Piątek, 10.07.2020, Imieniny: Amelia, Filip, Witalis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Kino, teatr... i drogowe wykroczenia! Przy CSE Światowid łatwo możesz dostać mandat

27.02.2018, 07:00:32 Rozmiar tekstu: A A A
Kino, teatr... i drogowe wykroczenia! Przy CSE Światowid łatwo możesz dostać mandat
fot.BS

Brak uwagi spowodowany szukaniem miejsca do zaparkowania samochodu, pośpiech czy naśladownictwo kierowcy widzącego szereg zaparkowanych aut, ma swoją cenę, często jest to wartość mandatu oraz punkty karne na koncie kierowcy.

Jednym z takich miejsc w Elblągu jest chodnik naprzeciwko elbląskiego Światowida. Wystarczy premiera kinowa, teatralna lub inne kulturalne wydarzenie, na które przybywa znacznie więcej osób, by policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego mieli pełne ręce roboty.

Ulica jest prawidłowo oznakowana. Stoi dobrze widoczny znak B-36 „Zakaz zatrzymywania”.

O komentarz poprosiliśmy pana podkomisarza Tomasza Krawcewicza Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Faktycznie policjanci elbląskiej drogówki interweniują w tym miejscu najczęściej w stosunku do kierujących, którzy urządzili postój swoich pojazdów na czas uczestnictwa w widowisku organizowanym w budynku Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Ci, którzy nie zastosowali się do znaku drogowego B-36 (zakaz zatrzymywania się) otrzymują wezwania do stawienia się w Wydziale Ruchu Drogowego. Tam zazwyczaj otrzymują mandat w wysokości 100 zł oraz 1 pkt karny - mówi podkomisarz Tomasz Krawcewicz.

Ile jednorazowo podczas interwencji policjantów jest stwierdzanych takich przypadków i jak tłumaczą się najczęściej kierowcy?

Podczas jednej interwencji policjanci ujawniają od kilku do kilkunastu nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. Ich kierujący często tłumaczą, że nie zauważyli znaku lub przyjechali w ostatniej chwili i szukanie miejsca postojowego poskutkowałoby jeszcze większym spóźnieniem do kina, lub teatru. Chcę przypomnieć, że droga wzdłuż budynku Światowida może być w razie potrzeby wykorzystana przez służby ratunkowe, dlatego tak ważne jest, by zawsze była drożna. Kierowcom wybierającym się w to miejsce proponuję przyjechać nieco wcześniej i skorzystanie z dużego parkingu przy lodowisku – tam zazwyczaj są wolne miejsca.  - wyjaśnia i apeluje podkomisarz Tomasz Krawcewicz.

Przyłączamy się do apelu i prosimy o zwiększoną uwagę podczas parkowania w okolicach Światowida, aby niepotrzebnie dodatkowo nie obciążać swojego domowego budżetu, a ulica była przejezdna dla służb ratowniczych.
 

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +21
  ~ Miłośnik teatru i tańca.
  Wtorek, 27.02

  Szefostwo CSE Światowid nie dba o swoich Klientów. Kasę za kino, teatr , tańce - to z przyjemnością biorą aby zarabiać. Ogłoszenia o imprezach zamieszczają wszędzie i permanentnie. A gdzie logistyka , gdzie dbałość o płatnika- Klienta w kwestii zapewnienia miejsc parkingowych. Jest 21 wiek i do CSE Światowid koniem się nie galopuje. A notorycznie duży parking na Pl. Jagiellończyka jest zablokowany na wjeździe przez zamknięte na kłody blokady. Zero organizacji, tylko kasa się liczy i współpraca z organami- jest kamera na budynku, może telefon uprzejmie donoszę?. Wstyd i żenada Panie CSE Światowid.

 2. 2
  +13
  ~ do Miłośnika
  Wtorek, 27.02

  Pretensje do miasta - Włodarze zarządzają placem Jagiellończyka i to Miasto zamyka blokady wjazdu.

 3. 3
  +13
  ~ bbbt
  Wtorek, 27.02

  co robi? ***zi w stołek, jak połowa urzędasów, dziś rano chodniki nieodśnieżone a strażak Świniarski też ***zi w stołek i kasę bierze do wysokiej emeryturki i ma w nosie!

 4. 4
  +20
  ~ Pad
  Wtorek, 27.02

  Problem z parkowaniem w tym miejscu będzie narastał z chwilą otwarcia Sądu Okręgowego.

 5. 5
  +3
  ~ steffen
  Wtorek, 27.02

  Jedno z najlepiej skomunikowanych miejsc w mieście - dojeżdżają tam praktycznie wszystkie autobusy i tramwaje. Ale szlachta musi się wozić i pod same drzwi podjechać.

 6. 6
  +8
  ~ Miłośnik parkowania
  Wtorek, 27.02

  Włodarze miasta i Szefostwo CSE Światowid to jeden organ. Współpracują, rozmawiają, wspólnie imprezują. A w kwestii parkowania na Pl. Jagiellończyka przez Klientów złaknionych kultury nie mogą się dogadać. Przyjeżdżających na imprezy z Elbląga i dużej ilości Klientów z poza miasta szlag trafia, gdy nie mają możliwości zaparkowania zgodnie z prawem drogowym i parkują niezgodnie, narażając się na mandaty. Problem parkowania przy najważniejszym przybytku kultury istnieje nie od dzisiaj i będzie się nawarstwiał. Problemu tego Klienci CSE Światowid nie rozwiążą. Skoro w/w decydenci nie mogą się dogadać , to najlepszym batem na rozum są pieniądze , czyli całkowite zaniechanie korzystania z jakichkolwiek imprez i usług w CSE Światowid.

 7. 7
  +20
  ~ zx
  Wtorek, 27.02

  Przecież przed Światowidem olbrzymi plac na imprezy, których przeważnie nie ma. Jaki problem zrobić go parkingiem, a zamykać gdy jest potrzebny?

 8. 8
  +10
  ~ fasola jas
  Wtorek, 27.02

  Te komentarze pokazują jak łatwo zrobić z siebie głupca. Bo panisko musi tuż pod drzwi. Gdyby chcieli was zadowolić to musieliby naprzeciw wejścia, zamiast sceny, 10 poziomowy parking zrobić i też byscie narzekali że na windę trzeba czekać, a potem jeszcze przez ulicę przejść. Choćbyście się posrali to fizyki nie pokonacie i pod drzwiami zmieszczą się tylko pierwsi. Jest solidny parking z tyłu Światowidu, z wjazdem koło PKO i małej sceny. Nigdy tam nie zabrakło mi miejsca a potem wystarczy obejść budynek. Niestety będzie tylko gorzej. Jak powstanie sąd to urzędnicy zrobią to co każdy urzędnik. Napiszą tam tablicę z zakazem wjazdu i dopiskiem "nie dotyczy pracowników sądu". Bo tacy już są.

 9. 9
  +7
  ~ Tom
  Wtorek, 27.02

  W elblagu jest tyle znaków nasra Ne ze nie wiadomo na kturej patrzeć zakazy nakazy to jest chore i oczywiście lupanie kierowców mandatami nigdzie w Europie nie ma tak nawalne znakow

 10. 10
  --2
  ~ ursus
  Wtorek, 27.02

  moze pora wypieprzyc czyzyka i dyrektora teatru ktory swoja posadke kupil wplacajac duze pieniadze na konto ropucha?widac panowie sobie nie radza i w dupie maja klientele ich przybytu kultury

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.