Niedziela, 3.03.2024, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Za nami kolejne spotkanie w ramach Letniego Salonu Muzycznego - zobacz zdjęcia

17.07.2023, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami kolejne spotkanie w ramach Letniego Salonu Muzycznego - zobacz zdjęcia
Fot. K. Zimnicki

„Duosobienie”- to tytuł niedzielnego (16 lipca) spotkania w ramach XXVI Letni Salon Muzyczny "Bażantarnia" 2023. Na scenie muszli koncertowej mogliśmy posłuchać krakowskiego trio. Dziękujemy Państwu za wspólnie spędzone popołudnie!


Tym razem w Bażantarni wystąpili: Małgorzata Walenda, Marcin Konieczkowicz, Dawid Sulej Rudnicki.


Małgorzata Walenda to aktorka, wokalistka, absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Była aktorką Teatru Nowego w Poznaniu, od 2022 roku jest w zespole Teatru Muzycznego Capitol, laureatka konkursów takich jak: Pamiętajmy o Osieckiej, Przegląd Piosenki Aktorskiej, Singing Mask czy Nowa Tradycja.


Marcin Konieczkowicz to saksofonista, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Laureat wielu konkursów m.in. Blue Note Poznań Competition, Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu, RCK Pro Jazz Festival, czy Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych „Jupiter”. Prowadzi ożywioną działalność koncertową, głównie na deskach krakowskich klubów jazzowych m.in. z zespołami Dawida Suleja Rudnickiego, Wojciecha Groborza, Kuby Banaszka oraz z własnymi formacjami.


Dawid Sulej Rudnicki to kompozytor, pianista i autor tekstów. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Pedagog Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie i Krakowskiej Akademii Tańca "L`art de la Danse". Gościnnie wykładał w Instytucie Komunikacji i Mediów na Uniwersytecie w Oslo. Autor piosenek, muzyki do spektakli i filmów, doktor sztuki, laureat licznych konkursów, m.in Transatlantyk Poznań International Film and Music Festival, Legnica Cantat, Komeda Jazz Festival, Iława Old Jazz Meeting, Jazz Improvizacjia -Wilno czy Nowa Tradycja.


W koncercie usłyszeliśmy przede wszystkim utwory lidera grupy Dawida Suleja Rudnickiego. Ostatni utwór o Elblągu skradł serca całej publiczności. Jeszcze raz bardzo za to dziękujemy!


Przed koncertem odbył się spacer przyrodniczo-historyczny - „Tajemnice Bażantarni” w trakcie którego pracownicy Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej opowiadali o tajemnicach Bażantarni.


 Fot. K. Zimnicki


Partnerzy: Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej, Nadleśnictwo Elbląg, Lasy Państwowe, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu, Elposter Jolanta Olszewska, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Sekcja Emerytów i Rencistów ZNP w Elblągu, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne


Patronat Medialny: portEl.pl , Truso.tv,  Bogaty Region - Elbląg


Finansowanie:


Zrealizowano przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląg  -  Miasto Elbląg

Zrealizowano przy współudziale finansowym  Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego - Warmia i Mazury. Zdrowe życie, czysty zysk.

 

 

 

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.96829199790955