Sobota, 2.12.2023, Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

"Ptaki Mają Frazę" - drugi koncert w ramach XIX Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2016

11.07.2016, 19:00:36 Rozmiar tekstu: A A A
"Ptaki Mają Frazę" - drugi koncert w ramach XIX Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2016
fot. nadesłane

Już w najbliższą niedzielę Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza na kolejny koncert XIX Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2016 a wystąpi zespół o intrygującej nazwie  "Ptaki Mają Frazę". Jak sami mówią: „nazwa zespołu będąca dziełem przypadku - słowa wyrwane z kontekstu jednego z wielu pseudointeligenckich monologów członka zespołu na temat śpiewu ptaków.

Młodzi muzycy po wielu latach poszukiwań swojej drogi muzycznej zanużeni w jazzie zachodnich mistrzów w końcu dzięki mocy niewidzialnej ręki wszechświata połączyli się, by reanimować ludzkie uczucia dla dobrej muzyki.  Ich paliwem jest niewyczerpana pasja i ambicja. Swoją drogę rozpoczęli pogrywając na ul. Długiej w Gdańsku do momentu kiedy właściciele pobliskich restauracji nie zaczęli rywalizować o nich miedzy sobą. W pewnym momencie stali się integralną częścią Gdańska (pojawia się o nich wzmianka w oficjalnym przewodniku po Gdańsku).  Swoje niesamowite oddziaływanie zawdzięczają wokalistce Danyah Ujazdowskiej hipnotyzującej swym głosem oraz saksofoniście Adrianowi Wysockiem. Połączenie tych dwóch temperamentów syntezuje Smooth Jazz, Jazz Pop, Soul. Ściśle trzymają się najmodniejszej dywizy amerykańskich jazzmanów "Jazz should be ear friendly”.

Danyah Ujazdowska – wokalistka, absolwentka wokalistyki jazzowej i muzyki rozrywkowej Gdańskiej Akademii Muzycznej z klasy Joanny Knitter oraz Cezarego Paciorka. Pomyślnie ukończyła The Summer Performance Program w prestiżowej uczelni Berklee College of Music w Bostonie. Kształciła się u Janice Gadsden Pendarvis oraz miała zaszczyt wystąpić w Avant Jazz Ensemble Neda Rothenberga, Balkan/Middle Eastern Fusion Ensemble Vesseli Stoyanova i Ricardo Manzon’s Salsa Ensemble. Wokalistka eksperymentuje na scenie muzycznej czerpiąc inspiracje ze swoich berberyjskich korzeni znajdując złoty środek pomiędzy muzyka przeszłości i przyszłosci. 
 
Michał Ciesielski – fortepian; kompozytor, aranżer i pianista jazzowy. Ukończył z wyróżnieniem studia na specjalności Kompozycja i Aranżacja Jazzowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Leszka Kułakowskiego. Przez rok studiował w Instytucie Jazzu w Katowicach w klasie prof. Jacka Glenca. Obecnie na powrót związany z AM w Gdańsku jako pedagog i student fortepianu jazzowego w klasie prof. Włodzimierza Nahornego.

Ma na swoim koncie kilkadziesiąt autorskich kompozycji i aranży na przeróżne składy i w różnych stylistykach.  Jest laureatem licznych nagród (Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Komedy w Słupsku, Europejskie Integracje Muzyczne w Żyrardowie, Fama 2011, RCK pro Jazz Festiwal, School & Jazz Festiwal). Jako pianista jazzowy występował z licznymi składami w całej Polsce, a także m.in. w Niemczech, Anglii, Rosji.

Adrian Wysocki – saksofon; student Jazzu, pierwszego roku Akademii Muzycznej w Gdańsku. Uczeń znakomitego saksofonisty Macieja Sikały.  Jego improwizacja rzadko wykracza poza granice tonalności, a ilość dźwięków nigdy nie przytłacza słuchaczy. W brzmieniu najbliżej mu do Stan’a Getz’a. Zawsze stara się by  improwizacja odzwierciedlała mowę w swej abstrakcyjnej logice.  Zaczynał od występów w kawiarniach i restauracjach, obecnie ma za sobą mnóstwo koncertów w wielu klubach muzycznych.

Krzysztof Narodowski – perkusja; jak o sobie mówi muzyk w mundurze. Ukończył klasę perkusji ad. Mirosława Adrjanczyka na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Swój kunszt gry na perkusji szkolił m.in. u Kazimierza Jonkisza (Państwowa Szkoła Muzyki Jazzowej i Estradowej na ul. Bednarskiej w Warszawie) oraz Waldemara Franczyka.

W roku 2003 został laureatem III miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym we Wrocławiu. W 2008 roku był uczestnikiem Międzynarodowego Konkursu Perkusyjnego w Fermo (Włochy), w kategorii marimba. Tam po swoim występie z utworem „Chain” – Kazunori Miyake, został zauważony przez światowej sławy marimbofonistke Momoko Kamiya i zaproszony przez nią na ponowne wykonanie tego utworu podczas jej Master Class. W 2010 roku, jako jeden z finalistów konkursu dyplomantów Akademii Muzycznej w Gdańsku, wystąpił wraz z Polską Filharmonią Bałtycką wykonując II koncert marimbowy N.Rosauro. Krzysztof Narodowski do swojego sukcesu zalicza również koncert w Kanadzie z czołową wokalistką jazzową Amandą Wood. Koncertował z licznymi orkiestrami w takich krajach jak: Francja, Anglia, Włochy Grecja czy Ukraina.

Obecnie współpracuje z: Filharmonią Bałtycką, Filharmonią Słupską, Filharmonią Łódzką, Filharmonią Sudecką, Filharmonią Kaliską. Jest również perkusistą Orkiestry Symfoników Gdańskich ( wspólne występy z Lady Punk, Coma, Tymon Tymański, Czerwone Gitary i O.S.T.R.). Znany jest mieszkańcom Elbląga z koncertów Orkiestry Wojskowej, Elbląskiego Big Bandu czy pracy  w Młodzieżowym Domu Kultury. Jest stypendystą Prezydenta Elbląga i Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego.

Szymon Zalewski – bas; kontrabasista i gitarzysta basowy, student Akademii Muzycznej w Gdańsku. Doskonale czuje się w wielu gatunkach muzycznych, oprócz muzyki jazzowej ma doświadczenie w graniu funk, rocka i muzyki popularnej. Łączy technikę gry na obydwóch instrumentach kreując własny styl. Muzyką zajmuje się od 11 lat, ma na koncie setki koncertów o zróżnicowanej tematyce. Inspiracje czerpie przede wszystkim z nowoczesnych nurtów jazzowych, jednak ceni sobie możliwość łączenia różnych stylistyk poprzez kreatywną improwizacje.

W tym roku, z okazji jubileuszu 50-lecia Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego, patronatem honorowym objął Letni Salon Muzyczny Prezydent Elbląga Witold Wróblewski a nasz projekt realizowany jest przy współudziale finansowym samorządu miasta Elbląg.

Patronat medialny nad Salonem sprawuje Elbląski Dziennik Internetowy info.elblag.pl

Na widzów czeka też niespodzianka, czyli konkurs inspirowany Sienkiewiczem  no i atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy do muszli koncertowej w Bażantarni. początek  koncertu godz. 17.00. Wstęp wolny.
 

Teresa Wojcinowicz, ETK

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ zaoczny
  Poniedziałek, 11.07

  mam nadzieje ,że frekwencja , jak zwykle dopisze , a Mysliwska bedzie otwarta ..a szczególnie jej urokliwy taras , który przestanie być magazynem ,a bedzie tętnił życiem ,jak w latach 70 tych .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1751182079315