Niedziela, 28.02.2021, Imieniny: Makary, Prokop, Hilary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

„Celtyckie dźwięki” opanowały dziś Muszlę Koncertową w Bażantarni

16.07.2017, 19:45:29 Rozmiar tekstu: A A A
„Celtyckie dźwięki” opanowały dziś Muszlę Koncertową w Bażantarni
Fot. Ryszard Biel

Trwa XX  Letni Salon Muzyczny. Tym razem Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprosiło elblążan na koncert „Celtyckie dźwięki”.

Dziś, 16 lipca, w Bażantarni wystąpił „Rhiannon Celtic Band”, który tworzą Anita Janukiewicz (skrzypce), Ekaterina Pervesentseva (bodhran, łyżki), Stanisław Marinczenko (bouzouki irlandzkie ,mandolina, gitara, harfa celtycka, akordeon) oraz Bartłomiej Ostaszewski (gitara, banjo tenorowe, mandolina).

 

Tworzą we Wrocławiu i  czerpią z całego dobrodziejstwa muzyki celtyckiej i szantowej. Działają od września 2013 roku, kiedy to pierwszy raz spotkali się jeszcze w niepełnym składzie, aby  zagrać pierwsze irlandzkie tradycyjne melodie

– wyjaśnia Teresa Wojcinowicz, prezes ETK.

„Rhiannon Celtic Band” koncertują po całej Polsce. Występowali w kultowych pubach takich jak „Stary Port” w Krakowie, „Brogans” w Poznaniu, czy „Stary Klasztor” we Wrocławiu, a także na festiwalach (Festiwal Muzyki Celtyckiej „Zamek” w Będzinie, Celtyckiej nocy pod Szrenicą w Szklarskiej Porębie, Festiwal Szantowy „Wiatrak” w Świnoujściu).
 
- W Elblągu muzykom towarzyszyły tancerki z wrocławskiego zespołu tańca irlandzkiego „Ellorien”. Zespół istnieje od 2004 roku. W repertuarze są przede wszystkim choreografie sceniczne - irlandzkie tańce solowe w butach miękkich (baletkach) - dające większe możliwości interpretacji, zawierające elementy tańca klasycznego i efektowny step irlandzki w butach tzw. twardych, a także tradycyjne tańce ceili – informuje Teresa Wojcinowicz.

XX Letni Salon Muzyczny realizowany jest przy wsparciu finansowym samorządu miasta Elbląg, a tegorocznymi partnerami są: Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu, elbląski Teatr im. Aleksandra Sewruka, Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu, Zarząd Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / "Celtyckie dzwięki" opanowały Muszlę Koncertową w Bażantarnii ( zdjęć 40 )
Dodano: 2017-07-16 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Elb58
  Niedziela, 16.07

  Byłam ,cudowny koncert,wspaniali młodzi ludzie,aż żal ,ze nie nie mogło to dłużej...

 2. 2
  +3
  ~ Koko
  Poniedziałek, 17.07

  Koncert super szkoda ze tak piękny teren nie jest zagospodarowany prżez miasto.Muszla koncertowa wymaga remontu,ławki stare i jak widać na zdjęciach,jest ich za mało....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.97072410583496