Niedziela, 21.04.2024, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Osunęła się ziemia z nasypu węzła Elbląg Wschód. Co z bezpieczeństwem jazdy?

05.09.2017, 09:40:13 Rozmiar tekstu: A A A
Osunęła się ziemia z nasypu węzła Elbląg Wschód. Co z bezpieczeństwem jazdy?
Fot. Ryszard Biel

Ostatnie bardzo intensywne opady deszczu spowodowały nie tylko podniesienie stanu rzek, ale także szkody w infrastrukturze drogowej. Do poważnie wyglądającego zdarzenia doszło na węźle Elbląg Wschód. Na kilkunastu metrach powierzchni osunęła się wierzchnia warstwa wysokiego i stromego nasypu jednej z łącznic. Drogowcy uspokajają jednak, że powstała szkoda nie zagraża bezpieczeństwu kierowców.

Do usterki doszło na otwartym 12 lat temu węźle drogowym Elbląg – Wschód, stanowiącym skrzyżowanie dróg ekspresowych nr 7 i 22. Wybudowany za ok. 6,5 mln euro węzeł tworzy dwupoziomowe skrzyżowanie drogowe z czterema wiaduktami oraz drogami i łącznicami o całkowitej długości 7 km i powierzchni 45 tys. m2.

Osuwisko powstało na nasypie łącznicy umożliwiającej zjazd z drogi S7 w kierunku Elbląga i granicy z Rosją oraz drogi pozwalającej włączyć się kierowcom jadącym od Elbląga i drogą S22 w drogę S7 w kierunku na Warszawę. Z wysokiej kilkumetrowej skarpy osunęła się wierzchnia warstwa nasypu stanowiąca głównie trawę i piach. Obecnie dość spora część nasypu na powierzchni kilkunastu metrów jest odsłonięta. Przyczyną osuwiska były występujące w ostatnich dniach ciągłe i intensywne opady deszczu. 

Zdaniem administratora drogi - olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, usterka nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego. 

Powstałe osuwisko nie naruszyło konstrukcji nasypu i nie stanowi niebezpieczeństwa dla kierowców. W związku z tym nie było potrzeby wprowadzenia ograniczeń na drodze w tym miejscu. Wkrótce zostanie zlecona naprawa osuwiska

- poinformował nas Karol Głębocki, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddziału w Olsztynie. 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ tomcioromcio
  Wtorek, 05.09

  To nie pierwsze osuwisko w tym miejscu. Może jest jakiś problem z odprowadzeniem wody w rejonie tego zjazdu??

 2. 2
  +6
  ~ kierowcabombowca
  Wtorek, 05.09

  wypracuj jakąś ekspertyzę/wyliczenia itp. Zbadaj temat i się wypowiedz. Takie pytania są wybitnie głupie. Kto Ci na to odpowie tutaj? Ja, redaktor czy kto?

 3. 3
  +7
  ~ Nowości
  Wtorek, 05.09

  Już gdzieś wcześniej o tym czytałem.....

 4. 4
  +3
  ~ pisman
  Wtorek, 05.09

  Nic się nie stało, elblążaki - nic się nie stało. Hahahaha.GDDKiA z Olsztyna.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1341230869293