Piątek, 19.07.2024, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Biblioteka dzieciom zajęcia w czerwcu

30.05.2024, 10:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Biblioteka dzieciom zajęcia w czerwcu

Z biblioteką nie ma nudy! Przez cały czerwiec w Bibliotece Elbląskiej będzie mnóstwo fantastycznych zajęć dla najmłodszych i ich opiekunów, oczywiście inspirowanych książkowymi historiami. Przygotowaliśmy atrakcje na Dzień Dziecka, Tydzień Czytania Dzieciom oraz spotkania w bibliotecznych cyklach. Zapraszamy!

 

 

1 czerwca, godz. 10:00, Elkamera, ul. św. Ducha 3-7 – Legenda Muminków: warsztaty dla dzieci w wieku 5-8 lat wraz z opiekunami (obowiązują zapisy: tel. 55 625 60 32, cena: 12 zł/dziecko)

 

W trakcie warsztatów dzieci poznają niezwykłą legendę Muminków i przeniosą się w świat stworzony przez Tove Jansson. Przewidziane atrakcje:


– poznanie historii Muminków;
– czytanie wrażeniowe książek o Muminkach;
– wyszukiwanie Muminków z sensorycznego pudełka;
– szukanie podobizny małej Mi w Elkamerze;
– drukowanie na korektorce;
– zabawy sensoryczne z żywiołami;
– słuchanie i oglądanie książki Tove Jansson z wycięciami „Co było potem?”;
– ozdabianie mapy Doliny Muminków.

 

1 czerwca, godz. 12:00, filia nr 3 przy al. J. Piłsudskiego 17 – Biblioteczny Dzień Dziecka dla dzieci w wieku 3-9 lat wraz z opiekunami (wstęp wolny)

 

W programie: głośne czytanie opowiadania „Dzień Dziecka w Bullerbyn” Astrid Lindgren, warsztaty plastyczne, malowanie twarzy, zwierzaki z balonów i jeśli pogoda dopisze duże bańki mydlane.

 

1 czerwca, godz. 12:00, Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj, ul. Zamkowa 1 – Dzień Dziecka z Muminkami dla dzieci w wieku 5+ wraz z opiekunami (wstęp wolny)

 

Zapraszamy na zajęcia literacko-plastyczne, które będą inspirowane opowiadaniami Tove Jansson.

 

3-7 czerwca, godz. 15:00-16:00, Elkamera, ul. św. Ducha 3-7 – Spotkania z czytaniem (wstęp wolny)

 

Z okazji Tygodnia Czytania z Cała Polska Czyta Dzieciom zapraszamy wszystkie chętne dzieci, które kochają słuchać opowieści. W tym tygodniu będziecie mogli wysłuchać fantastycznej książki pt. „Mała wiedźma Bazylka” Katarzyny Szestak i Elżbiety Wasiuczyńskiej. To tegoroczna laureatka III nagrody w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Spotkania z czytaniem będą okazją by zatrzymać się przy lekturze i przenieść się do magicznego świata wyczarowanego w książce.

 

5 czerwca, godz. 10:30, Lokomotywa, ul. Ogólna 59 – „Stacyjka”: spotkanie dla dzieci w wieku 2-3 lata wraz z rodzicami/opiekunami (obowiązują zapisy: tel. 55 625 60 90)

 

Zajęcia będą inspirowane książką Julii Donaldson pt. „Gruffalo”. Dzieci będą miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne przygotowane w oparciu o książkę i poznać zabawną historię o pewnej małej, ale bardzo odważnej myszce. W programie zajęć również zabawy ruchowe, piosenki z pokazywaniem i inne atrakcje.


„Stacyjka” to dynamiczne, pełne zabawy zajęcia dla najmłodszych (2-3 lata) w oparciu o dziecięcą literaturę. Celem zajęć jest wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka poprzez obcowanie z literaturą, która jest źródłem wielu przeżyć i wrażeń oraz niezastąpionym sposobem wzbogacania wyobraźni u dziecka.

 

6 czerwca, godz. 11:00, Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj, ul. Zamkowa 1 – Spotkanie w Klubie Książkowych Ludków dla dzieci w wieku 2-3 lata wraz z rodzicami/opiekunami (wstęp wolny)

 

8 czerwca, godz. 11:00-15:00, Kostka, ul. Wybickiego 20 – Planszówkowy Zawrót Głowy: rozgrywki gier planszowych (wstęp wolny)

 

Zapraszamy młodszych, starszych, rodziny i grupy znajomych na rozgrywki gier planszowych.

 

13 czerwca, godz. 16:30, Lokomotywa, ul. Ogólna 59 – „Bajkowy podwieczorek” dla dzieci w wieku 4-6 lat wraz z opiekunami (obowiązują zapisy: tel. 55 625 60 90)

 

Tym razem na swoje podwórko zaprosi dzieci Reksio, bohater opowiadania Anny Sójki „Przygoda w górach”. Reksio mieszka na wsi z przyjaciółmi: psem Azorem, krową Krasulą, koniem Maurycym, świnką Balbinką i kurami. Zawsze służy im dobrą radą i znajduje dla nich czas. Zbliżają się wakacje i Reksio wybiera się w góry. Czy dobrze przygotował się do górskich wędrówek? O tym przekonają się dzieci podczas najbliższego „Bajkowego podwieczorku”. Zajęcia będą urozmaicone zabawą, piosenkami i innymi atrakcjami.


„Bajkowy podwieczorek” to cykl popołudniowych spotkań w bibliotece dla małych czytelników w wieku 4-6 lat, mający na celu stworzenie bezpiecznej przestrzeni do słuchania, czytania, zabawy oraz tworzenia w oparciu o literaturę dla najmłodszych.

 

15 czerwca, godz. 11:00, Kostka, ul. Wybickiego 20 – „Ja też potrafię”: warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 6-10 lat (obowiązują zapisy: tel. 55 625 60 95)

 

Podczas zajęć uczestnicy wykonają prezent dla taty na Dzień Ojca.

 

20 czerwca, godz. 11:00, Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj, ul. Zamkowa 1 – Spotkanie w Klubie Książkowych Ludków dla dzieci w wieku 2-3 lata wraz z rodzicami/opiekunami (wstęp wolny)

 

22 czerwca, godz. 11:00-15:00, Kostka, ul. Wybickiego 20 – Planszówkowy Zawrót Głowy: rozgrywki gier planszowych (wstęp wolny)

 

Zapraszamy młodszych, starszych, rodziny i grupy znajomych na rozgrywki gier planszowych.

 

22 czerwca, godz. 12:00, Lokomotywa, ul. Ogólna 59 – „Kreatywna Lokomotywa”: zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 5+ (obowiązują zapisy: tel. 55 625 60 90)

 

Zbliżają się wakacje i najwyższy czas pomyśleć o ochronie przed słońcem. Dlatego też zaprosimy dzieci do wykonania przeciwsłonecznych daszków, które z pewnością przydadzą się na wakacyjne wyprawy. Praktyczny i łatwy do wykonania daszek z papierowego talerzyka będzie można dowolnie ozdobić, przez co nabierze on osobistego charakteru.

 

22 czerwca, godz. 12:00, filia nr 3 przy al. J. Piłsudskiego 17 – Rodzinne warsztaty literacko-plastyczne „Hura! Już wakacje” dla dzieci w wieku 3-9 lat wraz z opiekunami (wstęp wolny)

 

Inspiracją zajęć będzie opowiadanie Nadii Berkane i Alexis Nesme pt. „Marysia nad morzem”.

 

 

 

Biblioteka Elbląska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.86011695861816