Środa, 19.02.2020, Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Kierowca "16" po naszej interwencji został zdyscyplinowany

14.04.2015, 11:30:44 Rozmiar tekstu: A A A
Kierowca "16" po naszej interwencji został zdyscyplinowany

W Prima Aprilis nie wszystkim było do śmiechu. Pasażerowie autobusu nr 16 powiedzieli "DOŚĆ" i zgłosili się do nas w sprawie opryskliwego kierowcy, który nie otwiera drzwi pasażerom z zewnątrz jak i wewnątrz pojazdu. W dodatku na przystanku przy ul. Gwiezdnej pracownik spółki przewozowej przytrzasnął dwie panie, które opuszczały pojazd. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sprawa została zgłoszona i po weryfikacji zapisów z monitoringu podjęto decyzję o zdyscyplinowaniu kierowcy.

Sytuacja miała miejsce 1 kwietnia br. o godz. 7.39. Niestety to, co spotkało pasażerów podróżujących porannym kursem autobusu nr "16" nie było żartem.

Otrzymaliśmy zgłoszenie, że kierowca prowadzący pojazd z pętli Nad Jarem w stronę Gronowa  Górnego był wyjątkowo opryskliwy dla osób znajdujących się w pojeździe.
 

Zachowywał się skandalicznie. Ludzie chcieli wejść przednimi drzwiami, żeby kupić bilet (a podkreślam, że temperatury są od dawna dodatnie), a on bezczelnie odwracał wzrok albo wskazywał palcem środkowe drzwi. Podobna sytuacja miała miejsce wewnątrz. Ludzie chcieli wyjść, a nie mogli. To nie pierwszy raz, kiedy kierowca tak się zachowywał. Jednak gdy dojechaliśmy do przystanku przy ul. Gwiezdnej otworzył drzwi, po czym je zamknął i przyciął dwie Panie, które właśnie wysiadały. Tak się pasażerów nie traktuje, w końcu płacimy za usługę niemałe pieniądze i powinniśmy móc w spokoju  i należytych warunkach dojechać do pracy

- opowiadała zbulwersowana pasażerka "szesnastki".

Tego samego dnia wysłaliśmy zapytanie w tej sprawie do siedziby ZKM-u. Otrzymaliśmy informację, że sytuacja będzie wyjaśniana na podstawie nagrań z monitoringu.Dziś otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź od Michała Góreckiego, specjalisty ds. marketingu i komunikacji społecznej ZKM w Elblągu.

Kierowca na przystanku przy ul. Dąbka nie zachował odpowiedniej ostrożności przy wymianie pasażerów. Zbyt szybko rozpoczął zamykanie drzwi, nie zwracając uwagi na osoby które kierowały się już w tym czasie do wyjścia. Całe szczęście nie doszło do przytrzaśnięcia, ponieważ  autobusy komunikacji miejskiej są wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia – drzwi w momencie napotkania nawet delikatnego oporu, automatycznie otwierają się ponownie. Niestety potwierdziły się także informacje o nie otwieraniu przednich drzwi przez tego kierowcę. Przypomnę tylko, że kierowca jest zobowiązany otworzyć wszystkie drzwi przy których stoją pasażerowie wsiadający lub wysiadający z pojazdu.


ZKM wystąpił do przewoźnika obsługującego linię nr 16 o zdyscyplinowanie tego kierowcy. - Będziemy robić wszystko, aby tego typu sytuacje nie miały miejsca - dodał Michał Górecki.

W elbląskiej komunikacji miejskiej nic się nie zmieni, dopóki ludzie nie zaczną reagować na takie sytuacje. Każdy pasażer jest klientem płacącym za usługę, więc należy im się godziwy przejazd. Tego typu zdarzenia można zgłaszać telefonicznie lub bezpośrednio w siedzibie ZKM-u.
 

Magdalena Marcinkiewicz

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (27)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ oxx
  Wtorek, 14.04

  Proszę zweryfikować styl jazdy kierowcy linii nr 12. - kurs z Próchnika, ok. godziny 8:10. Notorycznie spóźniony, całe miasto przejeżdża na tzw. "luzie", tocząc się od przystanku do przystanku!!!

 2. 2
  +4
  ~ Mark
  Wtorek, 14.04

  Kolejny ,,jasnie pan szofer". majacy za nic pasazerow. Kiedy to sie zmieni ?

 3. 3
  +8
  ~ wowka
  Wtorek, 14.04

  ... przytrzasnął dwie panie, które opuszczały pojazd. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a PÓŹNIEJ JEST: autobusy komunikacji miejskiej są wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia – drzwi w momencie napotkania nawet delikatnego oporu, automatycznie otwierają się ponownie. widziałam, że to zabezpieczenie faktycznie działa więc W TREŚCI JEST BŁĄD :P

 4. 4
  +8
  ~ Kartofel
  Wtorek, 14.04

  "Kierowca na przystanku przy ul. Dąbka nie zachował odpowiedniej ostrożności przy wymianie pasażerów." Fajne określenie "wymiana pasażerów". Szkoda, że Górecki nie stwierdził: "Kierowca na przystanku przy ul. Dąbka nie zachował odpowiedniej ostrożności przy wyładowaniu ziemniaków." :-D

 5. 5
  +9
  ~ Elblążanka
  Wtorek, 14.04

  Ostatnio jechałam tą poranną "szesnastką" i chciałam wysiąść przednimi drzwiami ale pani, która kierowała pojazdem poinformowała mnie, że drzwi są zepsute i mam wysiąść środkowymi :))))

 6. 6
  --9
  ~ Kartofel
  Wtorek, 14.04

  Bo przednimi dżwiami sie nie wysiada!!! Ziemniaki powinny wysiadać środkowymi dżwiami. Jak ziemniakom sie nie podoba to z lacza. Kierowce popieram w stu procentach

 7. 7
  +4
  ~ Elblążanka
  Wtorek, 14.04

  Kartofel....wsiądź w autobus z rana i zobacz ile ludzi podróżuje w tych godzinach!!! skoro stoję przy tych drzwiach, to po co mam się pchać do wysiadania do drzwi środkowych??? poza tym na drzwiach nie jest napisane, którymi się wsiada, a którymi się wysiada....i chyba nie kartofel a BURAK :))))

 8. 8
  +1
  ~ won
  Wtorek, 14.04

  Dlaczego kierowcy ZKM w innych miastach są uprzejmi ,zyczliwi a w Elblągu???????????????

 9. 9
  --7
  ~ Kartofel
  Wtorek, 14.04

  Współczuje kierowcom wożenie tych ziemniaków,wyjątkowe buractwo.Widac po komentarzach

 10. 10
  +5
  ~ Rolnik
  Wtorek, 14.04

  Kartofel...Ty bulwo przegniła! Zamknij twarz jak nie masz nic mądrego do powiedzenia. Tobie głowa służy chyba tylko do jedzenia :)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.