Piątek, 10.07.2020, Imieniny: Amelia, Filip, Witalis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Czy system detekcji pojazdów działa sprawnie? Piesi czekają tu na przejście 10 minut

23.04.2013, 08:00:48 Rozmiar tekstu: A A A
Czy system detekcji pojazdów działa sprawnie? Piesi czekają tu na przejście 10 minut
fot. Aleksandra Szymańska

Na dwuetapowym przejściu dla pieszych zlokalizowanym przy ul. 3-go Maja, przycisk wywołujący zielone światło jest popsuty. W związku z tym, że nie jest to zbyt ruchliwa ulica, piesi przechodzą na czerwonym świetle, często nie czekając na właściwą sygnalizację.

Jest to skrzyżowanie w pełni zautomatyzowane. W jezdni są zlokalizowane czujniki, które służą detekcji zajętości pasa ruchu. Kiedy jest na nim duża ilość pojazdów, dla pieszych pali się czerwone światło. Dopiero kiedy z pasa zjadą auta, automatycznie zapala się zielone.

Czemu więc służą przyciski zlokalizowane przy przejściu? - Przyciski dla pieszych są formą wykrywania i regulowania ruchu na danym przejściu - mówi Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego UM. - Po ich naciśnięciu w odpowiednim czasie (z uwzględnieniem ilości pojazdów na poszczególnych pasach ruchu) program uruchamia światło zielone dla pieszych – dodaje.

Jednak przy wskazanym przez nas przejściu te przyciski działają niesprawnie. - W czwartek (18.04.) na wskazanym skrzyżowaniu firma obsługująca sygnalizację świetlną w mieście (AMP Consultant) dokonała szczegółowego sprawdzenia przycisków i nie stwierdziła żadnych usterek – twierdzi Łukasz Mierzejewski. - Natomiast 19 marca bieżącego roku odnotowano w tym miejscu uszkodzenie przycisku (dewastację). Przycisk wymieniono – mówi rzecznik.

Jak wynika z naszych obserwacji, a także mieszkańców przyciski nie działają tak, jak powinny. - Każdego dnia korzystam z tego przejścia. Często spieszę się na autobus, a przystanek jest zlokalizowany po drugiej stronie. Widzę, że ludzie stojący ze mną tylko rozgladają się czy ktoś nie wykona pierwszego ruchu i nie przejdzie na czerwonym świetle – mówi mieszkanka Elbląga, 42-letnia Janina.

"Pracownicy firmy AMP Consultant, która odpowiada za obsługę sygnalizacji prowadzi przeglądy pracy sygnalizacji. Są one wykonywane codziennie przez cały tydzień" - Takie informacje uzyskaliśmy w Biurze Prasowym Urzędu Miejskiego. Jeśli to nie jest jedyne przejście, gdzie przyciski nie działają sprawnie należy usterkę zgłosić do Departamentu Rozwoju Inwestycji i Dróg pod numerem telefonu (55) 2393243.
 

MK

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ doradca
  Wtorek, 23.04

  jaka firma takie przyciski, do wymiany jedni i drudzy, nie potrafią najprostrzej sprawy załatwić, narażają ludzi na przecdhodzenie na czerwonym, wymiana jest niezbędna

 2. 2
  +3
  ~ yaro
  Wtorek, 23.04

  To nie ulica 3 maja tylko przedłużona Nitchmanna

 3. 3
  +6
  ~ Pieszy
  Wtorek, 23.04

  To jeszcze nic. Tam jest miejsce, gdzie na środku "wysepki" przycisk jest tylko dla jednej strony, a dla drugiej już nie. Ostentacyjnie przechodzę na czerwonym, wciskam przycisk, wracam na czerwonym i czekam na zielone. Może to idiotyczne, ale może idiotyczne czyny dadzą do zrozumienia komuś, że zrobił idiotyczne rozwiązanie.

 4. 4
  +6
  ~ turban
  Wtorek, 23.04

  Ten kto projektowal obecne skrzyzowania to skonczony gląb!! to co sie teraz buduje juz na starcie jest skopane, glupie rozwiazanie, brak tuneli,wiaduktow wszystko na jedno kopyto z mnostwem sygnalizatorow. cale centrum miasta ktore zostalo rozkopane nie bedzie posiadac zadnych innowacyjnych rozwiacan, a cale 2 letnie wykopy ogranicza sie ttylko do kosmetyki jaka jest postawienie nowych sygnalizatorow i polozenie nowego asfaltu. zenada! ktos powinien za tyo beknac. jUZ DAWNO POWINNO SIE BYBUDOWAC SZEROKI TUNEL POD SKRZYZOWANIEM TEATRALNA,KROLEWIECKA,PLK DABKA,NOWOWOEJSKA, tak by w miejscu gdzie teraz znajduja sie tory i jezdnia byl duzy plac na ktorym moglaby powstac ogromna galeria handlowa a caly ruch przeniesiono by pod ziemie, tramwaj wjezdzalby w tunel obok kiosku lotto przy merino a w

 5. 5
  +4
  ~ turban
  Wtorek, 23.04

  a wyjezdzalby na wysokosci bylej stacji bensynowej na krolewieckiej i na plk dabka kolo banku. Na browarnej powinna zostac utworzona droga wzdluz kanalu ktora laczylaby most unijny ze starym miastem. na skrzyzowaniach pozdejmowac sygnalizatory dla pieszych tak zeby nie musieli stac a zamiast sygnalizatorow dac zarobic bezdomnym,przebrac ich w jaskrawe kurtki dac w reke tablice ze znakiem stop i niech przeprowadzaja ludzi, tzreba przebudowac most unijny tak aby byl tez dla pieszych i puscic tramwaj za kanal. te wszystkie remonty ktore teraz robia to kpina i za 15 lat znowy wszystko rozwala bo beda poprawiac, cyrk!

 6. 6
  +4
  ~ 123
  Wtorek, 23.04

  Też przechodzę tam na czerwonym świetle i na tym obok przejsciu też...Ile można czekac na zielone?To jest jakas masakra....

 7. 7
  +2
  ~ mieszkanka
  Wtorek, 23.04

  To jest bzdura ze zielone zapala się jak jest małe natężenie samochodów bo ono sie nie zapali jak ktoś (w porę!) nie naciśnie przycisku! Jak jest już parę sekund za późno (chociaż przejść jeszcze spokojnie można by) to nawet po włączeniu przycisku się nie zapali. To dotyczy całego skrzyżowania przy szkole muz. A na rzeczonym przejściu przycisk rzeczywiście był zdewastowany i po miesiącu wymienili, a teraz nie działa następny. Tam przejść to jest paranoja. Jak widzę ze po drugiej stronie ktoś stoi i nie wciska przycisku, to już idę na czerwonym bo moje wciśniecie za kilka sekund już nic nie da! I trzeba by czekać na następną zmianę czyli 5 min. Jak się wie jaka jest kolejność puszczania samochodów, to można iść, gorzej jak idą zniecierpliwieni i wtedy ruszają auta...

 8. 8
  +2
  ~ elblążanin bezpartyjny
  Wtorek, 23.04

  A Strażnicy Miejscy mają to głęboko , oni czatują aby walnąć komukolwiek mandat. DO LIKWIDACJI TĄ straż WRAZ ICH SZEFEM -

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.