Piątek, 19.07.2024, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

„Kantata na cztery skrzydła”

27.07.2023, 11:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Kantata na cztery skrzydła”

To w lipcu ostatnia propozycja XXVI Letniego Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2023. Jest to opowieść o wewnętrznej sile każdego z nas, która pozwala  przetrwać nawet najtrudniejsze chwile. Niektórzy utożsamiają ją z metafizyczną ingerencją, łatwiej bowiem przychodzi im uwierzenie w boski plan niż we własne możliwości.

 

Jest to kameralna tragikomedia przepełniona obserwacjami zarówno natury egzystencjalnej, jak i metafizycznej. Często wydaje nam się, że już wszystko wiemy o sobie, o świecie, który nas otacza i jesteśmy pewni tego co nas czeka, nie wiemy jaką podjąć decyzję ale  wtedy, w najmniej oczekiwanym momencie, pojawia się – ON -  Anioł Stróż, który ma inny plan na dalsze nasze życie.

Bohaterką jest dziewczyna, która nie widzi sensu życia a na jej drodze stają dwa anioły. Historia przedstawiona w dramacie, to w istocie historie, które "dzieją się" cały czas - symboliczne Anioły mają pełne ręce roboty.  Autorem  „Kantaty na cztery skrzydła” jest Robert Brutter. Jego prawdziwe imię i nazwisko, to Andrzej Grembowicz (ur. 1958), polski pisarz i scenarzysta. Były pracownik Sejmu RP i redaktor naczelny Kroniki Sejmowej, laureat Nagrody Hartley-Merrill za scenariusz filmu „Tam, gdzie żyją Eskimosi”.

Zadebiutował w 1994 r. scenariuszem spektaklu Teatru TV pt. "O przemyślności kobiety niewiernej" wg Giovanniego Boccaccia. Jest autorem scenariuszy m.in. do filmu  „Ekstradycja”, „Operacja Samum”; seriali „Rodzina zastępcza”, „Ranczo”, „Dziewczyny ze Lwowa”.
„Kantatę na cztery skrzydła” usłyszymy w interpretacji aktorów Teatru im. A. Sewruka w Elblągu. Na scenie muszli koncertowej wystąpią: Dominik Bloch, Marta Masłowska, Dariusz Siastacz i Marcin Tomasik.


Zapraszamy 30 lipca 2023 r. Tradycyjnie zaczynamy spacerem przyrodniczo-historycznym pod wspólnym tytułem „Tajemnice Bażantarni”. Zbiórka w niedzielę o godz. 15.30 pod muszlą koncertową a zapowiadane w tytule tajemnice zdradzą pracownicy Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej.


Początek spektaklu  godz. 17.00 wstęp wolny.

Organizatorem Letniego Salonu Muzycznego jest: Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, a tegorocznymi Partnerami są: Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej, Zarząd Zieleni Miejskiej, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, Nadleśnictwo Elbląg, Agencja Reklamowa Elposter Jolanta Olszewska, Sekcja Emerytów i Rencistów ZNP w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne.

 

 

 

 

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6997740268707