Wtorek, 23.04.2024, Imieniny: Jerzy, Wojciech
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Będą dodatkowe pieniądze na remonty ulic. Zobacz, które doczekają się odnowy w 2017 r.

23.12.2016, 15:00:47 Rozmiar tekstu: A A A
Będą dodatkowe pieniądze na remonty ulic. Zobacz, które doczekają się odnowy w 2017 r.
Fot. Ryszard Biel

Prezydent Elbląga złożył autopoprawki do propozycji przyszłorocznego budżetu miasta, przesuwając m.in. 370 tys. zł na dodatkowe inwestycje na miejskich drogach. Dzięki temu w 2017 roku wykonane zostaną remonty nawierzchni na ulicach Szarych Szeregów, Druskiej i Gałczyńskiego. Pieniądze znalazły się również na połączenie ul. Uroczej z Królewiecką oraz na zwiększenie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. O włączenie tych przedsięwzięć do budżetu Elbląga wnioskowali elbląscy radni podczas debaty budżetowej. 

Prezydent Witold Wróblewski zgodził się na niektóre propozycje radnych, zwiększając o kwotę 370 tys. zł zadania Departamentu Zarząd Dróg. Środki przeznaczone zostaną na wykonanie pięciu inwestycji. Najkosztowniejszą z nich będzie częściowa odnowa ul. Szarych Szeregów, która ma być przeprowadzona w ramach zadania dotyczącego "Odnowy nawierzchni dróg w Elblągu - Etap II". Wymiany nawierzchni asfaltowej doczeka się w przyszłym roku odcinek o długości około 180 metrów, od skrzyżowania z aleją Odrodzenia do ulicy Rodziny Nalazków. Na ten cel zabezpieczono 260 tys. zł.Drugim, co do wielkości środków zadaniem, będzie poprawa stanu nawierzchni ul. Gałczyńskiego. Mieszkańcy osiedla Przy Młynie od dłuższego czasu apelowali o remont ulicy, której jezdnia składa się z sześciokątnych płyt betonowych tzw. trylinki. Wcześniej inwestycja ta została poddana pod głosowanie w Budżecie Obywatelskim, ale ostatecznie nie została wybrana do realizacji. Dokładny zakres remontu nie jest jeszcze znany. Ze względu na ograniczone fundusze - 50 tys. zł, w grę wchodzi ułożenie asfaltu na krótkim odcinku ul. Gałczyńskiego lub wymiana wszystkich uszkodzonych trylinek na całej długości ulicy. W przyszłorocznym budżecie Elbląga znajdą się również dwa mniejsze zadania inwestycyjne. Jednym z nich jest wykonanie nowej nawierzchni ulicy Druskiej na długości około 200 m. Chodzi o odcinek drogi łączący ul. Druską z Pasłęcką, tuż przy węźle Elbląg Wschód. W tym przypadku Miasto bierze pod rozwagę wzmocnienie istniejącej, gruntowej nawierzchni poprzez ułożenie na niej np. tłucznia kamiennego lub destruktu bitumicznego. Na ten cel przewidziano 15 tys. zł.Kolejnym przedsięwzięciem będzie udrożnienie ul. Uroczej do ul. Królewieckiej, na które zabezpieczono 10 tys. zł. W ramach tego zadania Miasto planuje dostosowanie i udostępnienie dla ruchu drogi wewnętrznej biegnącej na terenie Szkoły Podstawowej nr 19. Takie rozwiązanie ma rozwiązać problem blokowania ulicy w godzinach funkcjonowania placówki, zwłaszcza w czasie odwożenia i odbierania przez rodziców dzieci ze szkoły. Po otwarciu liczącej 130 m drogi, kierowcy mieliby możliwość przejazdu z ul. Uroczej przez Bosmańską do Królewieckiej.W przyszłorocznym budżecie znajdą się także środki na zwiększenie bezpieczeństwa i widoczności na przejściach dla pieszych. Radni wnioskowali do prezydenta m.in. o dodatkowe doświetlenie przejść oraz montaż  na nich odblaskowych elementów. Na ten cel z miejskiej kasy przeznaczone zostanie 35 tys. zł. Dokładny zakres prac oraz lokalizacje przejść ustalone zostaną po konsultacjach z radnymi.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Gin
  Piątek, 23.12

  Ulica warszawska wymaga pilnego remontu, ale to standard, że prezydent tą część miasta ma głęboko w d....

 2. 2
  0
  ~ miszkaniec
  Piątek, 23.12

  Warszawska glaby... i wyznaczyc tymczasowe rondo na kroleqieckiej wyjazd z kosciuszki i jakos inaczej ustawic swiatla na rondach wzdloz browarnej. Przyklad skrecajac w prawo z browarnej od strony zawady w kierunku na most unii europwjskiej nie wiem czemu zostalo tam zamontowany sygnalizator bo w takiej kombinacji nie przejezdzam przez tory tramwajowe a i tak musze stac na czerwonym pomijam fakt zielonej strzalki...szkoda pisac

 3. 3
  +7
  ~ czyny
  Piątek, 23.12

  Ten barak ruinana rogu ul.Jaśminowej to już powinien być rozebrany -szpeci widok i zasłania przejścia pieszychKiedy ul.Rechniewskiego -koło Vektry doczeka się połączenia z ul.Browarną.Jest skomplikowany dojazd do osiedla i Biedronki.

 4. 4
  +3
  ~ pampi - ZAWADA
  Piątek, 23.12

  Trochę zachodu kosztowało z Szarych Szeregów w tym.... Pani Radnej . Ale wreszcie . Reszta ulicy zapewne zgłoszona zostanie pod głosowanie w ramach BO w 2017 jako wniosek przez wiele osób ; ) Potem pętla autobusowa na Odrodzenia itp ,itd . ; )

 5. 5
  +3
  ~ Partacze
  Piątek, 23.12

  przy Daszyńskiego się popisaliscie zrobili polowe ulicy i zadowoleni

 6. 6
  +4
  ~ fasga
  Sobota, 24.12

  Odnowa ul. Szarych Szeregów. Mało zgarniają co roku z budżetu obywatelskiego? Zrobić coś w rejonie Próchnika, Daszyńskiego, Donimirskich

 7. 7
  --11
  ~ Magda Umer
  Sobota, 24.12

  Brawo Panie Radny Tomczyński.Pan Prezydent pochylił się nad trzema projektami o których Pan mówiŁ na spotkaniu z mieszkańcami Osiedla "Przy Młynie" i Stagniewa.Czyli -Remont ul. Gałczyńskiego,Naprawa nawierzchni ul.Druskiej,Ogrodzenie placu zabaw w Stagniewie.ZABRAKŁO I ZABRAKNIE PAŃSKIEGO RONDA PRZY GROTTGERA-ŁĘCZYCKA -RAWSKA ,ALE MOŻE W 2018 R0KU RUSZY BUDOWA? GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY ZA WYTRWAŁOŚĆ W DZIAŁANIU I ŻYCZYMY RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA I DOBREGO 2017 ROKU. Ps. Jest kilka ulic w naszym 5 okręgu , które potrzebują remontu,choćby-ul.Okólnik,Dąbrowskiego,Lidzbarska,Czołgistów,Garnizonowa,Wyżynna.Ale Pan o tym wie,Pan o tym problemie Pamięta,choć środków w miejskie kasie jest mało.Przepraszam Panie Radny Tomczyński za te wynurzenia.Jeszcze raz wszystkiego DOBREGO

 8. 8
  +12
  ~ ip
  Sobota, 24.12

  Magda Umer - Andrzeju T. wstydziłbyś się bo to jest takie nachalne... Pisać o sobie i podpisać kimś innym, co za żenada.

 9. 9
  +5
  ~ pierre
  Sobota, 24.12

  Niech spojrzy jaśnie pan prezydent na ścieżkę w parku ul.Rycerska Wstyd,że w centrum miasta szlaka,kamienie.Czy nie widzą kałuż w deszcz,tumany kurzu w słońce.

 10. 10
  --8
  ~ zez
  Sobota, 24.12

  Gałczyńskiego dziękuje radnemu -Andrzejowi Tomczyńskiemu

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1315741539001