Piątek, 19.08.2022, Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Sukces uczennic Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym

18.10.2021, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Sukces uczennic Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym

Jak zdefiniować sukces? Zapewne ilu ludzi, tyle odpowiedzi, gdyż określenie jego znaczenia jest sprawą wysoce indywidualną. Czy sukces rodzi się w bólach? Czy jego składową jest nieustanny rozwój? Z pewnością. Jak również to, że na powodzenie, triumf, zwycięstwo składają się: talent, ambicja, motywacja, cierpliwość i wysiłek. Te wszystkie elementy to bez wątpienia spirytus movens sukcesu – sukcesu naszych uczennic.


23 września 2021 roku Jurorzy XV Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych wybrali 27 najlepszych prac spośród 576 nadesłanych z 35 szkół plastycznych. W tej edycji przyznana została również Nagroda Specjalna im. Profesora Jerzego Ostrogórskiego, wieloletniego Jurora Biennale, wykładowcy ASP w Gdańsku. Nagrodę Specjalną otrzymała uczennica naszej szkoły Justyna Kanownik z klasy III, za pracę malarską „Odległe spotkania”, wykonaną w ubiegłym roku pod kierunkiem nauczycielki rysunku i malarstwa – Karoliny Kardas. Praca przedstawia nakładające się na siebie spiętrzone stoły, na których znajdują się butelki, sztućce i talerze wypełnione jedzeniem. Obraz nawiązuje do rodzinnych obiadów i spotkań, które w czasie tworzenia pracy, w czasie pandemii, zostały uniemożliwione. Nie bez powodu więc na obrazie nie ma żadnych postaci. Stoły zostały opuszczone, zatrzymane w czasie, tkwią w swoim miejscu, przywołując nostalgię i nadzieję.


Kolejne wyjątkowe wyróżnienie otrzymała praca Dominiki Kiedyk w XXII Międzynarodowym Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży – Toruń 2021. Grafika wykonana pod kierunkiem nauczyciela projektowania graficznego – Romy Jaruszewskiej zdobyła nagrodę w kategorii „Grafika cyfrowa”. Na konkurs nadesłano 4738 prac z 29 krajów. Twórczość Dominiki ma wymowę ekologiczną. Przedstawia zacofanego, współczesnego człowieka, niczym jaskiniowca, nie zważającego na ekologię, na negatywne skutki swoich działań. Tym samym uczennica uświadamia odbiorcę, że cała cywilizacja stworzona przez człowieka stopniowo obraca się przeciw niemu samemu.


Z całego serca gratulujemy laureatom jak również opiekunom artystycznym uczennic, którzy pomimo trudności, jakie niosło ze sobą nauczanie zdalne w dobie pandemii, znaleźli sposoby, by młodzież mogła się twórczo rozwijać i osiągać sukcesy.

Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym

 


 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Pytam
  Poniedziałek, 18.10

  Jest szkoła są sukcesy to dlaczego na elbląskich budynkach nie ma tak wesołych murami. To miasto jest pomalowane na jednolite kolory lub smutek. DLACZEGO.

 2. 2
  +1
  ~ czesław
  Poniedziałek, 18.10

  mur na ulicy Nowa , obok GE zaprasza uczniów z Plastyka do wykonania tam murali , jeżeli tylko ZBK zezwoli .

 3. 3
  +2
  ~ Gratulacje!
  Poniedziałek, 18.10

  Gratulacje dla Artystek. Trzeba jasno powiedzieć, że sukcesy pojawiły się po rankingu szkoły przyjaznej LGBT. Miłość, nawet nieświadoma a jedynie jako pokusa (Rydzyk), daje solidnego kopa do działania i sukcesu. Powodzenia we wszystkich obszarach, a Artystki - nie zwalniajcie twórczości, bo kiedy jeśli nie teraz?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1706960201263