Poniedziałek, 4.12.2023, Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Tu często dochodzi do wymuszeń pierwszeństwa. Czy Miasto zrobi coś z mijanką na Odzieżowej?

05.09.2015, 09:00:32 Rozmiar tekstu: A A A
Tu często dochodzi do wymuszeń pierwszeństwa. Czy Miasto zrobi coś z mijanką na Odzieżowej?
fot. Rafał Kadłubowski

Do naszej redakcji zgłosił się czytelnik, który zwrócił uwagę na występujące w ciągu ul. Odzieżowej utrudnienie drogowe. Chodzi o zawężenie jezdni do jednego pasa, na wysokości budynku nr 5-7. Wprowadzona w tym miejscu mijanka, często przyczynia się do powstawania  groźnych sytuacji, w szczególności wymuszania pierwszeństwa przez pojazdy jadące z naprzeciwka.

Gdy dwa lata temu, „ślepa” dotychczas ulica Odzieżowa stała się łącznikiem między ulicami Królewiecką a Teatralną, ruch na niej wzrósł kilkukrotnie. Niestety przy okazji przebudowy ulic sąsiednich w ramach inwestycji związanej z drogą 503, zapomniano o dostosowaniu szerokości ul. Odzieżowej do dwóch pasów ruchu. Na wysokości budynku mieszkalnego przy ul. Odzieżowej 5-7, w pasie drogowym znajduje się wyspa zieleni z pozostałościami betonowych fundamentów, stojącego tu niegdyś niewielkiego obiektu.

Ruch w tym miejscu ograniczony jest do jednego pasa. Po obu stronach jezdni ustawiono znaki, które wskazują, że pierwszeństwo w tym miejscu mają pojazdy jadące od strony ul. Teatralnej. Niestety nie wszyscy kierowcy przestrzegają tego znaku i często zdarza się, że jadący od strony ul. Królewieckiej wymuszają pierwszeństwo na pojazdach nadjeżdżających z naprzeciwka. Stwarza to realne zagrożenie czołowego zderzenia pojazdów

– alarmuje nasz czytelnik.

Najprostszym rozwiązaniem, na które wskazuje nasz rozmówca, jest poszerzenie tego krótkiego, liczącego zaledwie około 30 m odcinka o drugi pas.
- Szkoda, że zapomniano o tym, gdy w pobliżu trwały prace drogowe związane z przebudową drogi 503 i sąsiednich ulic Teatralnej i Osińskiego wraz z łącznikiem na Odzieżowej. Niewielkim kosztem można było wówczas poszerzyć ten krótki odcinek – mówi pan Mariusz.

W imieniu naszego czytelnika zwróciliśmy się do Miasta z pytaniem, czy Urząd Miejski ma w planach poszerzenie tego fragmentu ul. Odzieżowej oraz dlaczego wcześniej nie pomyślano o tym rozwiązaniu? Gdy tylko otrzymamy odpowiedzi, poinformujemy o tym na naszych łamach.


 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ `
  Sobota, 05.09

  Sorki..ale co oznacza ten znak nigdy nie wiem.....przecież tam bez problemu poszerzyć ulicę.Trzeba zlikwidować pas zieleni szerokości 1 metr.

 2. 2
  --1
  ~ vice
  Sobota, 05.09

  a zamknąć tę ulicę szlabanem na stałe i będzie spokój.

 3. 3
  --1
  ~ DANTE
  Sobota, 05.09

  wystarczy poszerzyć ten fragment i nie będzie problemu

 4. 4
  +18
  ~ Bezradny
  Sobota, 05.09

  Na ul Winnej są dwa pasy ruchu lecz parkując samochody po obu stronach ulicy tworzą tor jazdy na którym dochodzi również do wymuszeń pierwszeństwa. Straż miejska parę metrów dalej lecz marazm w tym miejscu miasta panuje tam cały czas. Takie warunki jazdy jakie władze ....no co poradzisz.

 5. 5
  +4
  ~ wyjście
  Sobota, 05.09

  Szerokość chodnika jak widzimy na zdjęciu jest za duża a na dodatek chodnik zamienili kierowcy w parking.A PIESI muszą omijać brudne auta.Jest duży parking koło ZUS i stoi pusty bo trzeba płacić-to za stanie i niszczenie chodnika też niech płacą.DLACZEGO nikt nie zajmie sie niszczeniem płyt chodnikowych przez samochody.

 6. 6
  +5
  ~ to
  Sobota, 05.09

  Jesli kierowcy nie zrozumieli co robią zakaz parkowania na całej długości ulicy i na chodnikach też-lub znak-postój do 15 minut.

 7. 7
  +4
  ~ Janos
  Sobota, 05.09

  W UK takie zwężenia buduje się celowo w celu spowolnienia ruchu. Zamiast leżących policjantów.

 8. 8
  +1
  ~ wonerf
  Sobota, 05.09

  jest to idealne uspokojenie ruchu mające na celu spokojne przejście przez ulicę mieszkańców Odzieżowej do Biedronki, ZUS i przez ulicę. Absolutnie nie poszerzać!!!

 9. 9
  +9
  ~ ludz
  Niedziela, 06.09

  A nie tak dawno robili tą ulicę, ale pomyśleć i poszerzyć o ten wystający kawałek trawy to postawili znak i już. Co do Winnej to masakra!!! W ogóle to skrzyżowanie Winna/Kręgielna to ....jak by ktoś chciał na stłuczke to tylko tam. Większość idiotów uważa że to jakieś "bezkolizyjne" i można tam jeździć po angielsku nie tą stroną, Na Winnej parkują aż do samego zakrętu, więc wyjazd z Kregielnej gdzie trzeba ustąpić jest nieco karkołomny bo nic nie widać. W Kręgielną się ładują pod prąd bo krótka to nikt nie zauważy. Na Winnej jest po prawej zakaz parkowania....ale kto by na to zwracał uwagę. I jeszcze te pajace z ochrony szkoły , chyba myślą że tam stoi znak 120 , a nie 20!!!!!! Mieszkam tu i każdego dnia to widuję.

 10. 10
  +5
  ~ kobi
  Niedziela, 06.09

  Na skrzyżowaniu Królewiecka i Kręgielna to ludzie chyba postawili sobie za punkt honoru przełazić w poprzek skrzyżowania. A co tam będzie ciekawiej, taki hardkor narazić swoje i cudze bezpieczeństwo!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0456600189209