Poniedziałek, 11.12.2023, Imieniny: Waldemar, Damazy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Jazzowa Bażantarnia. Za nami drugi koncert XIX Letniego Salonu Muzycznego

18.07.2016, 07:00:26 Rozmiar tekstu: A A A
Jazzowa Bażantarnia. Za nami drugi koncert XIX Letniego Salonu Muzycznego
fot. Rafał Kadłubowski

W niedzielne popołudnie (17 lipca) okolice muszli koncertowej w Bażantarni ponownie wypełniły się miłośnikami najlepszych muzycznych brzmień. Tym razem w ramach drugiego koncertu XIX Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2016, wystąpił zespół o intrygującej nazwie "Ptaki Mają Frazę".

"Ptaki Mają Frazę" to zarówno tytuł koncertu, jak i nazwa zespołu młodych, utalentowanych ludzi mieszkających w Gdańsku z jednym wyjątkiem – elblążaninem Krzysztofem Narodowskim, który jest stypendystą Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego. Chcemy przyciągnąć do Bażantarni nie tylko to starsze pokolenie, ale też ludzi młodych. Chcemy tych, którzy lubią klasykę i poezję, ale też tych, którzy lubią jazz. Nie chcemy, aby było to jednorodna muzyka i jednorodna widownia. Stąd wybór tego właśnie zespołu

– tłumaczyła tuż przed koncertem Teresa Wojcinowicz, prezes Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego, organizatora wydarzenia.

Zespół „Ptaki Mają Frazę” wystąpił przed elbląską publicznością w składzie: wokalistka Danyah Ujazdowska, pianista jazzowy Michał Ciesielski, saksofonista Adrian Wysocki, perkusista Krzysztof Narodowski i gitarzysta basowy Szymon Zalewski.

Widzowie tegorocznego Salonu w Bażantarni, kolejny raz mieli też okazję wziąć udział w konkursie Sienkiewiczowskim organizowanym przez ETK wspólnie z Warmińsko-Mazurską Biblioteką Pedagogiczną. Na tych, którzy poprawnie odpowiedzieli na 10 pytań ankietowych przed tygodniem i zostali wylosowani, czekały nagrody niespodzianki. 

W kolejną niedzielę, 24 lipca w Bażantarni rozbrzmiewać będzie muzyka klasyczna z klarnetem w roli głównej. W muszli koncertowej wystąpią: Andrzej Wojciechowski (klarnet), Piotr Kwaśny (skrzypce), Mateusz Mroczek (skrzypce), Krzysztof Komendarek-Tymendorf (altówka), Błażej Goliński (wiolonczela) i Sebastian Wyszyński (kontrabas).

XIX Letni Salon Muzyczny – Bażantarnia 2016 realizowany jest przy współudziale finansowym samorządu miasta Elbląg.                                 Patronat medialny nad imprezą sprawuje Elbląski Dziennik Internetowy info.elblag.pl

 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Drugi koncert XIX Letniego Salonu Muzycznego ( zdjęć 32 )
Dodano: 2016-07-18 | fot. Rafał Kadłubowski
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5260581970215