Piątek, 7.10.2022, Imieniny: Mirella, Marek, Sergiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Giełda winyli i koncert nad rzeką

21.09.2022, 10:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Giełda winyli i koncert nad rzeką
Fot. SK Co Jest?

Zanim słota ostatecznie zatrzyma nas w domach warto zaopatrzyć się w ulubioną muzykę na tradycyjnych nośnikach i posłuchać jednego z ostatnich plenerowych występów na żywo. W namiocie Przystani Grupy Wodnej w czwartek 22 września odbędzie się "Giełda winyli, kaset i kompaktów", a w ramach projektu "Kiosk Kultury" koncert zagra Szymon Burnos.

 

Winyle bezapelacyjnie wróciły do łask. Swoich fanów wciąż mają też kasety magnetofonowe czy dominujące przed epoką platform internetowych płyty kompaktowe. Wielbiciele muzyki z tradycyjnego nośnika będą mieli okazję wyszukać rarytasy i ulubione nagrania spośród kilku tysięcy płyt, które przywiozą wystawcy na "Giełdę winyli, kaset i kompaktów".

 

Giełda będzie mieć miejsce pod namiotem Grupy Wodnej na Przystani przy ulicy Wybrzeże Gdańskie 12. Na stanowisku do dyspozycji będzie gramofon, na którym sprawdzić będzie można wybrane pozycje. Chętni będą też mogli wyczyścić swoje płyty za pomocą specjalnej myjki do winyli.

 

Jako muzyczny rodzynek i jeden z pewnie ostatnich występów na żywo w plenerze w tym sezonie zaprezentuje się Szymon Burnos. Elbląscy melomani mogą go kojarzyć zarówno z trójmiejskich składów jazzowych i elektronicznych  Alghorythm, Tomasz Chyła Quintet czy Delay_OK.

 

Harmonogram:
Giełda płytowa : 16:00 - 19:00
Koncert Szymona Burnosa: około 18:00

Miejsce: Przystań Grupy Wodnej, Kiosk Kultury

 

 

Szymon Burnos

 

Pianista/klawiszowiec, kompozytor, improwizator i multiinstrumentalista. W swojej eklektycznej wrażliwości płynnie łączy różne, często skrajne światy muzyczne, a jego inklinacje i inspiracje sięgają wielu języków od szeroko pojętej elektroniki i ambientu, przez jazz do muzyki neoklasycznej i eksperymentalnej. Koncertował w Polsce, Europie i Azji.

 

Grając solo zabiera słuchacza w podróż plastycznie kształtując brzmienie na syntezatorze. Tworzy soniczne krajobrazy i pętle oscylujące między melodyjną, oniryczno-ambientową estetyką muzyki elektronicznej lat 80, a nowoczesnymi, drgającymi ścianami dźwięku. Dźwiękom syntetycznym towarzyszą nagrania natury i miasta zarejestrowane techniką field-recordingu. Dzięki jej wielopłaszczyznowemu charakterowi, muzykę tę można postrzegać na wiele sposobów - jako relaksacyjne, instrumentalne pejzaże, nowoczesną wersję "furniture music" czy japońskiego kankyō ongaku lub przykład sztuki awangardowej sceny elektronicznej w postaci minimalizmu czy drone music.

 

Ostatnie wydawnictwo Szymona to zbiór trzech mini-albumów pod tytułem "Gdańsk Surround Tapes" wydanych na kasecie magnetofonowej.

 

Koncert Szymona Burnosa realizowany jest w ramach projektu "Kiosk Kultury" finansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

SK Co Jest?

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Brawo
  Środa, 21.09

  Grupa wodna pokazuje miastu i U M ratuszowi jak powinna wyglądać praca. Ocknijcie sie nieroby.

 2. 2
  +3
  ~ Stanisław
  Środa, 21.09

  Wszystko super , tylko dlaczego informacja o imprezie za 5 dwunasta . Przecież organizatorzy wiedzieli o niej co najmniej tydzień lub dwa wcześniej . Szanujcie proszę na przyszłość słuchaczy koncertu i uczestników Giełdy Płyt .Nie wszyscy mamy po 16 lat , nie mamy nic do roboty , żadnych planów na następny dzień i tylko czekamy na wasz gwizdek Chyba ,że na nich wam nie zależy , byle tylko odfajkowac imprezę , że tak super dzialacie za miejskie pieniądze .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0282881259918