Wtorek, 20.02.2018, Imieniny: Leon, Ludmila, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Na nic negatywna opnia elblążan. Tego przejścia wkrótce nie będzie. Zawrotka przez tory już zniknęła

17.07.2017, 12:30:46 Rozmiar tekstu: A A A
Na nic negatywna opnia elblążan. Tego przejścia wkrótce nie będzie. Zawrotka przez tory już zniknęła
Fot. Ryszard Biel

Na nic zdały się negatywne opinie elblążan. Już wkrótce z ul. Płk. Dąbka zniknie przejście dla pieszych znajdujące się na wysokości nowo powstałego 11-piętrowego budynku sądu. Taki los spotkał już przejazd przez tramwajowe torowisko, które stanowiło dla kierowców miejsce do zawracania. Ratusz podkreśla, że wprowadzane zmiany mają na celu podniesienie bezpieczeństwa w rejonie powstającej nowej siedziby elbląskich sądów. 

Likwidacja przejścia dla pieszych i zawortki dla samochodów, to część większej inwestycji, która związana jest z odnową nawierzchni na ul. Płk. Dąbka (jezdni wschodniej od Piłsudskiego do Cichej i obu jezdni od Cichej do Królewieckiej o łącznej długości około 1626 m). Zadanie to obejmuje także przebudowę sygnalizacji świetlnych na dwóch skrzyżowaniach: Płk. Dąbka - Cicha – Brzozowa oraz Płk. Dąbka - Pionierska. Na pierwszym z nich zmienią się relacje skrętne na południowym wlocie skrzyżowania (jezdnia od strony ul. Królewieckiej) z relacji prosto, prosto, prawo na relacje: zawracanie, prosto, prosto-prawo. Wiązać się to będzie z korektą geometrii relacji skrętnej w prawo, poprzez jej wyłukowanie. Przy skrzyżowaniu ul. Płk. Dąbka z Pionierską przesunięty zostanie znajdujący się na wysokości stacji paliw przystanek autobusowy (jezdnia zachodnia). Po zmianach znajdował się będzie za wspomnianym skrzyżowaniem. 

Dużo będzie się działo również w obrębie budowanego budynku sądu. Powstanie nowy zjazd do tego obiektu z ul. Płk. Dąbka. Jego realizacja wiązać się będzie z przebudową przyległych chodników i ścieżek rowerowych, budową dodatkowego pasa do skrętu w prawo na przedłużeniu istniejącej zatoki autobusowej oraz środkowej wyspy kanalizującej. 

Prace związane z sygnalizacją na ul. Płk. Dąbka trwają od początku czerwca. W lipcu wykonawca przystąpił natomiast do robót typowo drogowych. Z jezdni zerwano stary asfalt. Rozpoczęto także likwidację istniejącej na wysokości nowego budynku sądu zawrotki. Kierowcy nie mają już możliwości zawracania w tym miejscu. Nadal otwarte jest znajdujące się obok przejście dla pieszych. Zostanie ono zamknięte po zakończeniu prac związanych z montażem nowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Płk. Dąbka - Cicha – Brzozowa (na czas robót zamknięto znajdujące się tu przejście dla pieszych). 

Przeciwnicy takiego rozwiązania próbowali zmienić decyzje urzędników zakładając na Facebooku profil pod nazwą "Elbląg - Nie dla likwidacji przejścia przy sądzie". Na nic jednak zdały się negatywne opinie i protesty wyrażane przez część elblążan w mediach społecznościowych. Przejście w najbliższym czasie zniknie. Niezadowoleni z tego powodu są też zapytani przez nas elblążanie, których spotkaliśmy w rejonie przeznaczonego do likwidacji przejścia. 

Jak zlikwidują to przejście dla pieszych, zostanie tylko jedno przejście w okolicy ul. Gwiezdnej, do którego jest dodatkowe 100 m. W przeciwnym kierunku, najbliższe przejście jest jeszcze dalej, bo dopiero przy Królewieckiej. Urzędnicy wprowadzają ułatwienia tylko dla kierowców. O pieszych niestety zapominają

- mówi pan Karol. 

Cały rozsądny świat wie, że właściwy kierunek rozwiązań to ułatwianie życia pieszym i rowerzystom oraz ograniczanie ruchu samochodowego zwłaszcza w centrach miast. W Elblągu jest inaczej, bo łatwizna umysłowa jest tu górą. Inteligentne rozwiązania się nie pojawiają. Jak w filmach Barei na miasto patrzy się jak na makietę i nie widać na niej mieszkańców i ich codziennego życia

- zwraca uwagę pani Marcelina. 

W gronie negatywnych opinii napotkaliśmy również na osobę, która nie widzi problemu w likwidacji przejścia dla pieszych przy sądzie. 

Od likwidowanego. niebezpiecznego przejścia do istniejącego, bezpiecznego ze światłami jest 95 m. W czym więc jest problem? Chyba z mentalnością ludzi, którzy uwielbiają zawody w przebieganiu przez dwa pasy na gwałt prosto pod tramwaj

- zaznacza pan Roman. 


Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Czas POgonić Wróblewskiego !
  Poniedziałek, 17.07

  No i po co te szumnie nazwane "konsultacje" robione dla PICU przez Ropucha i biurwy miejskie , skoro UM i tak zrobi co zechce. Czas przegonić Wróbla i jego przy ***sów, do zobaczenia przy urnie, już wkrótce. czas szybko leci zostało 15 miesięcy rządów śmierdzącego lenia emeryta w Elblagu.

 2. 2
  +18
  ~ Jan
  Poniedziałek, 17.07

  Bardzo dobrze ze to przejscie zniknelo. Glowna arteria miasta i przejscia co 50 metrow, bezsensu.

 3. 3
  --11
  ~ !123
  Poniedziałek, 17.07

  Pewnie wina Kaczora, niech KOD się oflaguje. Przecież depczą demokrację. Więcej osób chciało przejścia... :)

 4. 4
  +9
  ~ Steve Wonder
  Poniedziałek, 17.07

  Nie widzę problemu.

 5. 5
  +8
  ~ kret
  Poniedziałek, 17.07

  potrzebne to torowisko nowe nie wiem po co..mogliby przedłużyć torowisko linii nr 2 do samej Bażantarni..a to najpierw robili ulice 12 lutego,,teraz znowu ryją...bo ileś tam metrów będzie jechał tramwaj... o i takie to mamy społeczne konsultacje..to tak na marginesie..odnośnie konsultacji...bo tu i tak zrobili po swojemu..

 6. 6
  +6
  ~ Sowa sowa
  Poniedziałek, 17.07

  Z powodu likwodacji duizej ilosci przejsć dla pieszych to skandal.Ciekawe jak bedzie sie mozna dostac do przychodni przy ul.Jasminowej skoro likwiduje sie jedno i drugie przejscie.Bezsens do potegi nalezy pomyslec o ludziach młodszych i starszych beda oni znuszenia isci da;ewko zeby zanalzc przejscie dla pieszch.

 7. 7
  +6
  ~ jan-49
  Poniedziałek, 17.07

  co sie dziwic jak prezydent miasta to idiota KTORY TYLKO OBRASTA W TLUSZCZ JUZ WYGLADA JAK WIELORYB i ma a d...........opinie mieszkancow robi co mu podpowiedza urzednicy ktorzy tez z mysleniem maja problemy taki wlasnie jest elblag zamiast ulatwiac zycie mieszkancom robia odwrotnie

 8. 8
  --6
  ~ Polak.
  Poniedziałek, 17.07

  pamiętajmy, że obecny prezydent dostał POparcie w wyborach przez PO - pamiętajcie aby nie POpełnić znów POdobnego błędu

 9. 9
  +21
  ~ Jaś Fasola
  Poniedziałek, 17.07

  A całego problemu i kosztownej przebudowy by nie było, gdyby sąd usytuowano na Modrzewinie. Miejsca dużo na parkingi i widok z góry na cały Elbląg i jego problemy.

 10. 10
  +7
  ~ Apiesitoco
  Poniedziałek, 17.07

  O pieszych się w ogóle nie dba w tym mieście. Kolejne przejścia likwidują. Chyba faktycznie chcecie by ludzi na mieście nie było skoro utrudniacie poruszanie się.

 11. 11
  +3
  ~ mieszkanka
  Poniedziałek, 17.07

  Jeśli likwidują przejścia to może PREZYDENT zafunduje wszystkim mieszkańcom samochody ( bo tak będzie można się będzie można poruszać w naszym mieście) albo niech nauczy pieszych latać .Zlikwidowali przejście do Parku Dolinka a ja i tak chodzę z psem " starym " przejściem bo kierowcy czy są pasy czy ich nie ma nie zatrzymują się aby pieszy mógł przejść i czasami muszę stać dotąd aż przejadą samochody i zrobi się luka na przejście .

 12. 12
  +2
  ~ dziwny jest ten swiat-nadal
  Poniedziałek, 17.07

  dziwny ten nasz Elbląg

 13. 13
  +9
  ~ Dreptak
  Poniedziałek, 17.07

  pamiętajmy, że pisuary mają bezwzględną większość w Radzie Miasta - i nic nie przeszkadza w realizacji przedwyborczych bajeczek - na przykład likwidacji straży Miejskiej; tak łgać jak pisuary nie potrafi nikt... pamiętajmy przy następnych wyborach, aby oszustów odsunąć od koryta;

 14. 14
  +1
  ~ Fiedek187
  Poniedziałek, 17.07

  Nie wiem jakim trzeba być kretynem, żeby wpaść na taki pomysł... A ja dalej tamtędy będę przechodził :D

 15. 15
  +1
  ~ mieszkanka
  Wtorek, 18.07

  Tak naprawdę to nie ma znaczenia czy są pasy czy ich nie ma .Dzisiaj rano przechodziłam na pasach przez ul. Szymanowskiego Widząc samochód który nie sygnalizuje skrętu z ul. Moniuszki weszłam na pasy i wtedy BABA nie sygnalizując światłami skrętu wjechała prawie na mnie .Jak na nią krzyknęłam to pokazała mi "fa ki..."Pytam się NASZEJ WŁADZY po co są te pasy dla pieszych lub je likwidują .Kierowcy i tak mają gdzieś pieszych czy są pasy czy ich nie ma .Jadą sobie a ty durny przechodniu stój bo jedzie "KRÓL SZOS"

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.