Wtorek, 19.10.2021, Imieniny: Piotra, Michala, Ziemowita
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Powstały nowe pracownie, trzecia sala kinowa. Elblążanie sprawdzali, jak wygląda zmodernizowany Światowid

17.09.2021, 17:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Powstały nowe pracownie, trzecia sala kinowa. Elblążanie sprawdzali, jak wygląda zmodernizowany Światowid
fot. Majka Brejdak
Prawie trzy lata trwały prace przy modernizacji i rozbudowie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. W środę (15.09.) odbyło się uroczyste oddanie obiektu do użytku. Wczoraj (16.09.) elblążanie mogli skorzystać z darmowych zajęć, a także zwiedzić obiekt z przewodnikiem podczas Dnia Otwartego „Światowida”.
 
Po prawie 60 latach od otwarcia Światowid w końcu doczekał się gruntownego remontu. Centrum Spotkań Europejskich Światowid zyskało blisko 1900 m2. Z obu stron budynku powstały dwie dobudówki.
 
W Światowidzie powstały m. in. nowe pracownie, trzecia, studyjna sala kinowa, zmodernizowana została sala widowiskowo-sportowa. Obiekt zmienił się także z zewnątrz.
 
 
Poprzez rozbudowę, przebudowę i remont „Światowida”, chcemy zwiększyć komfort uczestników naszych przedsięwzięć oraz zaprezentować ich zupełnie nową jakość. Doprecyzowujemy i rozwijamy naszą ofertę. Jestem przekonany, że nasze pomysły i koncepcje trafią na podatny grunt, dzięki czemu każdy miłośnik kultury znajdzie w „Światowidzie” coś dla siebie
 
– mówił Antoni Czyżyk dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu.
 
 
Całkowity koszt projektu modernizacji i rozbudowy Światowida wyniósł ok. 26 mln zł (z czego dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 12,6 mln zł, wkład własny samorządu województwa to 11 mln zł, a wkład własny Światowida - ponad 2 mln zł).

 

 

W sposób szczególny chciałbym podkreślić, że po modernizacji cały obiekt jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, jest wyposażony w windy, podjazdy, platformy dla wózków i odpowiednie oznakowanie. W budynku została zainstalowana klimatyzacja oraz wiele nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań jak np. panele fotowoltaiczne czy pompy ciepła
 
– zaznaczył Antoni Czyżyk.
 
 
Podczas wczorajszego Dnia Otwartego odbyły się m.in. warsztaty, pokazy filmowe, wykłady, zajęcia taneczne oraz wernisaż prac Bogdana Gromadzkiego. Dzień Otwarty zakończył koncert Yagi Kowalik w repertuarze Piaf, Greco, Aznavour.

Wstęp na wszystkie wydarzenia i warsztaty był bezpłatny. Można było także wziąć udział w zwiedzaniu obiektu, aby zobaczyć na własne oczy, jak bardzo zmienił się Światowid.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Dzień otwarty CSE Światowid ( zdjęć 48 )
Dodano: 2021-09-17 | fot. Majka Brejdak
0

Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ rodzina na swoim
  Miesiąc temu

  To był olbrzymi tłum darmowych zwiedzaczy ! Prawie zadeptali "nowe". Czy zwiedzający mieli świadomość, że patrzyli na prawie 30 mln tam wrzuconych? Antek od początku kadencji przyjął narrację Wróblewskiego - samochwała. Zapewne wynika to z konfliktu interesów, którego ani Antoś ani UM nie dementuje. Po czynach cię Antoś poznamy . Oby nie było jak w RM. Teraz Wróblewski poprowadzi wycieczkę śladem śmietników i toy toy"ów przy katedrze oraz przez Dolinkę już użytkowaną od wakacji (tak obiecał).

 2. 2
  +3
  ~ ki
  Miesiąc temu

  Na stronie internetowej placówki brak wykazu czynnych pracowni, jedynie można znalezć ofertę kinową ? Co jest grane ?

 3. 3
  --4
  ~ Jaś Fasola
  Miesiąc temu

  Bardzo dobrze, że Elbląg skorzystał. Niektóre osoby są z tego powodu niezadowolone. Lepiej wg nich, gdyby siedzieć na czterech literach i narzekać. Już tak jest, co zauważył w cesarstwie rzymskim jeden z namiestników. Że jak chcesz coś zrobić i ci się uda, to nikt cię nie pochwali, a jedynie zbierzesz zawiść prymitywnych ludzi. Natomiast jak ci się nie uda, to stracić stanowisko i głowę. Wydano te 30 mln zł, ale czy z tego powodu ktoś zbiedniał. Raczej ludzie mieli pracę i utrzymanie i się wzbogacili.

 4. 4
  +5
  ~ mieszkaniec
  Miesiąc temu

  Jaś fasola -piszesz na polecenie Antka boisz że wywali cię z pracy przy pierwszej lepszej okazji, typowy z ciebie klakier ale tacy jak ty też muszą z czegoś żyć nawet pracując w takiej instytucji nic nierobienia jakim jest CSE.

 5. 5
  +5
  ~ zkm
  Miesiąc temu

  Piękne sale kinowe, a od czasu do czasu góra 5 chętnych klientów do oglądania filmów.

 6. 6
  --3
  ~ Jaś Fasola
  Miesiąc temu

  Do mieszkaniec. Pana Antka znam pewnie talk samo jak większość mieszkańców Elbląga z dokonań i ze zdjęć w telewizji. Staram się natomiast uczciwie oceniać dokonania tego człowieka dla Elbląga. Może Pan podpisujący się "mieszkaniec" pochwalisz się co takiego pożytecznego zrobiłeś dla Elbląga, że inni zwrócili na Ciebie uwagę. I jeszcze jedno. Może to znasz. Nie mów fałszywie i kłamliwie o drugim człowieku. Nie sądź abyś i Ty nie był osądzony.

 7. 7
  0
  ~ jednak fasola
  Niedziela, 19.09

  ~Jasiu - mocno cię dotknęło, że inni widzą to co ty chcesz zamalować. Wpisujesz się w retorykę Mariuszka, Witka, Antosia, czerepaka. majęc do dyspozycji 30 mln można uczynić cuda a nie tylko to co tam "powstało". Jednak trzeba mieć cel oparty na analizie pożyteczności społecznej i kosztów utrzymania. najwięcej było "ludu" w EOK gdy w holu stały maszyny do gry i handel narkotykami był jawny. teraz są pustki , a koszt utrzymania wszystkiego rośnie. ponadto Antek i Witold piali z zachwytu jak to elbląscy uczniowie będą uczestniczyć w ramach lekcji w Antkowej akademii. O akademii cisza, o konflikcie interesów też. Jasiu, jesteś Antkiem? Miejski lud chce odkrytego basenu w wymiarze sprzed "45 i co? Szuwary i veto Wróblewskiego klepnięte przez Antka. Tyle zrobił, ale Witek więcej. Rubno to wie

 8. 8
  0
  ~ ulka
  Niedziela, 19.09

  Byłam na koncercie zwieńczającym otwarcie Swiatowida i cóż ? Nie takiego koncertu się spodziewałam, istna kakofonia ! Głośno,że uszy pękały,ani śpiewu wykonawczyni ani muzyki nie dało się słuchać. Osoba,któraprzygotowywała ten koncert od strony akustyki,chyba nie za bardzo wiedziała co robi. Wyszłam z sali nie mogąc dalej tego wytrzymać ,zauważyłam ,że nie tylko ja opóściłam salę ale również i inne osoby sfrustrowane !!! Wielka szkoda !!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.