Sobota, 6.06.2020, Imieniny: Dominika, Laura, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

To skandal! Kto odpowiada za taki stan nawierzchni dróg?

07.04.2015, 10:05:02 Rozmiar tekstu: A A A
 To skandal! Kto odpowiada za taki stan nawierzchni dróg?
fot. Adrian Sajko

Stan nawierzchni jezdni w naszym mieście woła o pomstę do nieba, a wyrwa znajdująca się przy CH Ogrody jest tego kolejnym przykładem. Nikt nawet nie pofatygował się, by zabezpieczyć miejsce, a kierowcy uciekają w popłochu na lewy pas.

Jadąc ul. Płk. Dąbka w stronę naszego nowego Centrum Handlowego, na wysokości billboardu świetlnego można dosłownie urwać zderzak. Przepisowi kierowcy, którzy nie przekraczają 50 km/h mają olbrzymie trudności z ominięciem wyrwy, która osiągnęła szerokość niemal całego lewego pasa.

Obserwując ten odcinek jezdni przez zaledwie kwadrans, można zauważyć pewien schemat zachowań - kierowcy w ostatniej chwili zauważają dziurę, ostro hamują, po czym odbijają w lewo, bo nie są w stanie jej ominąć czy wyhamować. Jest to bardzo niebezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu. Przy tak gwałtownej reakcji często kierowca nie ma czasu na spojrzenie w lusterka i prawidłową ocenę sytuacji.

Ciężko stwierdzić, ile czasu minęło, nim wyrwa osiągnęła takie rozmiary. Boli jednak fakt, że Miasto nie łata ich od podstaw, dbając o bezpieczeństwo swoich mieszkańców. Jeszcze bardziej bulwersujący jest brak zabezpieczeń na jezdni. W przypadku odpowiedniego oznakowania, kierowcy mieliby szanse na zdecydowanie wcześniejszą reakcję.

Co na to elbląski Urząd Miasta? Wysłaliśmy zapytanie z załączonymi zdjęciami. Do tematu powrócimy.

Magdalena Marcinkiewicz

Oceń tekst:

Ocen: 15

%86.7 %13.3
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (54)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ a, aa, aaa
  Wtorek, 07.04

  a UM pracuje obecnie nad ważneijszymi sprawmi, pan prezydent podobno postanowił powołać nowego -kolego-wiceprezydenta w ramach oszczędności ma się rozumić

 2. 2
  +16
  ~ Thunderbolt
  Wtorek, 07.04

  Polecam także jazdę przez Moniuszki. Wspaniałe dziury i wyrwy.

 3. 3
  +16
  ~ motozbyt
  Wtorek, 07.04

  Mój znajomy przeciął wczoraj na jednej z nich oponę.Do kogo ma wysłać rachunek??

 4. 4
  +10
  ~ sad
  Wtorek, 07.04

  Moniuszki, Dabka i powoli Grunwadzka - te ulice wolaja o pomste do nieba!

 5. 5
  +11
  ~ cieciorka
  Wtorek, 07.04

  Za taki stan drogi odpowiadają wszyscy ci, którzy nie chodzą na wybory, nie pracują i nie płaca podatków w Polsce i Elblągu oraz dziennikarze.......No ale z wykształcenia dziennikarzy w Elblągu nie ma?!

 6. 6
  +11
  ~ obserwator
  Wtorek, 07.04

  Nie ma winnych ?, przecież firma Skanska podpisała umowę z Miastem na bieżącą konserwację dróg w naszym mieście.

 7. 7
  +4
  ~ obserwator
  Wtorek, 07.04

  A po co dziennikarzom wykształcenie ??, przecież mamy przykład sbk z e 24 któremu wystarcza wykształcenie jedynie podstawowe i legitymacja dziennikarska własnej produkcji.

 8. 8
  +10
  ~ nieznana
  Wtorek, 07.04

  Urząd Miejski odpowiada za te dziury. Takie mamy dziury i to dość dawno i od dawna. Nikt się tym w Urzędzie nie przejmuje, nikogo to nie obchodzi, nawet tych gryzipiórków, którzy są odpowiedzialni za to. Wolą zapłacić za poniesioną szkodę w samochodzie, niż naprawiać dziury na ulicach naszego miasta. Ż E N A D A

 9. 9
  +4
  ~ ale o co chodzi?
  Wtorek, 07.04

  postkomuna wróciła do miasta to i wróciły dziury, co w tym dziwnego? normalna kolej rzeczy, zapewniam, że dziury bedą coraz większe i bedzie ich coraz więcej, dziury to taki znak rozpoznawczy postkomuchów,

 10. 10
  --2
  ~ lokers
  Wtorek, 07.04

  Oj tam. Po co tam jeździć. Ale za to mamy nową Częstochowską. Czyż to nie ważniejsza arteria? (przepraszam mieszkańców Częstochowskiej i w pełni rozumiem ich dotychczasowy problem, ale główne drogi powinny być ok)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.