Piątek, 27.05.2022, Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Wichura przewraca płot na Zawadzie. Czy ktoś się tym zajmie? (aktualizacja)

25.03.2012, 14:30:03 Rozmiar tekstu: A A A
Wichura przewraca płot na Zawadzie. Czy ktoś się tym zajmie? (aktualizacja)
fot. Majka Brejdak

Słońce nad Elblągiem zachęca do spacerów, ale kto się zdecydował na wyjście z domu przeżył niemiłą niespodziankę. Bardzo silny, zimny wiatr zniechęca do przebywania na świeżym powietrzu, zwłaszcza, gdy wokół fruwają śmieci lub, jak w przypadku mieszkańców ulicy Kalenkiewicza, styropianowe płyty z rozpoczętej budowy. Co gorsza nie tylko lekkie płyty porywa wiatr. Obecnie siłuje się z metalowym ogrodzeniem i wszystko wskazuje na to, że ma szansę wygrać to starcie.

Zapytaliśmy dyżurnego Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Bogdana Mozanka, czy ledwo trzymający się płot zostanie  zabezpieczony zanim komuś stanie się krzywda. W odpowiedzi usłyszeliśmy - O12.35 poinformowałem Zarząd Spółdzielni Zakrzewo o zaistniałej sytuacji. Dyżurujący tam Pan obiecał, że powiadomi podwykonawcę, który zajmie się tą sprawą.

Skontaktowaliśmy się zatem ze Spółdzielnią Zakrzewo. Tam telefon odebrał ochroniarz Paweł Nowacki, od którego usłyszeliśmy: - To było zgłaszane. Zgłosiłem to kierownikowi po 13-tej i on miał się tym zająć. Myślę, że dzisiaj to zostanie rozwiązane. Sądzę, że na pewno ktoś się z podwykonawcą skontaktował.

Tuż przed 14-tą zadzwonił do nas mieszkaniec ul. Kalenkiewicza, który obawia się, że ToiToi znajdujący się na placu budowy zaraz się przewróci i mieszkanka Zawady, która bezskutecznie usiłowała skontaktować się z kierownikiem budowy. - Szukałam tablicy z numerem telefonu do kierownika budowy, ale okazało się, że ta,  która stoi przy klatce ma numer tylko do tego, który zajmuje się pierwszym blokiem przy Kalenkiewicza – mówi zaniepokojona mieszkanka Zawady. – Zadzwoniłam pod podany na niej numer, ale kierownik budowy, z którym rozmawiałam nie umiał powiedzieć z kim się skontaktować w sprawie „fruwającego” płotu, natomiast sam nie mógł nic zrobić na cudzej budowie.

Po informacjach uzyskanych od mieszkańców osiedla o zagrożeniu powiadomiliśmy  telefonicznie prezesa zarządu spółdzielni ds. technicznych Adama  Łuszczyka .

Dochodzi 15:00. Wiatr nie ustępuje, powalony częściowo płot opiera się jeszcze jego naporowi, ale na placu budowy poza patrolem Straży Miejskiej nikt się jeszcze nie pojawił. Za to widać wyraźne poruszenie wśród mieszkańców, którzy wychodzą na balkony, żeby sprawdzić efekty niszczycielskiej działalności żywiołu.

 A na placu zabaw, który znalazł się w obrębie budowy, beztrosko bawią się dzieci.
 
Aktualizacja:


Otrzymaliśmy sygnał, że o godz. 15:00, na placu budowy, pojawiły się osoby, które przystąpiły do naprawy zniszczeń.

Do godziny 17:00 prace zostały zakończone.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%28.6 %71.4


Galeria / Szalejąca wichura na Zawadzie ( zdjęć 20 )
Dodano: 2012-03-25 | fot. Majka Brejdak
0

Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ inc
  Niedziela, 25.03

  co za rodzice wupuscili na pastwe "niszczycielskiego zywiolu"dzieci o bosh... i ten toitoi jaka troska mieszzkancow o cudze mienie...plakac sie chce ze spoleczenstwo takie obywatelskie

 2. 2
  +6
  ~ dorpod
  Niedziela, 25.03

  Jasne, najlepiej niech ten płot pofrunie, zobaczymy czy wybije komuś okna a może utnie głowę. Wtedy będzie o czym gadać. A tak, naprawią i nie będzie atrakcji. Faktycznie lepiej być bezmyślnym, bezdusznym, zamkniętym w swoim ciepłym domku egoistą.

 3. 3
  0
  ~ anonim
  Niedziela, 25.03

  czyli jednak patrol Strazy Miejskiej potrafił zadziałac pozytywnie...

 4. 4
  --4
  ~ z Kaenkiewicza
  Niedziela, 25.03

  Brawo Najwspanialszy Menadżer Spółdzielni Pan PREZES Techniczny wychodzi jak interesuje się inwestycjami i bezpieczenstwem,najważniejszy ten kto wygrał przetarg na docieplenie.

 5. 5
  +7
  ~ robol
  Niedziela, 25.03

  niech bachory w taką pogodę siedzą w domu, dzisiaj niedziela - ludzie silny wiatr a nie tsunami!!!

 6. 6
  --7
  ~ as
  Niedziela, 25.03

  jak z tym przetargiem to prawda, to dziękujemy zarządowi - szczególnie technicznemu, no i radzie oczywiście bo to zaakceptowała to, a teraz pewnie będzie mówić że nie miała nic z tym wspólnego, za wydanie łatwą ręką z naszych pieniędzy 700 tys. złotych, a wystarczyło tylko wystąpić do firm które zajęły 1 miejsce w przetargu o złożenie wyjaśnień lub o uzupełnienie oferty, ale po co, jakby zarząd robił to ze swoich prywatnych pieniędzy to by dbał o swój interes, a tak po co, przecież to nie ich pieniądze, lokatorzy i tak wszystko zapłacą, 700 tys. na spółdzielnie to "grosze", a że przy okazji ktoś coś zarobi, może techniczny albo jego zięć, tylko tak dalej, teraz okazało się iż wygrały "właściwe firmy", podobno jakiś czas temu obecny techniczny przychodził z jedną z firm w poszukiwaniu robót, teraz jest po drugiej stronie to nie musi już prosić, właściwa firma już robi, mam nadzieję że nie odpuścimy tak łatwo tego tematu i odpowiednie organy zajmą się tym, zweryfikują działanie zarządu na szkodę spółdzielni - marnotrawstwo na 700 tys. zł, sprawdzą powiązania technicznego z jedną z firm, no i zięcia technicznego - przedstawiciela technicznego ...., niektórzy pracownicy spółdzielni zaraz po rozstrzygnięciu przetargu już się bali i mówili że to śmierdząca sprawa, i może się kiepsko dla niektórych skończyć, mam nadzieję że ktoś to wyjaśni ...

 7. 7
  --2
  ~ polki
  Niedziela, 25.03

  Syf totalny!

 8. 8
  +2
  ~ dzieci z zawady
  Niedziela, 25.03

  bachora to twoja matka wydała na świat

 9. 9
  --4
  ~ sa
  Niedziela, 25.03

  Takiego bajzlu nie było za żadnego Zarządu.

 10. 10
  +10
  ~ kumaty
  Niedziela, 25.03

  Na zawadzie, przede wszystkim w przejściach między blokami wieje tak silny wiatr, że kiedyś chciano wybudować w jednym z takich przejść tunel aerodynamiczny dla Adama Małysza. Projekt jednak szybko upadł.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0413258075714