Sobota, 6.06.2020, Imieniny: Dominika, Laura, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Wyrwa na Płk. Dąbka załatana. Co dalej?

14.04.2015, 12:00:51 Rozmiar tekstu: A A A
 Wyrwa na Płk. Dąbka załatana. Co dalej?

Skandaliczna wyrwa na środku drogi, sięgająca szerokością niemal całego pasa po naszej interwencji została załatana. Urząd Miejski informuje również, że to nie koniec prac na ul. Płk. Dąbka. A jak będzie z pozostałymi dziurami w naszym mieście?

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o dramatycznym stanie nawierzchni dróg przy ul. Płk. Dąbka (To skandal! Kto odpowiada za taki stan nawierzchni dróg?). Kierowcy dojeżdżając do wyrwy, która była widoczna z niewielkiej odległości, odbijali gwałtownie na lewy pas, co stwarzało niebezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników ruchu drogowego.

Wysłaliśmy w tej sprawie zapytanie do Urzędu Miejskiego w Elblągu, dlaczego nikt nie zainteresował się tym miejscem i go nie zabezpieczył. 

Ubytki nawierzchni mogą powstać nawet w ciągu jednej nocy, a przyczyną ich powstawania są niekorzystne warunki atmosferyczne tj. opady deszczu lub śniegu w temperaturze ujemnej lub bliskiej zeru, co miało miejsce w ostatnich dniach miesiąca marca br. z jednoczesnym wzrostem temperatury w ciągu dnia  i jej spadkiem w ciągu nocy do temperatur ujemnych. Wyboje takie powstają najczęściej na odcinkach dróg o dużym natężeniu ruchu, których stan techniczny nawierzchni jest zły i wymaga przeprowadzenia niezbędnego remontu po okresie zimowym

- poinformowała nas Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga

Niemal pół miesiąca temu obchodziliśmy Dzień Wiosny, tym samym żegnając dość krótko przebiegającą zimę. Dlaczego zatem Miasto zwlekało z pracami? - Roboty konserwacyjne polegające na wykonaniu  remontów  cząstkowych nawierzchni bitumicznych powinny być wykonywane w sprzyjających warunkach atmosferycznych tj przy temperaturze nie mniejszej niż  +5 stopni Celsjusza w ciągu doby przez co najmniej kolejne 5 dni. Drugim czynnikiem uniemożliwiającym rozpoczęcie tych robót jest brak możliwości pozyskania masy bitumicznej niezbędnej do wykonywania robót ze względu na nieczynne w okresie zimowym wytwórnie mas bitumicznych, których prace w większości wypadków rozpoczynają się po unormowaniu średnich dobowych temperatur na poziomie 5 ° C - stwierdziła rzeczniczka prasowa Prezydenta Elbląga.

I dodaje, że 8. kwietnia przystąpiono do remontów cząstkowych na wybranych ulicach w celu wyeliminowania zagrożenia dla ruchu drogowego.

Wyrwa przy billboardzie na Płk. Dąbka jest obecnie załatana. Nie zmienia to jednak faktu, że nawierzchnia całej ulicy jest w opłakanym stanie i wymaga gruntownego remontu. Jak zapowiada UM, pewne prace są już w zamyśle. - Na niektórych odcinkach drogi kwalifikujących się do remontu, w bieżącym roku planujemy wykonanie nowego dywanika asfaltowego, po rozstrzygnięciu przetargu na utrzymanie bieżące jezdni i chodników począwszy od przełomu miesięcy kwietnia i maja br. - podsumowała Joanna Urbaniak.

 

 

 

 

 

Magdalena Marcinkiewicz

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ .....?
  Wtorek, 14.04

  co dalej? jak to co, prosimy o systematyczne obfotografowywanie kolejnych dziur ( powstałych zapewne w ciągu jednej nocy) i pokazywanie na na info, to jak widac jedyny sposób na ich załatanie

 2. 2
  +9
  ~ OBSERWATOR
  Wtorek, 14.04

  Tegoroczna zima i tak była łaskawa dla kierowców i drogowców. Pamiętam lata ubiegłe, gdy po zimie tylko pijany kierowca jechał prosto bo trzeźwi kierowcy jechali slalomem by omijać dziury.

 3. 3
  +8
  ~ jjj
  Wtorek, 14.04

  drogi robic a nie koscioly finansowac!!!!

 4. 4
  +6
  ~ heh
  Wtorek, 14.04

  dalej-wyrwa na Piłsudzkiego,i dalej i dalej.....

 5. 5
  0
  ~ asd
  Wtorek, 14.04

  Wyrwy nie ma i jak juz posprzatane - zobaczcie jak roznica w opasce przy jezdni.

 6. 6
  +6
  ~ Jan Ściema
  Wtorek, 14.04

  Podpowiedź dla pani rzecznik - jeszcze był "Cyklon Stefan", który powodował, że asfalt podnosił się i opadał, rozbijając się na kawałki.

 7. 7
  0
  ~ sawe
  Wtorek, 14.04

  Władza nie jeździ po drogach tylko płynie dziury im nie straszne, kościoły zawsze się zwrócą

 8. 8
  +4
  ~ kanalarz
  Wtorek, 14.04

  a przejedzcie się Traugutta - jak są wyregulowane studnie i zasuwy wodociągowe - mieli rozkopaną całą ulicę i jak to zrobili, że jedzie sie jak po bruku. Czy ktoś nadzoruje te roboty - kto to odbiera i ile za to zapłacili, że ulica do remontu.

 9. 9
  0
  ~ Misia
  Środa, 15.04

  Pretensje ,żę dziury ?A czemu nie do wilka

 10. 10
  +2
  ~ abc
  Środa, 15.04

  Największy problem to chyba studnie. To wymysł jeszcze inżynierów poprzedniego systemu w naszym kraju. Teraz studnie robi się w linii krawężnika, albo obok ulicy, pod trawą lub chodnikiem, a na środku jezdni - żadnych pokryw studni. Tymczasem w Elblągu często są po 2 studnie obok siebie i nie sposób ich ominąć, Gdy studnia już jest wbita o 1 cm niżej niż asfalt, to każda ciężarówka będzie ją wbijać coraz głębiej z ogromną siłą, a osobówki to będą odczuwać.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.