Czwartek, 7.12.2023, Imieniny: Agata, Ambrozy, Marcin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Kolejna odsłona Letniego Salonu Muzycznego, zagrał Anasong i Bravado

06.08.2013, 09:10:09 Rozmiar tekstu: A A A
Kolejna odsłona Letniego Salonu Muzycznego, zagrał Anasong i Bravado
fot. Monika Skowrońska

Niedzielny (04.08.) koncert w ramach Letniego Salonu Muzycznego odbywającego się w Bażantarni cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Publiczność nie zawiodła, tak samo jak występujący na scenie muzycy. W koncercie zatytuowanym "Dawnych wspomnień czar" wystąpiły dwa zespoły, Anasong oraz Bravado.

Na scenie zaprezentowała się Anna Markowska, ktorej podczas występu towarzyszył elbląski zespół w składzie: Katarzyna Matysiak – śpiew, instrumenty klawiszowe, Andrzej Kurpiewski – śpiew, instrumenty klawiszowe, gitara, Zenon Żuk – perkusja. W tej części koncertu usłyszeliśmy wiecznie młode przeboje XX wieku.  

Jazzowy akcent wprowadził warszawski zespół Bravado. Zespół wystąpił w składzie Maciej Strzelczyk – skrzypce, Jarosław Małys – piano, których mieliśmy okazję już poznać oraz Paweł Puszczało – bas, Wiesław Szymański – perkusja.

Już za tydzień, 11 sierpnia br. o godzinei 17:00 kolejna odsłona Letniego Salonu Muzycznego. W koncercie „W KRAINIE TANGA” wystąpi zespół „Zagan Acoustic” w składzie: Paweł Zagańczyk akordeon, Joachim Łuczak skrzypce, Andrzej Wojciechowski klarnet, Jarosław Stokowski kontrabas.

Zagan Acoustic,  to zespół złożony z absolwentów Akademii Muzycznej w Gdańsku. Nazwa grupy jest nierozerwalnie związana z nazwiskiem akordeonisty Pawła Zagańczyka, a pierwsze publiczne występy odbyły się w Zakopanem. Zespół wykonał ponad 500 koncertów w Polsce, Litwie, Słowacji, Szwecji, Niemczech i Szwajcarii, zdobywając również nagrody na konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych.

Letni Salon Muzyczny jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego w Elblągu. Na koncert zapraszamy tradycyjnie do muszli koncertowej w Bażantarni, 11 sierpnia 2013 r. godz. 17.00 wstęp wolny.


 

MK

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Letni Salon Muzyczny Bażantarnia 2013, koncert 4 sierpnia ( zdjęć 28 )
Dodano: 2013-08-06 | fot. Monika Skowrońska
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ barbara
  Wtorek, 06.08

  Spóźnieni artyści i kompletne lekceważenie publiczności. Wyszłam po 10 minutach. Czemu godzimy się na bylejakość.

 2. 2
  --2
  ~ galonius
  Środa, 07.08

  same dziadki jak zwykle ;/

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.780366897583