Wtorek, 29.09.2020, Imieniny: Michalina, Michal, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Na Jelenią Dolinę slalomem. Droga doczeka się remontu?

24.03.2015, 14:48:33 Rozmiar tekstu: A A A
Na Jelenią Dolinę slalomem. Droga doczeka się remontu?
Fot. Adrian Sajko

Kilka dni temu poruszaliśmy temat dojazdu na Jelenią Dolinę autobusem. Powracamy do tematu tego atrakcyjnego dla elblążan miejsca oraz drogi, która tam prowadzi. Niestety na większy remont w tym roku Miasto pieniędzy raczej nie znajdzie. 

 

Po kilku latach nieobecności w Elblągu postanowiłem się wybrać na Jelenią Dolinę. Pamiętam jako dziecko spędzałem tam wiele czasu i chciałem wrócić do tego miejsca. Niestety droga jaką zastałem, zszokowała mnie. Stan drogi jest po prostu tragiczny. Czy Miasto planuje chociaż cząstkowy remont tej drogi? Przecież tam można uszkodzić samochód, aby nic się nie stało trzeba jechać wręcz slalomem, ale to nie zawsze zdaje rezultat

– pisze nasz czytelnik

 

Miasto na styczniowej sesji Rady Miasta uchwalało budżet na rok 2015. Niestety nie przewiduje on kapitalnego remontu ul. Jelenia Dolina. -Analizując potrzeby remontowe w skali całego miasta oraz uwzględniając realne koszty (niezbędne do zabezpieczenia tych zadań w budżecie miasta) konieczne jest ustalenie priorytetów działań inwestycyjnych i remontowych (m.in. w zakresie infrastruktury drogowej) – mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta.

 

Jak zauważa Joanna Urbaniak, władze Miasta podjęły decyzję o sporządzeniu szczegółowego planu w zakresie inwestycji drogowych oraz remontowych ulic na najbliższe lata. Do końca pierwszego półrocza ma zostać utworzona lista priorytetowych zadań w zakresie infrastruktury drogowej, które zostaną ujęte w planach budżetu na najbliższe lata. Ostateczny plan, po zatwierdzeniu będzie stanowił podstawę do planowania budżetu w okresie najbliższych kilku lat i podejmowania działań w celu realizacji tych zadań. 

 

Ulica Jelenia Dolina ma zostać wpisana do tego planu, z podziałem na trzy etapy realizacji robót. Etap I ma obejmować remont końcowego odcinka drogi, który jest w najgorszym stanie technicznym. Niestety nie wiadomo czy odbędzie się w tym roku, ponieważ do podjęcia ostatecznych decyzji dotyczących planu nie można określić ani zakresu robót  ani terminu. - Jeżeli etap I przebudowy Jeleniej Doliny nie znajdzie się w planie zadań na rok bieżący, to przeprowadzone zostaną na tym odcinku drogi roboty konserwacyjne polegające na wykonaniu remontu cząstkowego najbardziej niebezpiecznych ubytków tak, by poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego - dodaje Joanna Urbaniak

 

Miejmy nadzieje, że uda się zrealizować pierwszy etap remontu tej drogi w tym roku. Droga jest naprawdę w fatalnym stanie, a mieszkańcy często korzystają z uroków tego miejsca. 

 

Ines Kuraś

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Droga do Jeleniej Doliny ( zdjęć 36 )
Dodano: 2015-03-18 |  Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ mieszkający przy lesie .
  Wtorek, 24.03

  Drogę zniszczyły samochody wożące drzewa z lasu , to i niech lasy państwowe naprawiają .

 2. 2
  +4
  ~ wszyscy albo nikt
  Wtorek, 24.03

  Jest kasa na mazurskie drogi to i powinna być kasa na Elbląskie drogi.

 3. 3
  +6
  ~ $
  Wtorek, 24.03

  Spoko Pan Wróblewski załatwi kasiorę z Olsztyna przecie to funfle.

 4. 4
  +3
  ~ Obserwator
  Wtorek, 24.03

  Dobrze, że o tej drodze napisaliście. Teraz tam nie pojadę. Szkoda samochodu.

 5. 5
  +3
  ~ turysta
  Wtorek, 24.03

  W Elblągu brakuje jeziorka z kąpieliskiem miejskim latem. Może dałoby się to jeziorko przystosować na kąpielisko? Może nie potrzeba wiele - jakaś szersza polana przy brzegu jako plaża i jakiś pomost, oraz ratownik. Tylko czy woda odpowiednio czysta? Nie mówię że już zaraz czy za miesiąc. Trzeba to realizować po kawałku rok po roku. Tam nawet na spacery jest trudno pójść, bo ścieżki wyboiste, wąskie i kręte. Ale miejsce piękne.

 6. 6
  +2
  ~ To Ja Tam Jezdżę Też
  Wtorek, 24.03

  ~mieszkający przy lesie,masz racje,błota przy tym nawioza że po deszczu niebezpiecznie jechać.

 7. 7
  +2
  ~ sarka
  Środa, 25.03

  na inne głupoty urzędasów to kasa jest a na takie naprawde pożyteczne rzeczy dla mieszkańców to nie ma.!!!!

 8. 8
  +1
  ~ rysiek
  Środa, 25.03

  Dla miasta z dochodem w w wysokości ponad 500 mln zł to powinien być drobiazg. Super włodarzy wybierają wyborcy od lat.

 9. 9
  +2
  ~ turban
  Środa, 25.03

  ta droge nalezalo wyremontowac przed zamknieciem trasy na lecze i naprawa mostku. wtedy bylby normalny objazd. kiepskich mamy wlodarzy miasta. ta droga zniszczona, stanela budowa chodnika na fromborskiej, wiadukt na nowodworskiej sie posypal, most uni europejskiej tez juz sie zaczyna sypac. chodniki w miescie w fatalnym stanie, drogi rowerowe wykonane byle jak i byle gdzie. a tymczasem towarzysz wrobel kilka lat temu lekka reka wywalil 80 mln zl na nowe super hiper drogi i chodniki na modrzewinie do tego piekne lampy. a to wszystko gdzies tam w pustum polu. tylko w polsce ten czlowiek chodzic moze jeszcze na wolnosci i pelnic taka wysoka funkcje. kogo zescie wybrali idioci?!

 10. 10
  +1
  ~ Kondek
  Środa, 25.03

  Z ulicami w mieście od lat nie jest ciekawie.Co nowa władza, to nowe obietnice.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.