoznania się z ich problemami na miejscu i stwierdziłam faktyczny problem, powodujący zagrożenie kontynuowania handlu, ponieważ nowy układ dróg dojazdowych do wiaduktu jest w trakcie budowy przedsiębiorcy sugerowali utworzenie wjazdu na tereny giełdy obok sklepu „Żabka” w okolicach skrzyżowania z ul. Grunwaldzką. Sprawa jest niezwykle ważna i należy ją rozpatrywać w kategorii żywotnych interesów dużej części elbląskich przedsiębiorców

– zaznaczyła.


Radna zwróciła się z wnioskiem do Prezydenta Miasta o przeprowadzenie pogłębionej analizy i zorganizowanie dodatkowego wjazdu na tereny „Giełdy Elbląskiej” od strony ul. Lotniczej.
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ wist
  Wtorek, 13.02

  Czy jeszcze ktoś pamięta za jakie "grzechy" odwołano p. Nowaczyka, ano za utrudnienia przy budowie dróg 503 i 504? A teraz już nie ma referendarzy o odwołanie obecnego gospodarza?

 2. 2
  +14
  ~ Jasne : )
  Wtorek, 13.02

  " Do radnej Marii Koseckiej zgłosiła się grupa przedsiębiorców, których zmartwieniem jest znacznie utrudniony dojazd do Giełdy Elbląskiej " ilu jeden ? Tak naprawdę ?

 3. 3
  +17
  ~ Po co
  Wtorek, 13.02

  Tarta tatą biada biada, budują obiekt, który ma ułatwić życie mieszkańcom, a tu nie można sprzedać pietruszki. Ludzie pomocy, tragedia. Pani radna pomóż. Tymczasem ja jako klient bez problemu dotarłem na giełdę i kupiłem to co chciałem. Nikt nie płakał, że są trudności Z dojazdem w związku z budową.

 4. 4
  +9
  ~ tego już za wiele
  Wtorek, 13.02

  a czy projekt nie leżał w UM do wglądu i wnoszenia uwag? Gdzie wtedy byli pożalsięboże kupcy i mundra radna... by wtedy wnosić uwagi i wnioski. Teraz?? Szkoda że nie poczekali aż do listopada - wszak mają czas.. radna chce zapunktować przed wyborami?? no to już perfidia- jestem za ograniczeniem startu w wyborach do dwóch kadencji - no ile można słuchać i czytać o radnej Koseckiej - no ile?

 5. 5
  +3
  ~ LSD
  Wtorek, 13.02

  Nie ma jak to " gwiazdorstwo " w genach .

 6. 6
  --10
  ~ bardzo jasne
  Wtorek, 13.02

  Popieram ,problemów w Elblagu wiele ale najwiekszym to nieudolna władza .Niestety Prezydent i jego ekipa nie sprawdza sie .Jeden totalny bałagan za to poleciał Nowaczyk .Zero wniosków.

 7. 7
  +5
  ~ Jamaleg
  Środa, 14.02

  Zarobki wam spadają bo: a- odzież u was kupowana jest złej jakości a droga., b- wszytko tam śmierdzi kebabami, c - wy jako sprzedawcy jesteście namolni tzn osaczacie klienta który tego nie lubi. e-mail wpusciliscie na halę biedronkę a tego sklepu nie lubi już duża część elblążan .

 8. 8
  +6
  ~ cvvv
  Środa, 14.02

  znów radna nieporadna Kosecka się lansuje, powie swoje mądrośći aby tylko zaistnieć w mediach, mam nadzieję że w następnych wyborach przegra i oderwie się od stołka!

 9. 9
  +6
  ~ elzamowcy
  Środa, 14.02

  a ja czekam kiedy radna wypowie się na temat swoich nieruchomości w Bogaczewie nad jeziorkiem??? jak to było przy końcówce Elzam Holding???

 10. 10
  --3
  ~ Zdegustowany
  Środa, 14.02

  Glupota i zawiść .Skup się jeden z drugim na tym co dobre ,co mozna poprawić i przede wszystkim na swoich sprawach a nie uprawianie nagonki Uwagi słuszne i uzasadnione co do warunków sprzedaży i ograniczeń

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.