Niedziela, 29.01.2023, Imieniny: Franciszek, Zdzislaw, Zenon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Magia świąt w Teatrze

07.12.2022, 16:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Magia świąt w Teatrze

W mieście rozbłysła już choinka, a to najlepszy dowód na to, że święta są tuż-tuż. Świąteczny klimat obecny jest także w Teatrze Sewruka. Od początku grudnia na scenie zobaczyć można „Opowieść wigilijną” w reżyserii Czesława Sieńki. Jest to tytuł, który od 15 lat grany jest w okresie przedświątecznym. Wczoraj (6 grudnia) minęła 15 rocznica obecności tego spektaklu na deskach elbląskiego Teatru. 


15 lat temu, 6 grudnia 2007 roku, nastąpiło uroczyste nadanie imienia i zmiana nazwy Teatru. Patronem Teatru został aktor, reżyser i pedagog Aleksander Sewruk, wieloletni dyrektor Teatru im. S. Jaracza Olsztyn – Elbląg, zasłużony dla elbląskiego życia teatralnego, a dotychczasowy Teatr Dramatyczny zmienił nazwę na Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Uroczystość uświetniła premiera “Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa. Reżyserii spektaklu podjął się Czesław Sieńko.


Uroczysta premiera okazała się wieloletnim sukcesem i do dziś bilety na ten nastrojowy spektakl rozchodzą się z niebywałą szybkością. Tak samo jest także w tym roku. Z tego względu Teatr postanowił dostawić w repertuarze dodatkowy spektakl w niedzielę 11 grudnia o godz. 16.00. Na szczęście zostało jeszcze kilka wolnych miejsc, więc kto nie widział tego świątecznego spektaklu lub pragnie go zobaczyć w rodzinnym gronie po raz kolejny, niech nie zwleka z zakupem.


„Opowieść wigilijna”, reż. Czesław Sieńko, Teatr im. A. Sewruka w Elblągu
11 grudnia (niedziela), godz. 16.00


 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Widz
  Środa, 07.12

  Ten spektakl jest wyjątkowo udany. Treść sztuki jest bardzo aktualna. Aktorzy grają świetnie. Dzieci i dorośli wszyscy są zachwyceni. wszystko ma sens. Pan Ostaszkiewicz w roli Pana "Sklucza" jest bardzo sugestywny. Dziękujemy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0430760383606