Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Świąteczno- baletowy sukces Akademii w Mediolanie - zobacz filmy

25.12.2021, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Świąteczno- baletowy sukces Akademii w Mediolanie - zobacz filmy

Akademia Sztuki Baletowej po raz kolejny udowodniła, że jest jedną z najbardziej utytułowanych szkół tańca klasycznego w Polsce. Jej uczennice zdobywają najwyższe trofea na prestiżowych konkursach baletowych na świecie. Tym razem pedagodzy i uczniowie Akademii Sztuki Baletowej stanęli przed nie lada zadaniem.


Światowej rangi konkurs w Mediolanie „Schiaccianoci & Arie Natalizie” wymagał opracowania autorskich choreografii do muzyki z Dziadka do Orzechów lub  prezentacji świątecznych. Jacek Walasik podjął rękawicę przygotowując choreografie dla swoich uczennic mimo panującej pandemii. Organizator Concorso di Danza „Schiaccianoci & Arie Natalizie” podał wyniki trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii, w związku z liczną konkurencją.  


I miejsce zdobyła MARTYNA BUDZISZEWSKA za wariację z baletu „Karnawał w Wenecji Najbardziej utytułowana obecnie uczennica na międzynarodowych konkursach baletowych. W tym roku już zdobyła I miejsce podczas Milano Dance Competition w Mediolanie oraz I miejsce International Dacne Olympiad w Rydze i I miejsce na International Dance Grand Prix na Łotwie.

I miejsce zdobyła MARIA GAŁECKA za wariację „Małej Klary” z baletu Dziadka do Orzechów.  Nie mniej utytułowana Marysia mimo młodego wieku zdobyła w tym sezonie I miejsce w Milano Dance Competition, I miejsce na  Olimpiadzie w Rydze oraz I miejsce na International Dance Grand Prix na Łotwie. 

I miejsce w duecie zdobyły MARIA LASKOWSKA I HANNA DUK za choreografię z Dziadka do Orzechów do muzyki Piotra Czajkowskiego. W tym roku zdobyły I miejsce w Milano Dance Competition,  I miejsca na  Olimpiadzie w Rydze oraz I miejsca na International Dance Grand Prix na Łotwie

II miejsce otrzymała JULIA KOŁTONOWSKA z wariacją do muzyki z Dziadka do Orzechów. W tym roku zdobyła już II miejsce na Dance Grand Prix na Łotwie oraz II miejsce na International Dance Olympiad w Rydze.

II miejsce TAMARA PAWŁOWSKA w wariacji „Małej Klary” z baletu Dziadek do Orzechów.  Tegoroczna zdobywczyni I miejsca w prestiżowym Konkursie baletowym Milano Dance Competition w Mediolanie. 

II miejsce duet LENA SIEMBOR i MAJA GRZEGÓŁKOWSKA - w tym sezonie były laureatkami licznych konkursów baletowych.  

III miejsce HANNA DUK w wariacji Klary z Pas de deux z baletu „Dziadek do Orzechów”W tym roku już dobyła I miejsce podczas Milano Dance Competition, I miejsce na Dance Olympiad w Rydze oraz II miejsce podczas Dance Grand Prix na Łotwie.

III miejsce ALICJA LISEWSKA w wariacji Princessy do muzyki z Dziadka do Orzechów.

W tym sezonie otrzymała I miejsce na Dance Grand Prix na Łotwie oraz I miejsce na Dance Olympiad w Rydze. Do sukcesów świątecznego konkursu w Mediolanie należy dołączyć specjalne wyróżnienia dla: Marii Gałeckiej i Tamary Pawłowskiej.

Pragniemy złożyć gratulacje wszystkim naszym uczennicom startującym w tak trudnym okresie pandemii. Gratulujemy również pedagogom, choreografom i nieocenionym rodzicom.  Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli uczestniczyć w stacjonarnych konkursach baletowych, czego Wam i sobie życzymy.

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1218459606171