Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

„Mój boski rozwód”

16.08.2023, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Mój boski rozwód”

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zapraszają na finał „XXVI Letniego Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2023”. Tegorocznym finałem będzie monodram w wykonaniu Teresy Suchodolskiej - „Mój boski rozwód”.

 

Sztuka Geraldine Aron, irlandzkiej dramatopisarki, odniosła międzynarodowy sukces i jest uwielbiana przez widzów. Była wystawiana w 28 krajach i grana setki razy. Na elbląskiej scenie premiera odbyła się w 2021 r. i spektakl ten wciąż cieszy się dużą popularnością.
„Mój boski rozwód”, to monodram o miłości i zdradzie; zabawny i wzruszający.

Angela (w tej roli Teresa Suchodolska), to urocza kobieta w średnim wieku, która musi zmierzyć się z zupełnie nową dla siebie sytuacją – odejściem męża. Porzucona dla „młodszego modelu”, każdego kolejnego dnia, stara się ułożyć swoje życie na nowo z nadzieją na znalezienie miłości życia. Jest to pełna humoru, ciepła i życiowej mądrości opowieść o przemijaniu, opowieść o miłości i zdradzie, przyjaźni i seksie, ale i o radzeniu sobie z samotnością. Tekst ten, to szereg dowcipnych spostrzeżeń na temat relacji damsko-męskich, przyjaźni i zazdrości, miłości i seksu.


Elbląski sukces spektakl zawdzięcza przede wszystkim Teresie Suchodolskiej, która fantastycznie wciela się w rolę kobiety, z jednej strony porzuconej, pełnej rozterek, zaś z drugiej przekonanej, że dopiero teraz zaczyna się jej życie.


Teresa Suchodolska jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu). Z elbląskim teatrem związana od 1995 r. Ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień.  

Jej kreacje mogliśmy oglądać m.in. w „Tajemniczym ogrodzie”,  „Balladynie”, „Weselu”, „Skrzypku na dachu” czy „Królowej śniegu”.
Na elbląskiej scenie spektakl „Mój boski rozwód” reżyserowała Agnieszka Płoszajska, autorem scenografii i kostiumów jest Wojciech Stefaniak a opracowania muzycznego Krzysztof Jaszczak. Prawa autorskie: Fundacja PRO ARTE w Warszawie.


Na spektakl zapraszamy 20 sierpnia 2023 r. godz. 17.00.


Tradycyjnie jednak zaczynamy, ostatnim już w tej edycji, spacerem przyrodniczo-historycznym pod wspólnym tytułem „Tajemnice Bażantarni”. Zbiórka w niedzielę o godz. 15.30 pod muszlą koncertową a zapowiadane w tytule tajemnice zdradzą pracownicy Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej.


Organizatorem Letniego Salonu Muzycznego jest Elbląskie Towarzystwo Kulturalne a tegorocznymi Partnerami są: Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej, Zarząd Zieleni Miejskiej, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, Nadleśnictwo Elbląg, Agencja Reklamowa Elposter Jolanta Olszewska, Sekcja Emerytów i Rencistów ZNP w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne.

 

 

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1979939937592