Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Jak listopad to oczywiście czas na Koncert Donacyjny

15.11.2023, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jak listopad to oczywiście czas na Koncert Donacyjny

Jak listopad to oczywiście czas na Koncert Donacyjny,  który jest okazją do podziękowania członkom ETK, mieszkańcom Elbląga, darczyńcom, partnerom i wolontariuszom za ten 2023 mijający już rok. Będzie to też finał programu stypendialnego „Promocje”. Kto w tym roku otrzyma stypendium? Na co je przeznaczy? Przekonamy się już 20 listopada 2023 r. (poniedziałek) w gościnnych progach Biblioteki Elbląskiej.


Na scenie, w „Gali musicalowo-operetkowej” usłyszymy najciekawsze utwory tego gatunku w interpretacji  Joanny Nawrot (sopran) oraz tria smyczkowego „MEZZO” w składzie: Tomasz Kaczor (skrzypce), Patryk Purzycki (altówka), Jakub Grzelachowski (wiolonczela).
Joanna Nawrot jest absolwentką wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku - klasa śpiewu solowego prof. dra hab. Stanisława Daniela Kotlińskiego. Ukończyła studia wyższe na wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, ponadto studiowała w Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie śpiewu prof. Moniki Swarowskiej-Walawskiej. Związana z Operą Bałtycką w Gdańsku, jako solistka współpracująca. Ukończyła wokalne kursy mistrzowskie u wybitnych polskich pedagogów śpiewu operowego, a także plastyki ruchu scenicznego  i teatru. Debiutowała partią Krystynki w operetce „Ptasznik z Tyrolu” Karla Zellera wystawionej na deskach Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz partią Vitelli z opery W. A. Mozarta ,,Łaskawość Tytusa”. Jej talent mogli poznać uczestnicy wielu krajowych festiwali, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu „Muzyka u źródeł” (Lądek Zdrój), Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. Jana Kiepury (Krynica Zdrój), II Międzynarodowym Festiwalu Operetkowym im. Iwony Borowickiej „Muzyka na Wiśle” (Kraków).


Wystąpiła z recitalem pieśni polskich w Civica Scuola di Musica Claudio Abbado  w Mediolanie oraz Casa Verdi, a także we Florencji. Występuje w kraju i za granicą  z repertuarem klasycznym - operowym i operetkowym oraz z repertuarem piosenek Anny German. Współpracuje z wieloma solistami, dyrygentami, artystami z kraju i ze świata. Jest finalistką Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anna German i nagrała płytę z jej utworami „Anna German. Niezapomniana”.


Gościem wieczoru będzie też trio smyczkowe „MEZZO”. Powstało w 2017 roku. Skład zespołu stanowią absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku: Tomasz Kaczor, Patryk Purzycki i Jakub Grzelachowski. Trio w swoim repertuarze ma zarówno dzieła muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej. Zespół prowadzi aktywną działalność koncertową.


W roku 2021 z inicjatywy muzyków powstał MEZZO Music&Art Festiwal, do którego zaprosili artystów ze świata muzyki i sztuki, łącząc koncert z wystawą dzieł fotografii.


Tomasz Kaczor – skrzypce; ukończył Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki   w Gdańsku w klasie skrzypiec dr hab. Anny Wandtke-Wypych. Umiejętności gry na skrzypcach doskonalił również pod okiem wybitnych pedagogów, takich jak prof. Krystyna Jurecka oraz prof. Bartosz Bryła. Po studiach odbywał praktyki w rzymskim Conservatorio di musica Santa Cecilia, jednocześnie współpracując z orkiestrami w Rzymie i innych włoskich miastach. Współpracuje z wieloma polskimi orkiestrami, między innymi z: Polską Filharmonią Bałtycką w Gdańsku, Polską Filharmonią Sinfonia Baltica w Słupsku, Operą Bałtycką w Gdańsku. W 2017 roku rozpoczął współpracę z Polską Filharmonią Kameralną Sopot.


Patryk Purzycki – altówka; ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku  w klasie dra hab. Błażeja Maliszewskiego. Studiował również w prestiżowej Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Stuttgart. Od roku 2021 r. współpracuje ze swoją Alma Mater w roli pedagoga altówki i kameralistyki. Jest laureatem międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów altowiolowych, a także wielu konkursów muzyki kameralnej. Jako solista występował z Elbląską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Camerata Gedania oraz Kameralną Orkiestrą Młodych. Na co dzień współpracuje z Polską Filharmonią Bałtycką, Operą Bałtycką, Polską Filharmonią Kameralną Sopot. Współpracuje również z Muzeum II Wojny Światowej oraz Europejskim Centrum Solidarności. Od roku 2022 jest muzykiem Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku.


Jakub Grzelachowski – wiolonczela; w roku 2022 zakończył naukę w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie dra hab. Błażeja Golińskiego. W latach 2019-2021 uczestniczył w prestiżowym kursie orkiestrowym „Akademia Orkiestrowa NFM” organizowanym przez Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu. Laureat ponad 50 konkursów krajowych i zagranicznych. W 2021 roku otrzymał Stypendium Ministra Kultury  i Dziedzictwa Narodowego oraz Nagrodę Artystyczną Prezydenta Miasta Elbląga za dotychczasowe osiągnięcia artystyczne. Jako solista występował z Elbląską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Kameralną Akademii Muzycznej, Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną oraz Orkiestrą Kameralną Baltic Alians. Od roku 2021 Jakub Grzelachowski współpracuje z Akademią Muzyczną w Gdańsku w Katedrze Kameralistyki oraz Katedrze Instrumentów Smyczkowych. W roku 2021 objął stanowisko muzyka kameralisty w Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.

 

Partnerzy koncertu: Biblioteka Elbląska; Agencja Reklamowa Elposter


Patronat medialny: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl


Zapraszamy do Biblioteki Elbląskiej 20 listopada 2023 r. godz. 17.00. Wstęp wolny.

 

 

Biblioteka Elbląska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2756471633911